Súhrn: Kríza Sharks pokračuje

San Jose podľahlo Anaheimu 3:4 po predĺžení a prehralo piatykrát za sebou, Minnesota vo Washingtone zlomila prekliatie

NHL.com @NHLdotcom

San Jose utrpelo piatu porážku v rade, keď podľahlo Anaheimu 3:4 po predĺžení. V druhom piatkovom dueli Washington doma prehral s Minnesotou 1:2. Wild sa vďaka víťazstvu posunuli na postupové pozície a po ôsmich prehrách sa im konečne podarilo poraziť Capitals. V dvoch piatkových dueloch sa nepredstavil žiadny Slovák.

Kríza Sharks pokračuje

San Jose nezastavilo sériu prehier ani na proti predposlednému tímu Západnej konferencie, ale vďaka porážke po predĺžení prvýkrát po štyroch dueloch bodovalo a priblížilo sa tak na štyri body ku Calgary Flames, ktorí sú na čele Pacifickej divízie aj celej Západnej konferencie.

Sharks v Anaheime trikrát dokázali odpovedať na vedenie Ducks, ale Jakob Silfverberg po 38 sekundách predĺženia rozhodol. Rickard Rakell prispel k úspechu tromi bodmi za dva góly a jednu asistenciu.

Anaheim vyhral tretí z posledných štyroch zápasov, ale jeho nádej na účasť v play off ostáva so stratou ôsmich bodov so šiestimi duelmi do konca naozaj len teoretická.

San Jose zaistil bod gólom v čase 57:20 obranca Justin Braun, ktorý druhým gólom v sezóne oslávil svoj jubilejný 600. duel v NHL. Ďalší bek Sharks Brent Burns si zasa vďaka jednej asistencii vylepšil bilanciu na 77 bodov a vytvoril svoje kariérne maximum.

Sharks s piatimi prehrami zažívajú najdlhšiu sériu neúspechov od obdobia medzi 16. a 25. marcom 2017, keď nevyhrali šesťkrát za sebou.

Wild držia divokú kartu

Minnesota po dvoch porážkach za sebou zabrala na ľade neobľúbeného soka a vyhrala ešte len tretí z posledných desiatich duelov. Wild sa vďaka tomu posunuli na pozíciu s druhou divokou kartou v Západnej konferencii o bod pred deviate Colorado Avalanche a desiatych Arizona Coyotes.

"Znamená to, že sme dočasne na postupových pozíciách, nič iné. Zajtra musíme uspieť znova(proti Carolina Hurricanes)," povedal po zápase kouč Wild Bruce Boudreau. Minnesota uspela vo vzájomných súbojoch s Washingtonom po ôsmich prehrách v rade a prvýkrát od 5. marca 2015.

Tím zo St. Paulu viedol v Capital One Arena vďaka gólu Jordana Greenwaya, na ktorý v polovici zápasu odpovedal Brett Connolly. V čase 52:25 rozhodol Luke Kunin. Pri oboch góloch Wild asistoval Ryan Donato.

Washington prehral druhýkrát v rade a ostáva na čele Metropolitnej divízie o tri body pred druhými New York Islanders a tretími Pittsburgh Penguins. Kým v stredajšej domácej prehre s lídrom súťaže Tampa Bay Lightning 4:5 po predĺžení Capitals vytvorili s 58 strelami na bránku rekord klubu, proti Wild ich vyprodukovali len 22.

"Nechceli sme im dovoliť brejky, pretože vieme, akí sú v nich dobrí. Chceli sme ich spomaľovať v strednom pásme a myslím si, že väčšinu zápasu sme v tom odviedli veľmi dobrú prácu," pochvaľoval si útočník Wild Zach Parise.

Brankár Devan Dubnyk prispel k úspechu nielen 21 zákrokmi, ale pripísal si aj prihrávku pri prvom góle. Prvý asistent pri Greenwayovom zásahu Donato sa zapísal do histórie ako autor 10.000. bodu v histórii Wild. Minnesota vstúpila do NHL v sezóne 2000-01 a jej hráči strelili v 1435 dueloch základnej časti 3688 gólov a nazbierali 6316 asistencií.

V zostave Capitals chýbal obranca Michal Kempný, ktorý sa zranil v minulom dueli proti Lightning. Spadol pri potýčke so Cedricom Paquetteom a kvôli problémom v dolnej časti tela bude dlhší čas mimo hry.