Frk prekonal Andersona a zariadil výhru

Hráči Los Angeles Kings mali v noci na štvrtok už siedmy dôvod na radosť, výhra 3:2 nad Ottawa Senators znamenala opätovné predĺženie ich série víťazstiev. O rozhodujúci gól sa postaral český útočník Martin Frk. St. Louis Blues porazilo Anaheim Ducks 4:2 a vyhralo tak dohrávaný duel, ktorý bol vo februári prerušený kvôli kolapsu Jaya Bouwmeestera. Chicago Blackhawks si na domácom ľade poradilo so San Jose Sharks 6:2, dvomi gólmi k triumfu pomohol Patrick Kane. V piatich dueloch nenastúpil ani jeden slovenský hráč.

Frk vystrelil siedme víťazstvo Kings
Hráči Los Angeles Kings potvrdili fantastickú aktuálnu formu, keď na svojom ľade zdolali tím Ottawa Senators 3:2 a pripísali si už siedme víťazstvo v rade.
V čase 55:19 o ňom rozhodol útočník Martin Frk, ktorý šikovnou strelou z pravého krídla prekonal brankára Craiga Andersona.
"Aktuálna víťazná séria nám v budúcnosti určite môže pomôcť, ale sama osebe nemôže garantovať úspech. Je dôležité na sebe naďalej pracovať a chcieť sa zlepšovať," zdôraznil tréner Kings Todd McLellan.
Senators pritom v zápase dvakrát viedli. Už po 29 sekundách hry udrel Bobby Ryan a v úvode záverečnej tretiny sa presadil aj Jayce Hawryluk.
Kings však vždy dokázali nájsť odpoveď. Tú prvú doručil ešte v prvej tretine Trevor Lewis a v čase 49:12 potom Gabriel Vilardi vyrovnal na 2:2.
V úplnom závere sa potom do centra diania dostal Frk a vystrelil pre svoj tím ďalšie dva body. Kings napriek tomu ostávajú predposlední v Západnej konferencii.
Senators hrali už bez slovenského obrancu Christiána Jaroša, ktorý sa koncom minulého týždňa vrátil na farmu v Belleville.
Chicago prestrieľalo Sharks
Chicago Blackhawks stále nevzdávajú boj o postup do play off, tentoraz na svojom ľade zdolali tím San Jose Sharks 6:2. Domáci sa tak priblížili k druhej divokej karte v Západnej konferencii na rozdiel šiestich bodov.
"Počas zápasu sme dokázali zvyšovať tempo, náš výkon sa zlepšoval," pochvaľoval si hlavný tréner Jeremy Colliton. "Náš prechod do útoku bol od druhej tretiny vynikajúci. Získali sme vďaka tomu prevahu."
Sharks po prvom dejstve viedli, keď v presilovej hre otvoril skóre Evander Kane. Blackhawks však v strednej časti otočili skóre. Duncan Keith a Patrick Kane sa presadili v početných výhodách, ďalší zárez pridal Brandon Saad.
"Presilovky sa nám v celej sezóne veľmi nedaria. Je fajn, že sme si nimi dnes dokázali pomôcť. Celkovo to bol z našej strany dobrý zápas. Dúfam, že naň dokážeme nadviazať," dúfal Kane.
Na úspechu Blackhawks sa jedným gólom podieľal aj český útočník Dominik Kubalik, ktorý strelil svoj 30. gól v sezóne. Necelé dve minúty pred koncom stanovil konečný výsledok.
V záverečnej časti sa na strane domácich presadili aj Alex Nylander a opäť Kane. Za hostí už len skorigoval Timo Meier.
"Páčilo sa mi, ako sme v prvej tretine vstúpili do zápasu. Postupom času sme však strácali dych, začali sme zbytočne faulovať a boli sme potrestaní," uviedol tréner hostí Bob Boughner.

Kubalík sa presadil po prihrávke Dacha

Colorado si poradilo s Rangers
Hráči tímu Colorado Avalanche využili výhodu domáceho prostredia, keď v Pepsi Center zdolali New York Rangers 3:2 po predĺžení a pripísali si druhú výhru z posledných troch duelov.
Veľký podiel na úspechu Avalanche mal aj brankár Pavel Francouz, ktorý spolu zaznamenal 30 úspešných zákrokov.
"Dnes som mal aj trochu šťastia. Snažil som sa koncentrovať na každú strelu súpera, veľmi mi pomohli aj spoluhráči," vyhlásil Francouz.
Ako prví v dueli udreli hostia, keď sa v čase 6:28 presadil Mika Zibanejad. Pre hviezdneho útočníka to bol už 41. gól v sezóne.
Ešte do úvodnej sirény však v presilovej hre vyrovnal Tyson Jost. V úvode druhej tretine potom preklopil vedenie na stranu domácich Vladislav Namestnikov, ktorý po prihrávke Caleho Makara využil početnú výhodu.
Zdalo sa, že Avalanche smerujú k výhre po riadnom hracom čase, ale len 13 sekúnd pred koncom vypálil Pavel Bučnevič a poslal duel do predĺženia.
V jeho tretej minúte sa po ďalšej skvelej asistencii Makara presadil útočník J.T. Compher a zaistil pre svoje mužstvo zisk jedného bodu navyše.

Compher sa postaral o víťazný gól

Dohrávaný duel pre šampiónov
Hráči St. Louis Blues potvrdili úlohu aktuálne najlepšieho tímu Západnej konferencie, keď uspeli na ľade Anaheim Ducks 4:2.
Jednalo sa o zápas, na ktorý mužstvá pôvodne nastúpili už 14. februára. Vtedy však bol duel za nerozhodného stavu 1:1 predčasne ukončený, pretože na lavičke skolaboval obranca Jay Bouwmeester.
V noci na štvrtok obidva tímy odohrali klasických 60 minút, ale do zápasu sa išlo za spomínaného stavu 1:1. Dva body pre seba nakoniec vybojovali hostia.
"Vieme, že táto liga je veľmi vyrovnaná. Každý môže poraziť každého. Každý bod má veľkú cenu, takže máme o to väčšiu radosť, že sme získali oba," vyhlásil útočník Blues Zach Sanford.
V drese obhajcov Stanley Cupu sa dvakrát strelecky presadil obranca a kapitán Alex Pietrangelo. Ďalšie zásahy pridali Ivan Barbashev a Sanford.
"Myslím si, že v pohybe sme sa súperovi vyrovnali. Mali sme niekoľko veľkých šancí, ale podarilo sa nám využiť len dve. Sme sklamaní, pretože sme určite mali na lepší výsledok," vyhlásil kapitán domácich Ryan Getzlaf.
Blues sa tak na čele Západnej konferencie opäť odpútali od Colorado Avalanche, aktuálne majú oproti nim dvojbodový náskok.
Jets uspeli štvrtýkrát v rade
Hráči Winnipeg Jets dokázali skompletizovať štvrtý triumf za sebou , v aréne Edmonton Oilers uspeli 4:2.
Hlavnú zásluhu na úspechu hostí mal útočník Kyle Connor, ktorý v treťom dejstve dvomi gólmi prelomil nerozhodný stav 2:2 a posunul svoj tím k ďalšiemu úspechu.
Kapitán Oilers Connor McDavid sa vrátil do zostavy po zápasovej pauze kvôli chorobe a hneď skóroval. Proti rozbehnutému Winnipegu to však nakoniec nestačilo.
"Asi je to karma. V niekoľkých posledných zápasoch sme získali body, aj keď sme si ich asi nezaslúžili. Tentoraz sme hrali naozaj dobre a nemáme nič," povzdychol si McDavid.
Brankár Jets Connor Hellebuyck si spolu pripísal 36 zákrokov, Blake Wheeler pridal gól a asistenciu. Jets sa aktuálne držia na pozícii prvej divokej karty na Západe, Oilers sú druhí v Pacifickej divízii.
"Bol to zvláštny zápas. Z dvoch bodov sa tešíme, ale musíme za ne poďakovať najmä nášmu brankárovi, ktorý nás niekoľkokrát naozaj podržal," upozornil útočník hostí Wheeler.