Nielen míľniky a aplauzy. Chára zbiera hlavne body

Kapitán Bruins sa stal najstarším obrancom v histórii ligy, ktorý bodoval v štyroch zápasoch v rade

Autor Katarína Vilček @nhlsvk / nezávislá editorka NHL.com/sk

Chárov víťazný gól

Chára cez clonu prestrelil Nilssona

Zdeno Chára cez clonu Pära Lindholma prestrelil Andersa Nilssona a v tretej tretine rozhodol o výhre Bostonu v Ottawe 2:1

• 00:38 •

Kľúčová úloha v defenzíve, hlavné slovo v kabíne, množstvo minút na ľade či skvelé čísla v štatistike plus/mínus. Slušná individuálna bilancia, nie? Zdenovi Chárovi to však nestačí. Dlhšie bodové série sme v jeho podaní v poslednom čase veľmi nevideli, ale teraz kapitán Boston Bruins zbiera aj jeden bod za druhým.

Neal v Edmontone ožil, prináša šancu aj pre Jurča

Výkony veterána po presune do Oilers pripomínajú jeho slávne strelecké časy, slovenský útočník vedľa neho môže zažiť reštart

Autor Katarína Vilček @NHLsvk / nezávislá editorka NHL.com/sk

Keď pred viac ako rokom vítali v Calgary Flames čerstvú posilu Jamesa Neala, veľa si od neho sľubovali. Práve tento útočník bol totiž na jar 2018 jedným z hlavných strojcov cesty Vegas Golden Knights do finále Stanley Cupu a išlo o hráča, ktorý v každej z desiatich sezón v lige nastrieľal aspoň 20 gólov.

V Prahe ako doma. Slováci vyrazili na NHL

Pražský zápas Flyers s Blackhawks si v aréne užili aj Slováci, väčšina držala palce Chicagu

V piatok večer sa pred pražskou O2 arenou začali zbierať fanúšikovia už niekoľko hodín pred avizovaným začiatkom duelu. A často bolo počuť aj slovenčinu. Zápas Global Series medzi Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks, ktorý Flyers ovládli 4:3, bol aj pre slovenských fanúšikov veľkým lákadlom.

Slováci na záver šampionátu porazili Dánov

Slovensko ukončilo domáce majstrovstvá výhrou 2:1 po nájazdoch. Štvrťfinále prinesie súboje Česka s Nemeckom i Ruska s USA

Autor Katarína Vilček @NHLsvk / NHL.com/sk

Slovenská reprezentácia v utorok víťazne ukončila svoje pôsobenie na domácich Majstrovstvách sveta IIHF. Nedeľná prehra Nemecka s USA definitívne pochovala akékoľvek nádeje na postup do štvrťfinále a v záverečnom zápase skupinovej fázy proti Dánsku, ktorý Slováci zvládli 2:1 po nájazdoch, tak už išlo len o česť.

Posledný mohykán Nagy sa rozlúčil

Legendárny útočník uzavrel svoju kariéru symbolicky doma v Košiciach. Víťazným nájazdom a s kapitánskym céčkom na drese

Útočník Ladislav Nagy tesne pred štyridsiatkou ukončil svoju skvelú hokejovú kariéru.

Jeho posledným zápasom sa symbolicky stal víťazný zápas Slovenska na tohtoročných majstrovstvách sveta IIHF proti Dánsku, v ktorom domáci tím uspel 2:1 po samostatných nájazdoch. Aktívnu kariéru tak ukončil aj posledný z tímu svetových šampiónov z roku 2002.

Slováci nastrieľali Veľkej Británii sedem gólov

Reprezentácia si bez problémov poradila s Veľkou Britániou 7:1, ale šanca na postup sa opäť znížila

Slovenská reprezentácia v šiestom vystúpení na majstrovstvách sveta IIHF s prehľadom porazila najväčšieho outsidera skupiny Veľkú Britániu. Košická Steel Arena zaburácala až sedemkrát a po výsledku 7:1 si tím trénera Craiga Ramsayho pripísal 'povinné' tri body do tabuľky.

Binnington pomohol Blues opäť vyrovnať sériu

Blues vďaka skvelému výkonu Binningtona zdolali Sharks 2:1 a vyrovnali stav série na 2:2

Súhrn: SJS 1, STL 2

Blues po výhre 2:1 vyrovnali sériu so Sharks

Ivan Barbashev a Tyler Bozak skórovali, Jordan Binnington predviedol 29 úspešných zákrokov a Blues po výhre 2:1 vyrovnali sériu so Sharks

• 04:35 •

Hokejisti St. Louis na svojom ľade porazili San Jose 2:1 a vyrovnali stav finálovej série Západnej konferencie na 2:2 na zápasy. Hlavnou hviezdou duelu bol domáci gólman Jordan Binnington, ktorý predviedol 29 úspešných zákrokov.

Slováci porazili Francúzov a stále majú nádej

Reprezentácia vďaka výhre 6:3 nad Francúzskom stále môže postúpiť do štvrťfinále, ale musia jej pomôcť súperi

Po troch bolestivých prehrách konečne úspech. Slovensko na domácich majstrovstvách sveta IIHF v piatok porazilo Francúzsko 6:3 a udržalo sa v hre o postup do štvrťfinále. Hráči pod vedením trénera Craiga Ramsayho to však už nemajú vo svojich rukách, musia sa spoliehať na pomoc súperov a nasledujúce dva duely bezpodmienečne vyhrať.

Boston postúpil do finále Stanley Cupu

Zdeno Chára chýbal v zostave Bostonu, ktorý aj štvrtýkrát porazil Carolinu a postúpil do finále Stanley Cupu

Súhrn: BOS 4, CAR 0

Boston postúpil do finále play off

Patrice Bergeron dal dva góly, David Pastrňák pridal tri body a Boston po výsledku 4:0 postúpil do finále play off

• 04:24 •

Hokejisti Bostonu uspeli na ľade Caroliny 4:0, rovnakým pomerom ovládli aj finálovú sériu Východnej konferencie a prvýkrát od roku 2013 postúpili do priameho súboja o Stanley Cup.

Karlsson v predĺžení vystrelil Sharks výhru

San Jose zdolalo St. Louis 5:4 po predĺžení a v sérii opäť vedie, Karlsson zažiaril dvomi gólmi vrátane víťazného

Súhrn: SJS 5, STL 4 po predĺ.

Karlssonov gól zariadil Sharks vedenie v sérii

Logan Couture zachránil Sharks vyrovnaním, Erik Karlsson potom svojím druhým gólom zariadil výhru 5:4 v predĺžení a San Jose v sérii vedie 2:1

• 05:00 •

Výhodu domáceho prostredia majú opäť na svojej strane. Hokejisti San Jose zvládli dramatický tretí duel finálovej série Západnej konferencie, na ľade St. Louis uspeli 5:4 po predĺžení a vedú 2:1 na zápasy.

Hviezdou zápasu sa stal obranca Erik Karlsson, ktorý sa blysol dvomi gólmi vrátane víťazného v čase 65:23. Veterán Joe Thornton si pripísal tri body.