celly_mediawall_121218vsDAL

Teraz už niet pochýb, že hrá v životnej forme. Český útočník Ondřej Kaše zažil druhý trojbodový zápas v rade, tentoraz svojím prvým hetrikom v zámorskej lige prispel k výhre Anaheimu 6:3 nad Dallasom. Chicago Blackhawks konečne ukončili sériu ôsmich porážok v rade, keď doma porazili Pittsburgh Penguins 6:3. Hosťom nestačil ani hetrik Bryana Rusta. Slováci v stredu nehrali.

Kaše zničil Dallas hetrikom
Útočník Ondřej Kaše má za sebou najlepší duel v NHL. Český talent nastrieľal svoj prvý hetrik v zámorskej lige, ktorým rozpáral Dallas a pomohol Anaheimu k víťazstvu 6:3.
Kaše sa presadil vo všetkých troch častiach. Najprv v čase 6:38 otvoril skóre zápasu, o tridsať minút neskôr po prihrávke Ryana Getzlafa znížil z pohľadu Ducks na 2:3. Dallas totiž v rozmedzí necelých šiestich minút strednej časti udreli až trikrát.
Postupne sa do štatistík zapísali Miro Heiskanen, Blake Comeau a Alexander Radulov. Ale ani tesný náskok, ktorý si hostia preniesli do záverečnej časti, im na bodový zisk nestačil.
Ducks totiž štyrmi gólmi skóre úplne otočili. O vyrovnanie sa postaral Kaše, ktorý v čase 50:45 vypálil z pravého krídla a presne našiel miestečko medzi tyčkou a telom brankára Bena Bishopa.
Ďalšie góly na seba nenechali dlho čakať. O necelé dve minúty neskôr trafil Brandon Montour, ďalší zásah pridal Jakob Silfverberg. Definitívnu poistku domáceho triumfu zaobstaral gólom do prázdnej bránky Hampuls Lindholm.
Kaše tak potvrdil úchvatnú formu z posledného obdobia. Prežil druhý trojbodový večer za sebou, v ročníku má na konte už osem gólov a šesť prihrávok.

Kaše dal proti Dallasu svoj prvý hetrik v NHL

Chicago sa dočkalo
Hokejisti Chicaga rázne ukončili hrozivú sériu ôsmich porážok v rade, keď pred zrakmi svojich fanúšikov prestrieľali Pittsburgh 6:3.
Blackhawks čakali na víťazstvo od 24. novembra a pomohol im k nemu aj príspevok opôr. Kapitán Jonathan Toews sa blysol gólom a dvoma asistenciami, vďaka čomu sa dostal na métu 700 bodov v kariére.
Obranca Brent Seabrook a útočníci Brandon Saad, Marcus Kruger a Andreas Martinsen zase všetci pridali jeden gól a jednu prihrávku.
"Je to úľava, obrovská úľava po celý tím," vydýchol si Toews. "Konečne môžeme mať z niečoho radosť. Teraz je dôležité, aby sme na tento výsledok nadviazali aj v ďalších zápasoch."
Penguins dve tretiny držali so súperom krok, hlavný podiel na tom mal útočník Brandon Rust. Ten strelil všetky góly svojho mužstva a pripísal si hetrik.
Ale v záverečnom dejstve Blackhawks trikrát udreli a rozhodli o svojom triumfe. Víťazný zásah zaobstaral Kruger, góly do prázdnej bránky zase pridali Toews a Saad.
"Bolo dôležité, že sme strelili prvý gól a dostali sme sa do zápasu. Už si ani nepamätám, kedy sa nám to podarilo naposledy," povedal Martinsen. "Hovorili sme o tom, že musíme dobre začať. To sa podarilo, sme spokojní."
Chicago sa vďaka triumfu aspoň dočasne dostalo z dna tabuľky Západnej konferencie, kam sa prepadlo Los Angeles. Blackhawks sú predposlední.

DeBrincat po krásnej akcii využil presilovú hru

Nosek pomohol Vegas
Hráči Vegas potvrdili výbornú aktuálnu formu, keď zvíťazili na ľade New York Islanders 3:2 a uspeli tak v deviatom z posledných jedenástich duelov.
Veľký podiel na triumfe najmladšieho tímu celej ligy mal útočník Tomáš Nosek, ktorý v čase 43:32 strelil víťazný gól. Pre mladého Čecha to bol tretí zárez v ročníku.
"Víťazstvo vonku je vždy dôležité," usmial sa Nosek po zápase. "Nebol to náš najlepší zápas, ale odpracovali sme to a môžeme byť spokojní."
Hostia vstúpili do zápasu raketovo, už po 34 sekundách hry Jonathan Marchessault otvoril skóre v presilovej hre. Ale domáci stav otočili. Najprv sa o vyrovnanie postaral Anthony Beauvillier, v druhej časti poslal Islanders do výhody Adam Pelech.
Ešte pred druhou sirénou však William Karlsson vyrovnal, v úvode tretieho dejstva sa potom v tlačenici pred bránkou najrýchlejšie zorientoval práve Nosek a presnou dorážkou zaručil svojmu tímu zisk dvoch bodov.
"Tento duel sme si prehrali sami," hneval sa kouč domácich Barry Trotz. "Väčšinu zápasu sme hrali veľmi dobre, mali sme ho pod kontrolou. Ale lacné straty nás stáli bodový zisk."

Nosek sa presadil z dorážky a rozhodol

Flames predviedli úžasný obrat
Hráči Calgary predviedli fantastickú otočku, keď už boli v domácom súboji s Philadelphiou na uterák, ale nakoniec vybojovali triumf 6:5 po predĺžení.
Flyers mali svojho súpera na lopatkách. Ešte 68 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času viedli o dva góly, ale nakoniec sa museli uspokojiť s jedným bodom.
Za Flames totiž v čase 58:52 znížil na 4:5 z ich pohľadu Rasmus Anderson a sedem sekúnd pred záverečnou sirénou vyrovnal skóre Sean Monahan.
Už po 35 sekundách predĺženia rozhodol o víťazstve kanadského tímu Johnny Gaudreau. Calgary ovládlo štvrtý z posledných piatich zápasov a vrátilo sa na čelo Západnej konferencie.
Rovnako ako v doterajšom priebehu sezóny žiarili členovia elitnej formácie domácich. Monahan, Gaudreau a kapitán Mark Giordano si každý pripísali tri body, Mathew Tkachuk doručil štyri asistencie.
"Bol to úžasný zápas, pre fanúšikov skvelý," pochvaľoval si domáci tréner Bill Peters. "Práve naši diváci nám dodali energiu, aby sme zvládli obrat. Boli neuveriteľní."
Za hostí zaznamenali jednu asistenciu Jakub Voráček a Radko Gudas, ale na úspech to nestačilo. Flyers tak naďalej figurujú až na štrnástej priečke tabuľky Východnej konferencie.
V bránke Flames štartoval veterán Mike Smith, na záverečnú tretinu ho však vystriedal David Rittich. A bol spoľahlivý. Pochytal štyri z piatich striel, prekonal ho len Sean Couturier.