Chicago zdolalo Arizonu, Hossa zažiaril gólom

Chicago si poradilo s Arizonou, Hossa prispel parádnym gólom

Po troch dueloch bez bodu opäť úradoval Marián Hossa, ktorý si v prvej tretine skvelo poradil s obranou Coyotes a presadil sa v presilovke. Chicago ovládlo zápas 4:3 a oslavovalo prvú výhru po troch porážkach za sebou. Najproduktívnejší Slovák v zámorí rozšíril svoje štatistiky v tejto sezóne na 31 bodov. Jeho spoluhráč Richard Pánik vyšiel naprázdno. Nedarilo sa ani Andrejovi Sekerovi v drese Edmontonu, ktorý podľahol Nashvillu 2:0.

Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:1

Z vysokej porážky na ľade Caroliny sa otriasli hráči Philadelphie, ktorí na svojom ľade porazili Montreal 3:1 a poskočili už na siedmu priečku v tabuľke Východnej konferencie.

Veľký podiel na úspechu Flyers mal aj český brankár Michal Neuvirth, ktorý si pripísal celkovo 15 úspešných zákrokov a za celý duel za svoj chrbát pustil len jediný puk.

"Presne toto sme potrebovali," tešil sa obranca Philadelphie Mark Streit. "Po zlom výkone v minulom zápase sme dokázali zabrať. Presne v to sme dúfali."

Flyers sa mohli znovu spoľahnúť na strelecký príspevok Matta Reada. Šikovný útočník čakal na gól od 3. novembra, jeho zásah proti Canadiens v čase 43:32 sa neskôr ukázal ako víťazný.

Buffalo Sabres - New York Rangers 1:2 po predl.

Z dvoch neúspechov v rade sa otriasli New York Rangers, ktorí zvíťazili na ľade Buffala 2:1 v predĺžení a priblížili sa k samotnému čelu tabuľky Východnej konferencie.

V zápase dlho vládli obaja brankári, stav 0:0 prerušil až v čase 37:50 Mats Zucarello, ktorý využil presilovú hru. Za domácich vyrovnal krok necelých šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Cody Franson, v predĺžení rozhodol o výhre Rangers Kreider.

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 2:5

Ani prestávka na Zápas hviezd nepomohla Tampe Bay, aby našla lepšiu športovú formu. Lightning neuspeli ani v druhom zápase po pauze, tentoraz na svojom ľade podľahli Ottawe 2:5 a zostávajú pri dne tabuľky Východnej konferencie.

Tampa síce vďaka gólu Tylera Johnsona v úvode stredného dejstva viedla, Ottawa ale dokázala skóre parádne otočiť. Dva góly strelil Mark Stone, obranca Erik Karlsson prispel troma asistenciami. V drese Tampy si pripísal asistenciu Ondřej Palát.

Nashville Predators - Edmonton Oilers 2:0

Výhodu domáceho ľadu zužitkoval Nashville, ktorý predovšetkým vďaka skvelému výkonu brankára Pekku Rinneho porazil Edmonton 2:0.

Fínsky reprezentant predviedol 31 úspešných zákrokov a oslávil druhé čisté konto v sezóne, útočník Ryan Johansen sa na víťazstve podieľal gólom a asistenciou.

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 3:4

Úlohu favorita splnilo Chicago, ktoré uspelo na ľade Arizony 4:3 a po troch porážkach v rade sa znovu dočkalo maximálneho bodového zisku.

Po dvoch bodoch za gól a asistenciu si v drese Blackhawks pripísali Patrick Kane a Artemi Panarin, trafil aj Marián Hossa. Pre slovenského reprezentanta to bol už 19. gól v sezóne. Za domácich zaznamenal jednu prihrávku Radim Vrbata.

St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 5:1

Prvý duel po odvolaní trénera Kena Hitchcocka s prehľadom zvládli hráči St. Louis, ktorí pred svojimi fanúšikmi deklasovali Toronto 5:1.

Blues o svojom triumfe rozhodli v druhom dejstve, kedy svojmu súperovi strelili tri góly. Po troch bodoch si pripísali útočník Paul Stastny a obranca Colton Parayko.

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 1:4

Úlohu favorita potvrdili hráči San Jose Sharks, ktorí zvíťazili na ľade Vancouveru 4:1 a udržali si postavenie na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Dvakrát trafil Chris Tierney, jubilejný 500. gól v NHL oslávil veterán Patrick Marleau. Jednou asistenciou sa potom na výhre tímu z Kalifornie podieľal Tomáš Hertl.

Ďalší štvrtkový výsledok:

Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:4

Momenty večera:

1. 500 pre Marleaua

Na zápas proti Vancouveru nikdy nezabudne. Hviezdny útočník San Jose Patrick Marleau v ňom totiž strelil jubilejný 500. gól v kariére. Sharks navyše s prehľadom zvíťazili.

2. Víťazný štart

Prišiel a hneď získal dva body. Tréner Mike Yeo má za sebou víťazný štart v úlohe hlavného trénera Blues, v ktorej nahradil odvolaného Kena Hitchcocka. St. Louis porazilo Toronto 5:1.

3. Skvelý Pavelec

Parádny duel má za sebou brankár Winnipegu Ondřej Pavelec, ktorý v súboji s Dallasom predviedol 39 úspešných zákrokov. Výrazne sa tak podieľal na triumfe Jets 4:3.

Hviezdy večera:

1. Pekka Rinne (NSH): 0 inkasovaných gólov, 31 úspešných zákrokov

2. Paul Stastny (STL): 2 góly, 1 asistencia, 3 strely

3. Mark Scheifele (WPG): 2 góly, 6 striel

Na čo sa tešiť:

Na programe je dokopy päť zápasov, parádne predstavenie sľubuje súboj medzi Pittsburghom a Columbusom.