Súhrn: Kane nastrieľal hetrik a Chicago uspelo

Nedeľné zápasy: Blackhawks porazili Wild, Staal dosiahol métu 1000 bodov a Jets dali Flyers sedem gólov

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Kaneov hetrik

Kane nastrieľal Wild hetrik

Patrick Kane zažiaril v zápase proti Wild, ktorým nastrieľal hetrik a priviedol Blackhawks k výhre 5:3

• 01:47 •

Patrick Kane v súboji Chicago Blackhawks - Minnesota Wild nastrieľal hetrik a pomohol a k víťazstvu domácich 5:3. Eric Staal v drese hostí dosiahol 1000. bod v NHL. Winnipeg Jets si bez problémov poradili s Philadelphia Flyers v pomere 7:3. Detroit Red Wings už tretiu výhru v rade nepridali, prehrali s Los Angeles 2:4. Slováci v nedeľnom štvorzápasovom programe chýbali.

Kane viedol Blackhawks hetrikom

Patrick Kane na domácom ľade v United Center rýchlo zariadil Blackhawks náskok 2:0, lenže potom sa Wild vrátili do zápasu.

Eric Staal za Wild najprv v presilovke znížil a stal sa 89. hráčom v histórii NHL, ktorý v základnej časti nazbieral 1000 bodov. Potreboval na to 1208 duelov, stihol v nich 429 gólov a 571 asistencií.

"Samozrejme, že som na to hrdý. Ale je dôležité pripomenúť, že by som takéto číslo určite nedosiahol bez pomoci mnohých ľudí," vyhlásil Staal. "Len by to bolo krajšie, keby sme vyhrali. Dúfam, že niekoľko výhier si ešte v kariére užijem."

Kevin Fiala síce dvakrát vyrovnal, ale tretia tretina už patrila Blackhawks, ktorí tak pri výhre Los Angeles nespadli na dno celej Západnej konferencie. Postarali sa o to Brandon Saad a Kane v závere strelou do prázdnej bránky uzavrel hetrik.

"Jasné, že je príjemné dať ďalší hetrik," pochvaľoval si Kane. Stihol už ôsmy v NHL. "Keď dáte v zápase rýchlo dva góly, veríte, že možno ešte príde šanca na jeden. Síce to trvalo trochu dlhšie, ale hlavné je, že sme predtým dali ten nesmierne dôležitý štvrtý gól. A ja som to potom zavŕšil pri hre súpera bez brankára."

Tretí gól Chicaga dal český útočník David Kämpf, ktorý predtým neskóroval v 14 zápasoch. Jonathan Toews a hosťujúci Ryan Suter sa mohli pochváliť trojbodovou bilanciou.

Detroit tretiu výhru nepridal

Red Wings po dvoch víťazstvách, ktoré nasledovali po dlhej sérii 12 porážok a desiatich vystúpeniach bez zisku jediného bodu, túžili po ďalšom úspechu. Hostia z Los Angeles však boli proti.

Kings v tretej tretine viedli nad najhorším tímom súťaže už 4:0, až potom sa k slovu dostali domáci. Madison Bowey vystrelil z prvej a Filip Zadina výborne zvládol ťažkú dorážku.

Bowey sa potom v čase 57:37 dostal aj medzi strelcov vďaka vydarenej strele od modrej čiary. Druhú asistenciu si pripísal Filip Hronek, ale na obrat to bolo málo.

Pod výhru Kings v Little Caesars Arene sa najvýraznejšie podpísal Anže Kopitar, ktorý dvomi gólmi v priebehu druhej tretiny zvýšil z 1:0 na 3:0. Pre tridsaťdvaročného kapitána tímu to bol historický zápis.

Kopitar má teraz na konte 919 bodov za 325 gólov a 594 asistencií z 1038 odohraných zápasov a posunul sa na štvrté miesto v klubovej histórii. Legendárny Wayne Gretzky je už za ním, najlepší hokejista v histórii v drese Kings nazbieral 918 bodov.

"Ale som si istý, že jemu na to stačilo aj 400 zápasov. Mne to trvalo trochu dlhšie," vyhlásil Kopitar. "Vždy, keď vás spomenú v jednej vete s Wayneom Gretzkym, je to úžasné. Môžem sa tým chváliť ešte veľmi dlho, pretože žiadny jeho ďalší rekord určite nezvládnem prekonať."

Alex Iafallo v drese Los Angeles pomohol tímu dvoma prihrávkami, Kings tak bodovali štvrtýkrát v rade a tretíkrát zvíťazili.

Jets rozstrieľali Flyers

Winnipeg Jets nastrieľali v Bell MTS Place v priebehu druhej tretiny tímu Philadelphia Flyers štyri góly v rozmedzí štyroch minút a 17 sekúnd, čím si výrazne pomohli k vysokému víťazstvu 7:3.

Mark Scheifele a Blake Wheeler si obaja pripísali gól a dve prihrávky, Kyle Connor pridal gól a asistenciu a Neal Pionk sa blysol tromi prihrávkami. Jets stavali na hre v presilovkách - využili tri z piatich.

Nikolaj Ehlers a Luca Sbisa zaistili domácim po prvej tretine dvojgólový náskok. Potom síce Matt Niskanen v prpesilovke znížil, ale neskôr devätnásťročného útočníka hostí Joela Farabeeho vylúčili na 5 minút a domáci rozhodli.

Dlhú početnú výhodu využili Wheeler a Scheifele, neskôr sa presadili aj Logan Shaw a Patrik Laine a bolo to 6:1.

"Práve sme znížili a urobili sme z toho za stavu 1:2 tesný zápas, lenže potom prišlo to vylúčenie na päť minút a veľa našich hráčov na oslabenia nám dnes chýbalo v zostave," pripomenul tréner porazených Alain Vigneault. "Proti presilovke, ktorú hrajú s takýmito hráčmi, je to zložité."

"Bol to kľúčový moment celého zápasu," súhlasil Wheeler. "Súper znížil a momentum sa presunulo na jeho stranu, ale my sme využili výhodu, ktorá sa pred nami vyskytla. Myslím si, že sa nám v zápase podarilo veľa dobrých vecí. A boli sme za to odmenení."

Golden Knights opäť zdolali Canucks

Vegas Golden Knights potvrdili, že ak sa im proti nejakému súperovi v lige naozaj výnimočne darí, tak sú to Vancouver Canucks. Tentoraz ich porazili 6:3.

Najmladší účastník ligy sa od svojho vstupu do NHL pred sezónou 2017/18 stretol v boji s Canucks deväťkrát a ani raz nevyšiel naprázdno.

Golden Knights naopak už ôsmykrát vyhrali a porazení odišli len na konci októbra po nájazdoch. Vancouveru za ten čas nechali len tri body.

Elias Pettersson síce na začiatku piatej minúty ešte odpovedal na prvý zásah Nicka Holdena, ale potom sa už hralo pod taktovkou Golden Knights, ktorí do polovice zápasu odskočili až na 4:1.

Hlavný podiel na ich úspechu mal útočník Max Pacioretty, ktorý si pripísal štyri body za dva góly a dve nahrávky, vďaka čomu predĺžil svoju streleckú sériu na štyri zápasy.

Pacioretty stihol v týchto štyroch dueloch spolu osem bodov (5+3), predtým v troch vystúpeniach nebodoval. "Neviem, čím to je. Občas cítim, že hrám svoj najlepší hokej, ale nebodujem. Samozrejme, že sme radi, keď to potom príde, ale trochu pochybujete, čo je za tým."

Pod víťazstvo Golden Knights sa okrem iných podpísali aj Valentin Zykov, ktorý strelil svoj prvý gól v NHL, a Jonathan Marchessault. Preňho to bol naopak 100. gól v lige.

Domáci brankár Marc-Andre Fleury si pripísal 26 zákrokov a s 821. odchytaným zápasmi sa cez Seana Burkea posunul na 14. miesto v počte zápasov medzi brankármi.