Súhrn: Päťbodový Kadri režíroval výhru Toronta

Súhrn stredajších zápasov: Maple Leafs porazili Columbus 6:3 a vyhrali piaty duel v rade, Nazem Kadri dal hetrik a pripojil aj dve asistencie

Autor NHL.com/sk

Stredajší duel Toronto Maple Leafs proti Columbus Blue Jackets patril kanadskému útočníkovi Nazemovi Kadrimu, ktorý zažiaril piatimi bodmi za hetrik a dve asistencie. Toronto doma vyhralo 6:3 a pridalo piate víťazstvo v rade. Na triumfe sa jednou asistenciou podieľal aj český obranca Roman Polák. Colorado Avalanche vyhrali desiaty domáci duel v rade a vyrovnali tak klubový rekord, brankár Semyon Varlamov vychytal čisté konto. V troch stredajších dueloch sa nepredstavil ani jeden Slovák.

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 6:3

Maple Leafs potvrdili skvelú formu, radovali sa z piatej výhry v rade a celkovo deviatej z posledných desiatich duelov. Hrdina zápasu Kadri si piatimi bodmi vytvoril svoje kariérne maximum a štvrtýkrát nastrieľal hetrik. Svoje zásahy rozprestrel do všetkých troch tretín.

Najskôr v ôsmej minúte zvýšil náskok Toronta na 2:0 a potom po dvoch góloch hosťujúceho Nicka Foligna krátko pred polovicou duelu dostal Maple Leafs do vedenia 3:2. V čase 51:21 ešte upravil na 5:3. "Vždy je skvelé dať tri góly a ofenzívne pomôcť. Človek si potom zápas viac užije," vyhlásil Kadri.

Polák asistoval v piatej minúte pri úvodnom góle zápasu, ktorý strelil Dominic Moore. Český obranca ho vysunul z vlastného obranného pásma prihrávkou o pravý mantinel a Moore bekhendovým pokusom prekonal brankára Joonasa Korpisala.

Defenzívne ladený Polák bodoval prvýkrát od 8. januára a vylepšil svoju bilanciu v tejto sezóne na sedem bodov za dva góly a päť asistencií z 36 duelov v tomto ročníku. Do štatistík sa zapísal po desiatich zápasoch, do ktorých nezasiahol kvôli chorobe či pobytu na tribúne.

Veľký podiel na výhre mal aj brankár Frederik Andersen, ktorý pochytal 54 striel Blue Jackets. "Bol som na to pripravený. Viem, že v posledných zápasoch veľa strieľali. Je zábavné čeliť veľkému počtu striel, keď bránime tak dobre, že puky vidím," pochvaľoval si Andersen.

Vancouver Canucks - Florida Panthers 3:4

Panthers si pripísali šiestu výhru z posledných siedmich zápasov a vo Východnej konferencii sa priblížili na sedem bodov od druhej divokej karty do play off, ktorú aktuálne držia Carolina Hurricanes.

Florida strelila všetky štyri góly vo Vancouveri už v úvodnej tretine, v ktorej síce dvakrát prehrávala, ale nakoniec ju vyhrala 4:2. Nick Bjugstad pomohol gólom a asistenciou a Aleksander Barkov si pripísal dve prihrávky.

Bol pri tom aj český veterán Radim Vrbata, ktorý naskočil do hry prvýkrát od 25. januára a zaradil sa do tretej formácie k Jamiemu McGinnovi a Jaredovi McCannovi. Strávil na ľade osem minút a 50 sekúnd. Pripísal si jednu strelu a jeden plusový bod.

Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 2:0

Avalanche vyrovnali klubový rekord desiatou domácou výhrou za sebou. Ešte ako Quebec Nordiques sa im to podarilo dvakrát - medzi 26. novembrom 1983 a 10. januárom 1984 aj medzi 6. marcom a 16. aprílom 1995. V súčasnosti nenašli premožiteľa v Pepsi Center od 27. decembra, keď podľahli Arizona Coyotes 1:3.

Carl Soderberg strelil v čase 35:55 víťazný gól a Alexander Kerfoot v 57. minúte spečatil výsledok. Brankár Semyon Varlamov udržal vďaka 44 zákrokom druhé čisté konto v kariére a celkovo 23. v 378 dueloch v NHL.