jurco_mf

Tomáš Jurčo sa v prvom prípravnom dueli za Edmonton Oilers uviedol naozaj výborne. Jeho gól a asistencia nakoniec na výhru nestačili, z triumfu 4:2 sa radovali Vancouver Canucks.

Dvadsaťšesťročný slovenský útočník, ktorý v júli podpísal s Oilers ročnú zmluvu, sa podieľal na obidvoch góloch Edmontonu.
Najprv v 14. minúte vyrovnal na 1:1 a v úvode druhej časti sa potom prihral na gól Patricka Russella.
Vancouver však v tretej tretine zabral a tromi gólmi v podaní Eliasa Petterssona, Ryana Suttera a Tannera Pearsona otočil skóre.
Bývalý hráč Detroitu a Chicaga v poslednej sezóne vyhral Calder Cup v nižšej AHL, ktorú ovládol s Charlotte Checkers, farmárskym tímom Caroliny. V pondelkovej príprave bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
Debut v novom drese zažil aj obranca Andrej Sekera, ktorého Dallas Stars porazili Minnesota Wild 2:1. Tridsaťtriročný bek sa bodovo nepresadil, ale strávil na ľade viac ako 24 minút a stal sa najvyťažovanejším hráčom svojho tímu.
Obranca z Bojníc, ktorý v posledných rokoch bojoval so zdravotnými problémami a Edmonton ho kvôli tomu vyplatil zo zmluvy, 1. júla podpísal s Dallasom ročnú zmluvu.
Aj tretí Slovák v pondelkovej príprave skončil porazený, Martin Marincin s Toronto Maple Leafs podľahli Ottawa Senators 1:3.

Detroit Red Wings si poradili s Chicago Blackhawks 5:3 a jednou z hlavných hviezd sa stal český útočník Dominik Kubalík, ktorý strelil dva góly a dokázal tak vymazať stratu Blackhawks.
Z výhry sa nakoniec radovali Red Wings. Víťazný gól strelil v čase 55:23 v presilovej hre Michael Rasmussen, Luke Glendening pri hre hostí bez gólmana ešte spečatil výsledok.
Vegas Golden Knights si jasne poradili s Colorado Avalanche, ktorých zdolali 5:0. český forvard Tomáš Nosek si pripísal dve asistencie.
Prvý test v príprave za San Jose Sharks si odkrútil český brankár Josef Kořenář, ktorý v 32. minúte za stavu 2:1 nahradil Aarona Della a inkasoval trikrát z 13 striel. Sharks tak nakoniec prehrali 3:4.
Najprv ho prekonal z pozície medzi kruhmi Nicolas Deslauriers. V 39. minúte Adam Henrique strelou z ľavého kruhu otočil stav a potom v presilovke rozhodol Max Jones.
Tampa Bay bez Erika Černáka doma podľahla Carolina Hurricanes 0:3. Columbus Blue Jackets doma porazili Buffalo Sabres 4:1. Marko Dano v kádri domácich chýbal.
Los Angeles a Arizona sa rozdelili na dve časti a odohrali proti sebe dva prípravné duely. Coyotes uspeli na ľade Kings 5:0 a v Los Angeles sa zase radovali hráči Arizony, ktorí vyhrali 4:1. Domácim pomohol jedným gólom český útočník Martin Frk.