Súhrn: Jurčo dal dva góly, Sekera asistoval

Štvrtkové zápasy: Blackhawks porazili Jets, Boston zdolal Tampu Bay v bitke o prvé miesto na Východe a Toronto a Washington postúpili

Autor NHL.com/sk

Po štvrtkových dueloch sú známi ďalší dvaja účastníci bojov o Stanley Cup, ktorými sú Washington Capitals a Toronto Maple Leafs. Dallas Stars, ktorí podľahli Minnesota Wild 2:5, naopak strácajú nádej na postup. Boston Bruins sa posunuli na čelo Východnej konferencie, keď v priamom súboji o prvé miesto porazili Tampa Bay Lightning 4:2.

Tomáš Jurčo sa blysol dvoma gólmi, ktorými pomohol Chicago Blackhawks poraziť Winnipeg Jets 6:2. Bodoval aj obranca Andrej Sekera, ktorý prihral na úvodný gól porazených Edmonton Oilers v súboji s Vancouver Canucks.

Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 6:2

Chicago je už síce vonku z hry, ale napriek domu si doma poradilo s Winnipegom v pomere 6:2. Skvelý výkon predviedol slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý strelil dva góly za štrnásť minút na ľade.

Najprv v piatej minúte druhej tretiny zvýšil náskok Chicaga na 3:0, keď naslepo vystrelil a Erik Comrie tečoval puk korčuľou do vlastnej bránky. Po necelých siedmich minútach využil výbornú prihrávku Erika Gustafssona a druhým gólom v zápase zaistil štvorgólový náskok. Dvadsaťpäťročný Slovák svojím druhým zásahom dosiahol 50. bod v NHL. V tejto sezóne nazbieral v 27 zápasoch desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie.

Za Blackhawks odchytal posledných 14 minút núdzový záložný brankár Scott Foster. Potom, ako kvôli zraneniam odstúpili Anton Forsberg aj Collin Delia, sa do bránky dostal tridsaťšesťročný Foster, ktorý predviedol sedem úspešných zákrokov. Ustrážil tak štvorgólový náskok Blackhawks a vyslúžil si veľké ovácie publika.

Útočník Brent Seabrook odohral svoj jubilejný 1000. duel v NHL. Winnipegu, ktorý si už zaistil postup, nestačili góly Bryana Littlea a Marka Scheifeleho.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 4:2

Hráči Bostonu sa stali novým lídrom Východnej konferencie, keď na svojom ľade porazili Tampu Bay 4:2 a v tabuľke sa vyšvihli o jeden bod pred ňu.

Veľkú zásluhu na úspechu Bruins mal aj útočník David Pastrňák, ktorý zažiaril gólom a asistenciou. Mladý strelec má na konte už 32 zásahov v ročníku, navyše trafil vo štvrtom zápase za sebou.

"Bol to obojstranne skvelý zápas. Ukázali sme, aké máme dobré mužstvo. Na tejto výhre sa podieľali úplne všetci," vyhlásil Pastrňák.

Z výhry sa opäť nemohol radovať slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý chýba od 13. marca kvôli zraneniu v hornej časti tela.

Obranca Victor Hedman si v drese Lightning pripísal gól a prihrávku, ale domáci gólman Tuukka Rask viac nedovolil. Fínsky brankár si pripísal 26 úspešných zákrokov.

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 3:4 po predl.

New Jersey si skomplikovalo cestu do play off, keď pred zrakmi svojich fanúšikov podľahlo Pittsburghu 3:4 po nájazdoch. Tento výsledok naopak poslal do bojov o Stanley Cup tím Washington Capitals.

Devils v zápase dvakrát viedli, ešte deväť minút pred koncom riadneho hracieho času mali náskok 3:2. Potom však Patric Hornqvist vyrovnal a Sidney Crosby rozhodol po 19 sekundách predĺženia.

Kapitán Penguins sa presadil na druhý pokus potom, ako ho vyslal do útoku obranca Kris Letang. Domáci brankár Keith Kinkaid tak prehral prvý duel z uplynulých štyroch štartov.

"Je to jednoduché. V lige je len jeden hráč, ktorý dokáže streliť takýto gól. Bohužiaľ pre nás je to práve on," uviedol po zápase Kinkaid.

Pre Crosbyho to bol už trinásty gól v predĺžení, vďaka čomu sa osamostatnil na čele historického poradia Penguins. V predĺžení dvanásťkrát rozhodol Evgeni Malkin, jedenásťkrát Mario Lemieux a deväťkrát Jaromír Jágr.

Devils aj napriek prehre figurujú na ôsmom mieste tabuľky Východnej konferencie a majú trojbodový náskok pred deviatym tímom Florida Panthers.

Minnesota Wild - Dallas Stars 5:2

Hráčom Dallasu sa vzďaľuje vysnívaný postup do play off. V aréne Minnesoty podľahli 2:5 a štyri duely pred koncom základnej časti strácajú päť bodov na ôsme miesto v Západnej konferencii.

Stars sa vôbec nevydarila najmä stredná časť, v ktorej inkasovali tri góly. V presilových hrách udreli Matt Dumba a Jason Zucker, ďalší zásah pripojil Zach Parise.

"Nevyužívame množstvo šancí, je to frustrujúce," neskrýval rozladenosť hosťujúci útočník Jason Spezza. "Síce sme si vytvorili tlak, ale na konečnom skóre sa to neprejavilo."

Dumba k presnému zásahu pridal aj tri asistencie a stal sa úplne prvým obrancom v histórii Wild, ktorý nazbieral v jednom dueli štyri body.

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 1:5

Columbus splnil úlohu favorita a vysoko zvíťazil na ľade Calgary 5:1. Upevnil si postavenie na šiestom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Hrdinom duelu sa stal útočník Pierre-Luc Dubois, ktorý nastrieľal svoj prvý hetrik v NHL. Dubois sa dokázal strelecky presadiť vo všetkých troch tretinách.

Blue Jackets tak vyhrali dvanásť z posledných trinástich zápasov a mieria do play off. V tabuľke Metropolitnej divízie sú na tretej priečke, ich strata na druhý Pittsburgh predstavuje len jeden bod.

Ďalšie štvrtkové zápasy:

Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 3:6
Nashville Predators - San Jose Sharks 5:3
Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 2:1
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 4:2
Ottawa Senators - Florida Panthers 3:2 po predl.

Andrej Sekera bodoval v treťom z posledných štyroch zápasov, keď pripravil 41. gól v sezóne pre kapitána Edmonton Oilers Connora McDavida. Domáci Vancouver Canucks však skóre otočili a tešili sa z výhry 2:1

Florida nevyužila možnosť priblížiť sa k New Jersey v boji o play off, keď získala len bod po porážke 2:3 po predĺžení na ľade Ottawy. Tento výsledok naopak definitívne poslal do play off mužstvo Toronto Maple Leafs. O výhre Senators, ktorí hrajú bez zraneného Mariána Gáboríka, rozhodol Jean-Gabriel Pageau. Ten v čase 64:44 udrel z trestného strieľania.

Nashville potvrdil úlohu najlepšieho tímu ligy, keď na svojom ľade porazil San Jose 5:3. Útočník Filip Forsberg sa blysol troma asistenciami. Predators majú teraz na čele ligy štvorbodový náskok pred Bostonom.

Hráči Los Angeles doma pretlačili Arizonu 4:2 a urobili dôležitý krok smerom do play off. Kings sa vyšvihli už na šieste miesto tabuľky Západnej konferencie a majú trojbodový náskok pred deviatym Coloradom. Veterán Jeff Carter zažiaril hetrikom. Richard Pánik po troch zápasoch prvýkrát nebodoval.