Jones 26 zákrokmi vygumoval St. Louis

Rovnako ako na Východe, je aj vo finále Západnej konferencie po úvodných dvoch zápasoch stav 1:1. Hokejisti San Jose Sharks zásluhou Martina Jonesa vymazali strelcov St. Louis Blues a vyhrali 4:0. Séria sa teraz presúva do Kalifornie, kde sa hrá tretí zápas v piatok o 3.00 SELČ.

Dvadsaťšesťročný gólman Jones si vyčítal víťazný gól Blues, ktorý mu v úvodnom dueli v nedeľu strelil Jori Lehtera, a tentokrát sa prezentoval perfektným výkonom. O dva góly v presilovkách sa postaral Brent Burns, úvodný zásah hostí už v 127. sekunde zaznamenal Tommy Wingels. Nečakaným faktorom bol Dainius Zubrus s bilanciou 1+1.

Center Sharks Logan Couture mal dve asistencie, čím dosiahol už 19 bodov v play off, o jeden bod tak prekonal rekordný výkon Sharks, ktorý držal Igor Larionov z roku 1994.

Sharks sa ujali vedenia zásluhou štvrtej formácie, keď Wingels po Zubrusovej prihrávke prekonal Briana Elliotta v domácom bránkovisku.

Prvý gól zápasu prišiel len chvíľu potom, čo Jones zastavil strelu domáceho kanoniera Vladimira Tarasenka, ktorý dokázal prekorčuľovať obrancu Sharks Paula Martina.

Na 2:0 zvýšili hostia v čase 7:04 druhej tretiny, keď Joe Pavelski nabil Burnsovi do ľavého kruhu. V tom čase sedel na trestnej lavici domáci Troy Brouwer za sekanie a ďalší útočník Blues Alexander Steen navyše zlomil hokejku.

St. Louis malo šancu dostať sa do zápasu minútu pred koncom druhej tretiny, ale Brouwerova strela trafila len tyčku.

Blues potom mali v tretej tretine štvorminútovú presilovku, keď Patrick Marleau zasiahol vysokou hokejkou obrancu Carla Gunnarssona. Šance Brouwera a Jadena Schwartza sa ale neujali.

Po ďalšom Brouwerovom treste za sekanie tak prišiel opäť Burnsov gól v presilovke. Za stavu 3:0 už St. Louis prišlo o nádej. Power play sa tiež neujala. Zubrus ešte 18,4 sekundy pred koncom zaistil výhru hostí do prázdnej bránky svojím prvým gólom v play off.