Johnson zavelil a Lightning oslavujú prvú výhru

Po zápasoch na Floride zavládol medzi Tampa Bay Lightning a New York Islanders zaslúžený zmier. Domáci tím nepripustil, aby na odvety odlietal s deficitom a vďaka výhre 4:1 vyrovnal stav série druhého kola Východnej konferencie na 1:1. Dvomi gólmi a asistenciou sa na tom najväčšou mierou podieľal Tyler Johnson.

Tretí duel je na programe v utorok v Barlclays Center v Brooklyne.

Fanúšikovia v Amalie Arena sa radovali aj po góloch Victora Hedmana a Jonathana Drouina. Ben Bishop v domácom bránkovisku predviedol 19 zákrokov

Prekonal ho len Nikolay Kulemin, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v play off. Islanders vyhrali prvú tretinu na strely 12:5, ale v nasledujúcich dvoch vyprodukovali len 8 rán. Thomas Greiss v bránke hostí predviedol 27 zákrokov.

Johnson poslal domácich do vedenia v čase 6:03, keď sa na útočnej modrej zrazil Cal Clutterbuck so spoluhráčom z Islanders Nickom Leddym. Do odkrytého priestoru vyrazil Ondřej Palát a ponúkol puk Johnsonovi, ktorý bekhendom prekonal Greissa.

O necelých šesť minút neskôr zvýšil prvým gólom v play off Drouin, ktorý po asistencii Valtteriho Filppulu zamieril medzi Greissove betóny.

Marek Židlický bol na ľade pri jedinom zásahu Islanders. Thomas Hickey v presilovke pálil od modrej a vystrelený puk za Bishopa senzačne tečoval Kulemin.

Aj Lightning ale dali gól v početnej výhode. Na konci 12. minúty druhej tretiny sa napriahol Hedman a o korčuľu newyorského beka Calvina de Haana sa puk odrazil za Greissa. Drouin si pri góle pripísal už šiestu asistenciu v play off.

Johnson svoj druhý gól v zápase a celkovo 4. v play off strelil cez celé ihrisko do prázdnej bránky, keď do konca zostávalo odohrať 2:18 minúty.

S bilanciou 4+6 sa center Lightning zaradil za vedúceho muža štatistík vyraďovacej časti Johna Tavaresa (6+5), ktorý ale tentokrát za Islanders nebodoval.