Carlson dal druhý gól v prvej tretine

Hlavnou postavou stredajšieho večera v NHL sa stal americký obranca John Carlson. Dvomi zásahmi sa postaral o víťazstvo Washingtonu v Los Angeles 3:1 a pripísal si svoj jubilejný gól v NHL. Capitals s Richardom Pánikom v zostave sa tak posunuli na čelo ligy o dva body pred Boston Bruins. Skvelý výkon predviedol aj brankár Penguins Tristan Jarry, ktorý doma nedovolil ani jeden gól Blues a Pittsburgh sa radoval z výhry 3:0.

Carlson opäť žiaril
Washington sa radoval z piatej výhry v rade, čo je jeho najdlhšia úspešná séria v sezóne. Unikol vďaka tomu Bostonu, ale ten musí odohrať ešte o dva zápasy viac. Carlson zariadil Capitals vedenie 2:0, dva góly mal na konte už v 14. minúte zápasu.
Prvýkrát sa presadil v čase 4:36. Získal puk vo vlastnom obrannom pásme, zakončil protiútok presnou strelou z pravého kruhu a radoval sa z jubilejného 100. gólu v NHL. Podarilo sa mu to ako piatemu obrancovi v histórii Capitals a ako trinástemu americkému bekovi v dejinách NHL.
O chvíľu predviedol svoje umenie znovu. Išiel si pre prihrávku T.J. Oshieho, oklamal Jonathana Quicka a namiesto obídenia bránky zasunul puk k ľavej tyčke. Svoju bilanciu v sezóne tak vylepšil na 42 bodov za 11 gólov a 31 asistencií z 30 zápasov. Dvadsaťdeväťročná opora Capitals v 717 dueloch NHL celkovo nazbierala 445 bodov za 101 gólov a 344 prihrávok.
Kings síce v 44. minúte vykresal nádej na úspech Blake Lizotte, ale 79 sekúnd pred koncom im ju Tom Wilson zobral gólom do prázdnej bránky.
Jarry vynuloval Blues
Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis prehrali v Pittsburghu 0:3 a prvýkrát po desiatich zápasoch vonku nebodovali. Blues stroskotali na brankárovi Tristanovi Jarrym, ktorý vďaka 28 zákrokom vychytal prvé čisté konto v sezóne a celkovo tretie v NHL.

Jarry vychytal tretiu nulu v kariére

St. Louis vyšlo bodovo aj gólovo na ľade súpera naprázdno prvýkrát od 26. októbra, keď prehralo s Bostonom 0:3. Odvtedy vonku osemkrát vyhrali, dvakrát neuspeli po predĺžení a v PPG Paints Arene útočili na vyrovnanie klubového rekordu zo sezóny 1999-00 v podobe jedenásťzápasovej bodovej série.
"Nehrali sme dobre. Vieme to a musíme byť lepší. Je to frustrujúce a neznášam porážky. Musíme sa vrátiť do práce a v budúcom zápase oveľa viac bojovať," povedal brankár St. Louis Jordan Binnington, ktorý nezabránil prehre 30 úspešnými zákrokmi.
Prvýkrát inkasoval už po 39 sekundách, keď ho tečom strely Marcusa Petterssona prekonal Teddy Blueger. V čase 39:20 zvýšil Stefan Noesen, ktorý tak ozdobil gólom svoj premiérový zápas za Penguins po pondelkovom podpise ročného kontraktu. V záverečnom dejstve sa presadil ešte Alex Galchenyuk.
Grubauer vychytal výhru Avalanche
Colorado si pripísalo štvrtý úspech v rade, tentoraz vyhralo v Toronte 3:1 a 38 zákrokmi k tomu prispel brankár Philipp Grubauer. Gólom a asistenciou sa na tom podieľal útočník Nathan MacKinnon, ktorý bodoval v ôsmom dueli v rade a počas tejto série nazbieral sedem gólov a 11 prihrávok.

MacKinnon využil presilovku proti Torontu

Toronto po utorkovej prehre na ľade Philadelphia Flyers 1:6 pod vedením nového trénera Sheldona Keefea prvýkrát podľahlo aj doma. Nástupca Mikea Babcocka viedol svoj tím v Scotiabank Arene druhýkrát a nenadviazal na sobotnú výhru nad Buffalo Sabres 2:1 po predĺžení. Celkovo si v siedmom dueli úvodnej trojzápasovej série pripísal tretiu porážku.
Skóre zápasu otvoril v polovici druhej tretine v presilovej hre MacKinnon, ktorý sa presadil v piatom dueli v rade. Po 110 sekundách síce vyrovnal Zach Hyman, ale v 47. minúte opäť v oslabení Valeri Nichushkin vrátil tímu z Denveru vedenie a v závere pri hre domácich bez brankára poistil výsledok Joonas Donskoi.
Prvýkrát od výmeny z 1. júla sa v Toronte predstavil center Nazem Kadri, ktorý za Maple Leafs pred odchodom do Colorada odohral svojich 10 sezón v NHL a spolu 561 zápasov.
Maple Leafs nepomohol ani návrat forvarda Mitchella Marnera, ktorý predtým vynechal 11 zápasov kvôli zraneniu členka.
Senators sa dočkali
Sériu piatich prehier ukončilo Buffalo, ktoré zvíťazilo v Edmontone 5:2. Tromi bodmi za gól a dve asistencie sa pod to podpísal útočník Tyler Ennis. Do bránky Senators sa po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela vrátil Craig Anderson a pochytal 24 striel Oilers.

Ennis zakončil prečíslenie dvoch na jedného

Ottawa prehrávala od 15. minúty, keď sa presadil Jujhar Khaira po prihrávke Leona Draisaitla, ktorý sa na čele produktivity s 51 bodmi dotiahol na spoluhráča Connora McDavida.
Lenže v 26. minúte najskôr využil presilovú hru Artem Anisimov a po 12 sekundách otočil stav Connor Brown. V čase 31:42 zvýšil na dvojgólový rozdiel Ennis. Oilers síce na konci druhej tretiny vrátil do hry Oscar Klefbom, ale Anthony Duclair a Vladislav Namestnikov v poslednej dvadsaťminútovke spečatili výhru.