Prečo Wild vypadli: Chýbali góly a kvalitní centri

Minnesota v play off znova neprešla cez prvého súpera. Síce Vegas výrazne potrápila, ale doplatila na svoje slabiny

Autor Lukáš Hron via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Minnesota Wild v play off už sedem rokov neprešli cez prvého protivníka. Tento rok sa to v jednej chvíli proti supersilným Vegas Golden Knights zdalo byť veľmi nádejné, ale mužstvo okolo brankára Cama Talbota po piatkovej prehre 2:6 nakoniec padlo 3:4 na zápasy. Wild sa teda balia už po 1. kole, aj keď ich výkon v sérii bol veľmi sympatický.

Vegas ide ďalej aj vďaka hetriku Janmarka

Piatkový zápas play off: Švédsky útočník tromi gólmi zariadil výhru Golden Knigts nad Wild 6:2 v siedmom zápase 1. kola play off

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zostrih: Vegas - Minnesota 6:2

Zostrih: Golden Knights v 7. zápase porazili Wild

Mattias Janmark nastrieľal v siedmom zápase série hetrik a Golden Knights po výhre 6:2 nad Wild postúpili do druhého kola

• 05:00 •

Vegas Golden Knights sa stali siedmym účastníkom 2. kola play off NHL. V rozhodujúcom siedmom zápase úvodných bojov o Stanley Cup v Honda Západnej divízii porazili Minnesota Wild 6:2 a čaká ich súboj s držiteľmi Presidents' Trophy pre najlepší tím základnej časti Colorado Avalanche. Svojím premiérovým hetrikom zažiaril švédsky útočník Mattias Janmark.

Päť ťahákov štrnásteho dňa play off

Golden Knights sa v sérii proti Minnesote pripravujú na premiérový domáci duel číslo 7. Zažiari v ňom Fleury alebo Talbot?

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Minnesota - Vegas 3:0

Zostrih: Talbot 23 zákrokmi vynútil siedmy duel

Cam Talbot zastavil všetky strely, Kevin Fiala skóroval aj asistoval a Wild vďaka triumfu 3:0 vyrovnali sériu na 3:3 na zápasy

• 04:59 •

Postupujúcich z dvoch divízií už máme pekne pokope. Teraz sa dozvieme, na koho v druhom kole v súboji o vládcu Západu narazia Colorado Avalanche: siedmy duel medzi Vegas Golden Knights a Minnesota Wild sa hrá od 3:00 SELČ (Nova Sport 2; NHL.tv).

Lightning a Islanders sú v druhom kole

Stredajšie zápasy play off: Černák pomohol obhajcom postúpiť dvomi prihrávkami, Wild si vynútili siedmy zápas

Zostrih: Tampa - Florida 4:0

Zostrih: Lightning vyhrali šiesty duel a postúpili

Andrej Vasilevskij vychytal čisté konto, Erik Černák dvakrát asistoval a Tampa po výhre v šiestom súboji s Floridou postúpila do 2. kola

• 04:59 •

Bitky o Stanley Cup v noci na štvrtok pokračovali ďalšími tromi zápasmi a uzavreli ďalšie dve série úvodného kola. Tampa Bay Lightning a New York Islanders sa môžu radovať z postupu do druhej fázy a pre Florida Panthers a Pittsburgh Penguins sa sezóna končí. Lightning zdolali rivalov z Panthers aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka.

Panthers sa vzopreli a šampiónov ďalej nepustili

Súhrn play off: Jets po 3. predĺžení vyradili Oilers, Tatar asistoval proti Torontu

Knight priviedol Panthers k výhre

Knight 36 zákrokmi priviedol Floridu k triumfu

Spencer Knight pochytal 36 striel súpera a vo svojom prvom zápase play off nedovolil Lightning vyradiť jeho Panthers

• 02:56 •

Hokejisti Tampa Bay Lightning nevyužili prvú príležitosť zavŕšiť postup do druhého kola play off. Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade tímu Florida Panthers 1:4 a v sérii tak vedú už len 3:2 na zápasy. Po maratóne vo Winnipegu je známy ďalší postupujúci. Winnipeg Jets vďaka gólu v 107. minúte poslali na dovolenku Edmonton Oilers, ktorých vyradili po výsledku 4:0 na zápasy.

New York Islanders si vypracovali mečbal vďaka výhre v úvode druhého predĺženia v aréne Pittsburgh Penguins. Toronto Maple Leafs po úvodnej porážke v sérii proti Montreal Canadiens pridali druhé víťazstvo, na jediný gól porazených prihral aj Tomáš Tatar.

Boston a Colorado postúpili do druhého kola

Súhrn play off: Capitals a Blues skončili. Jets majú tretiu výhru nad Oilers a Predators po dráme vyrovnali

Hokejisti Boston Bruins a Colorado Avalanche sa po odohraní nedeľného programu NHL stali prvými postupujúcimi tímami z 1. kola play off. Bruins vyhrali piaty zápas na ľade Washington Capitals 3:1. Pre slovenského obrancu Zdena Cháru sa tak séria proti bývalému tímu aj celá sezóna skončila. V najrýchlejšom možnom čase sa podarilo postúpiť Avalanche, ktorí s veľkým prehľadom zvládli aj štvrtý duel proti St. Louis Blues.

Päť ťahákov ôsmeho dňa play off

Maple Leafs budú bez kapitána, Wild možno nasadia Pariseho. Islanders riešia brankárov

V sobotnom programe má pred sebou dôležitý krok smerom k postupu do 2. kola Stanley Cupu až trojica mužstiev, ktorá vedie 2:1 na zápasy.

Bruins sú krok od postupu cez Capitals

Piatkové zápasy play off: Pastrňák si pripísal gól a prihrávku, McDavid a Draisaitl opäť narazili

Pastrňák trafil v presilovke

Pastrňák dal víťazný gól v presilovke

David Pastrňák v početnej výhode skóroval z pravého kruhu a svojím prvým gólom v tohtoročnom play off zvýšil náskok Bostonu na 2:0

• 00:48 •

Bitky o Stanley Cup v sobotu pokračovali štyrmi duelmi. Hráči Boston Bruins zdolali Washington Capitals so slovenským obrancom Zdenom Chárom 4:1, v sérii vedú 3:1 na zápasy a od postupu do druhého kola ich tak delí už len jeden krok. David Pastrňák pomohol k výhre gólom a prihrávkou.

Montreal odštartoval play off výhrou

Štvrtkové zápasy play off: Toronto prehralo a prišlo o kapitána, Florida po predĺžení prvýkrát zdolala Tampu

Byron trafil v oslabení

Byron rozhodol v početnej nevýhode

Paul Byron v oslabení ušiel Rasmusovi Sandinovi, prekonal Jacka Campbella a v páde zariadil víťazstvo Montrealu nad Torontom 2:1

• 00:37 •

Bitky o Stanley Cup v noci na utorok pokračovali štyrmi duelmi. Toronto Maple Leafs začali neúspechom, keď doma podľahli Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom 1:2 a navyše prišli o zraneného kapitána Johna Tavaresa. Tampa Bay Lightning s Erikom Černákom po predĺžení podľahli Florida Panthers 5:6.

Bruins po ďalšom predĺžení vedú nad Capitals

Stredajšie zápasy play off: Boston porazil Washington po góle Smitha v čase 85:48. Jets na úvod zaskočili Oilers

Smith strelil víťazný gól

Smith strelil víťazný gól v druhom predĺžení

Craig Smith v druhom predĺžení prekonal brankára Iľju Samsonova a rozhodol o triumfe Bruins nad Capitals

• 00:52 •

Hokejisti Boston Bruins a Washington Capitals aj v treťom zápase série predviedli poriadnu drámu, ktorá sa opäť skončila po predĺžení. Tentoraz dokonca až po druhom. Bruins po porážke v úvodnom zápase vyhrali druhýkrát za sebou a otočili stav série na 2:1. Na priebežných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, ktorým sa doma aj druhýkrát podarilo poraziť Nashville Predators.

Rovnako ako Carolina má na svojej strane vedenie aj ďalší z hlavných ašpirantov na zisk Stanley Cupu: Colorado Avalanche po boji porazili St. Louis Blues 6:3. Kanadský súboj Edmonton Oilers a Winnipeg Jets bol ešte len prvý v sérii a Jets v ňom zdolali domácich Oilers 4:1.