Maskovaní superhrdinovia. Brankári rozhodnú

Útočníci predávajú vstupenky, gólmani vyhrávajú Stanley Cup. Tento rok je zostava adeptov na slávu obzvlášť nabitá

Autor Marek Burkert via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Dvaja z nich by si mohli pokojne hovoriť Kapitán Kanada a aj pre zvyšné trio z Ruska by svet Marvelu určite našiel nejaké vhodné mená. Podstatné však je, že títo maskovaní superhrdinovia sú hokejisti.

Preview semifinále: Vegas vs. Montreal

Price bude čeliť tlakovej vlne Golden Knights, exkapitán Canadiens Pacioretty má proti bývalému tímu extrémnu motiváciu

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Na jednej strane najúspešnejší klub v dejinách NHL Montreal Canadiens, ktorý sa môže pochváliť 24 Stanley Cupmi, aj keď ten posledný je z roku 1993. Na opačnej zase Vegas Golden Knights, tím len so štvorročnou históriou, ktorý však patrí medzi súčasných obrov ligy a v semifinálovej sérii bude jasným favoritom.

Rozpis semifinále Stanley Cupu

Tretie kolo play off sa začne v nedeľu v Tampe, kde hrajú Islanders. Vegas privíta Canadiens

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Semifinále Stanley Cupu sa začne v nedeľu duelom Tampa Bay Lightning s New York Islanders, ktorý sa hrá už o 21. hodine stredoeurópskeho letného času. Druhú dvojicu tvoria Vegas Golden Knights s Montreal Canadiens.

Vegas doplatilo na streleckú biedu opôr

Najproduktívnejší útočníci Golden Knights pohoreli na prísnej obrane Stars a brankárovi Chudobinovi

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

V skupine o umiestnenie hokejisti Golden Knights nastrieľali v zápase proti Dallas Stars päť gólov. Finálová séria Západnej konferencie proti rovnakému súperovi sa však z pohľadu Vegas zvrhla na festival márnosti. Slabučká produktivita bola príčinou konca ambiciózneho tímu, ktorý veľmi túžil zopakovať jazdu z roku 2018.

Majstri obratov. Stars chýba posledný krok

Klub z Texasu proti Vegas otočil už ôsmy zápas v play off a postupuje do finále. Nikdy nepanikárime, znie z kabíny Dallasu

Gurjanov uzavrel sériu

Gurjanov gólom v predĺžení poslal Stars ďalej

Denis Gurjanov tvrdou strelou bez prípravy využil presilovú hru v predĺžení a zaistil Dallasu nielen výhru 3:2, ale aj postup do finále

• 00:35 •

Čo sa nepodarilo v sérii druhého kola proti Colorado Avalanche, to hráči tímu Dallas Stars zvládli vo finále Západnej konferencie.

Dallas po obrate postúpil do finále

Pondelkový zápas: Stars otočili duel s Vegas z 0:2 a po výhre 3:2 po predĺžení sa radujú z postupu. V čase 63:36 rozhodol Gurjanov

• 00:35 •

Ani vedenie 2:0 hokejistom Vegas Golden Knights nestačilo na to, aby si udržali nádej na úspech vo finále Západnej konferencie. Postup do poslednej série o Stanley Cup po 20 rokoch oslavujú Dallas Stars, ktorým vystrelil výhru 3:2 po predĺžení ruský útočník Denis Gurjanov. Tím z Texasu ovládol súboj 4:1 na zápasy.

Kolaps a štvrtá prehra o gól. Vegas je vonku z hry

Golden Knights nestačilo ani nádejné vedenie. Zase sme nedávali góly, našli porazení príčinu

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Dallas - Vegas 3:2 pp

Zostrih piateho zápasu finále Západu

Stars najprv vymazali dvojgólové manko, potom Denis Gurjanov rozhodol v predĺžení a poslal Stars do prvého finále Stanley Cupu po 20 rokoch

• 05:04 •

Tak toto naozaj bolí.

Vegas Golden Knights v piatom zápase finále Západnej konferencie viedli nad Dallas Stars 2:0, ale aj to bolo na zdramatizovanie série málo. Prišiel kolaps, súper stihol za posledných desať minút riadneho hracieho času vyrovnať a v predĺžení zasadiť rozhodujúci úder vďaka presilovkovému gólu Denisa Gurjanova.

Kaz na Vegas: Prečo nefungujú presilovky?

Golden Knights proti Dallasu často hrajú v početnej výhode, ale veľa gólov z toho nie je. Aj preto stoja na hrane vyradenia

Autor Lukáš Hron / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Dallas - Vegas 2:1

Štvrtý zápas: Dallas - Vegas 2:1

Anton Chudobin pochytal 32 z 33 striel Golden Knights a výrazne tak pomohol k výhre Stars, ktorí už v sérii vedú 3:1 na zápasy

• 05:03 •

Pochádzajú z mesta, ktoré je na celom svete symbolom hazardu. Akoby to však chceli potvrdiť aj na ľade: Vegas Golden Knights teraz ľahkovážne hazardujú so svojou šancou na postup do finále Stanley Cupu.

Dallas otočil štvrtý zápas proti Vegas a má mečbal

Sobotný zápas: Kapitán Jamie Benn víťazným gólom priblížil Stars k záverečnej bitke o Stanley Cup

• 05:03 •

Hokejisti tímu Dallas Stars sú vo finále Západnej konferencie už len krôčik od toho, aby sa začali pripravovať na poslednú bitku o Stanley Cup. Vo štvrtom dueli zverenci trénera Ricka Bownessa porazili Vegas Golden Knights opäť tesne, tentoraz 2:1.

Chrbtom k priepasti. Vegas nevie dávať góly

Golden Knights postihla dlhodobá strelecká kríza a s Dallasom prehrávajú už 1:3 na zápasy

Autor Michael Langr / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

• 05:03 •

Niečo je zle. A času na nápravu je zrazu hrozivo málo.

"Náš prístup bol dobrý. Vytvorili sme si niekoľko slušných príležitostí, trafili sme dve alebo tri tyčky," bilancoval tréner Peter DeBoer. "Ale ťažko môžem byť spokojný, keď sme dali len jeden gól."