TOR_Ennis_Preseason

V stredajšom programe prípravných duelov opäť zabojovali o miesta v kádroch aj Slováci. Ako jediný bodoval Christián Jaroš, ktorý sa prihrávkou podieľal na góle Ottawa Senators. Jeho tím však podľahol Toronto Maple Leafs s Martinom Marinčinom v zostave 1:4.

Dvadsaťdvaročný Jaroš si pripísal prvú asistenciu v príprave pri góle českého útočníka Filipa Chlapíka, ktorý sa presadil hneď vo svojom prvom štarte a nakoniec to bol jediný gól Senators v celom dueli. V 54. minúte v presilovej hre z dorážky znížil na 1:2. Ďalší obranca Marinčin bol na druhej strane v akcii takmer 22 minút, pripísal si dve strely a mal trojbodovú bilanciu v hodnotení účasti na ľade.

Chlapíkov gól v presilovke po prihrávke Jaroša

Senators získali Jaroša v piatom kole draftu 2015. V minulej sezóne naskočil na dva zápasy NHL, v ktorých nebodoval a zvyšok sezóny strávil na farme v Belleville. V roku 2017 podpísal s tímom trojročný vstupný kontrakt.
Dvadsaťšesťročný Marinčin v minulej sezóne rovnako odohral len dva duely za Maple Leafs, ale má už za sebou 177 zápasov NHL, v ktorých nazbieral 25 bodov. Už tretí rok bojuje o miesto v kádri Maple Leafs.

Matthews udrel proti Ottawe ako prvý

Časť tímu Calgary Flames, ktorá necestovala na duely do Číny proti Boston Bruins, porazila Vancouver Canucks 4:1. Za Calgary sa predstavil sa aj slovenský center Adam Ružička, ktorý raz vystrelil na bránku a pripísal si dva hity.
V akcii bol aj ďalší slovenský obranca Erik Černák, ktorý nezabránil vysokej prehre Tampa Bay Lightning s Carolina Hurricanes 1:6. Dvadsaťjedenročný rodák z Košíc však strávil na ľade takmer 18 minút a odovzdal až 6 hitov.
V druhom dueli prípravnom dueli Carolina Hurricanes sa tentoraz nepredstavil Michal Čajkovský, ale jeden z gólov mal na svedomí devätnásťročný český útočník Martin Nečas, keď 25 sekúnd pred koncom stredného dejstva zvýšil náskok svojho tímu na 3:0. Na pravom kruhu tečoval strelu Justina Faulka od modrej čiary a gólman Edward Pasquale bol bezmocný. Pre Nečasa to bol úplne prvý gól za Carolinu.
"Je naozaj talentovaný. Hrá veľmi dobre. Keď dostane čas a priestor, tvorí hru," povedal kouč Caroliny Rod Brind'Amour. Hurricanes si vybrali Nečasa minulý rok v prvom kole draftu na 12. pozícii.