SharksCelebrate

Obranca Christián Jaroš ako jediný Slovák v nedeľu zasiahol do diania v NHL. Nebodoval a jeho Senators prehrali s Golden Knights 3:4 po predĺžení. Český útočník Tomáš Hertl dvoma bodmi prispel k výhre San Jose v Anaheime 4:3 po predĺžení. Los Angeles po šiestich prehrách za sebou porazilo Rangers, brankár Peter Budaj bol po príchode z farmy na striedačke.

Hertl predĺžil bodovú sériu
Hertl potvrdil skvelú formu, bodoval už v šiestom zápase za sebou a nazbieral počas nich 10 bodov za dva góly a osem asistencií. Celkovo si polepšil na 12 bodov za štyri góly a osem prihrávok.
Hertl asistoval v Anaheime pri prvých dvoch góloch Sharks. V 3. minúte prihral na modrú čiaru Brentovi Burnsovi, ktorého strela sa odrazila od zadného mantinelu k Loganovi Coutureovi a ten z uhla otvoril skóre.
Po rýchlom vyrovnaní Josha Mansona sa San Jose znovu radovalo v čase 22:13, keď Hertl po obídení bránky v páde ešte neprekonal Johna Gibsona, ale z dorážky z otočky vo svojom ôsmom dueli v NHL premiérovo trafil Rourke Chartier.
Po dvoch minútach zvýšil na 3:1 Timo Meier a opäť bol na ľade aj Hertl, ktorý tienil pred bránkou. Domáci Ducks však štvrtý zápas bez bodu v rade nepripustili a Pontus Aberg dvoma gólmi vynútil nadstavenie, ale Ducks v ňom museli stráviť piatu prehru za sebou pretože v čase 62:12 Meier rozhodol svojím druhým gólom večera.

Meier druhým gólom ukončil predĺženie

Kings ukončili sériu porážok
Los Angeles sa radovalo po šiestich prehrách za sebou, keď zdolalo New York Rangers 4:3 a v jedenástom dueli v sezóne vyhralo ešte len tretíkrát. V čase 59:05 o tom obranca Alec Martinez po individuálnej akcii rozhodol svojím prvým gólom v ročníku. Prešiel s pukom spoza vlastnej bránky za pravý kruh, odkiaľ prekonal Henrika Lundqvista strelou zápästím na bližšiu tyčku.
Prvou hviezdou zápasu sa stal útočník Ilya Kovalchuk, ktorý sa na výhre Kings podieľal troma bodmi za gól a dve asistencie. Pre tridsaťpäťročného kanoniera to bol najvydarenejší duel po letnom návrate po piatich rokoch strávených v Kontinentálnej hokejovej lige v Petrohrade.

Kovalchuk trafil v presilovej hre

Kovalchuk naposledy zažil trojbodový zápas v NHL 15. februára 2013 vo farbách New Jersey Devils, keď zaznamenal tri asistencie a podieľal sa na víťazstve nad Philadelphia Flyers 5:3.
Úspech Kings možno priniesol aj brankár Peter Budaj, ktorého v nedeľu povolali z farmy a kryl chrbát Jackovi Campbellovi. Jednotka Jonathan Quick je na maródke.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
McDavid vystrelil výhru
Edmonton dosiahol tretie víťazstvo za sebou a o výsledku 2:1 po predĺžení v Chicagu rozhodol po 53 sekundách nadstavenia kapitán Oilers Connor McDavid. V prečíslení premenil ideálnu prihrávku Leona Draisaitla a trafil vo štvrtom zápase za sebou.
Chicago viedlo od 12. minúte vďaka gólu Brenta Seabrooka v presilovej hre. Edmonton však 94 sekúnd pred koncom prvej tretiny vďaka gólu Zacka Kassiana vymazal stratu.

McDavid rozhodol v predĺžení

Marchessault rozhodol z penalty
Vegas po dvoch prehrách zabralo a vďaka úspechu proti Ottawe 4:3 po predĺžení zvíťazilo štvrtýkrát z posledných šiestich duelov. Zápas rozuzlil v čase 62:24 z trestného strieľania Jonathan Marchessault. Za Golden Knights dvakrát trafil Alex Tuch.
Slovenský obranca Christián Jaroš tak bol na strane porazených. Odohral takmer 14 minút, dvakrát vystrelil na bránku a zablokoval dve strely. Dvadsaťdvaročný rodák z Košíc má po šiestich odohraných dueloch v sezóne na konte jednu asistenciu.

Marchessault premenil penaltu v predĺžení

Prvé víťazstvo Detroitu
Red Wings porazili Stars 4:2 a mohli si tak vychutnať premiérové domáce víťazstvo v sezóne. Detroit čakal na úspech v Little Caesars Arene do piateho vystúpenia a celkovo vyhrali len druhý z jedenástich duelov.
Dallas v zápase viedol od 12. minúty po góle Gemela Smitha, ale v druhej tretine vyrovnal Anthony Mantha a Tyler Bertuzzi a Jonathan Ericsson gólmi v 45. a 50. minúte nasmerovali Detroit k úspechu. Už 13 sekúnd po góle útočníka Stars Radka Faksu Justin Abdelkader zavŕšil výsledok do prázdnej bránky.
"Keď sme sa dostali do vedenia, hrali sme sebavedomo a s rozvahou. To je dobré znamenie pre tím, ktorý doteraz veľmi nevyhrával," povedal tréner Detroitu Jeff Blashill.

Bertuzzi skóroval po šťastnom odraze

Mrázek nezabránil prehre Caroliny
Pochytal 18 z 20 striel, ale brankár Petr Mrázek sa vo svojom treťom štarte aj tak neradoval z výhry. Hurricanes na vlastnom ľade podľahli New York Islanders 1:2 a nenadviazali na výhry v Detroite (3:1) a doma so San Jose (4:3 po nájazdoch).
Český gólman prvýkrát inkasoval v 4. minúte v oslabení, keď Anders Lee z pozície medzi kruhmi usmernil prihrávku Josha Baileyho k pravej tyčke. Teuvo Teravainen síce za domácich po 76 sekundách druhej tretiny vyrovnal, ale Ryan Pulock v 35. minúte strelou z otočky rozhodol. Gólman Islanders Thomas Greiss si pripísal jubilejnú 100. výhru v NHL.
Pri jedinom góle Caroliny asistoval fínsky útočník Sebastian Aho, ktorý tak bodoval aj v 11. dueli od začiatku sezóny a vyrovnal klubový rekord Hurricanes/Hartford Whalers. Ron Francis za Hartford v ročníku 1984-85 zaznamenal v úvodných 11 dueloch šesť gólov a osem asistencií. Aho má bilanciu štyri góly a 12 prihrávok.