Súhrn: Jarošove dve asistencie pomohli k výhre

Ottawa porazila Winnipeg po predĺžení, Cehlárik prihrávkou prispel k piatemu triumfu Bostonu v rade

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Sobotný program NHL priniesol aj tri slovenské body. Po dlhom čase sa zapísal do štatistík obranca Christián Jaroš, ktorý rovno dvoma asistenciami pomohol Ottawe poraziť Winnipeg po predĺžení. K víťazstvu prispel aj Peter Cehlárik, ktorý pripravil jeden z gólov Bostonu proti Los Angeles a Bruins sa vďaka piatej výhre v rade posunuli na druhé miesto v tabuľke Atlantickej divízie.

Jarošov dvojbodový príspevok

Ottawa si druhýkrát v priebehu siedmich dní poradila s kanadským súperom z Winnipegu, ktorého na jeho ľade porazila 4:3 po predĺžení.

Senators si odviezli dva body napriek tomu, že po šiestich minútach prvej tretiny prehrávali 1:2, ale využili tri presilové hry.

"To, že sme boli celých 60 minút lepší v zápase proti tímu ako je Winnipeg, len dokazuje našu obrovskú snahu a dobrú tímovú hru. Takže dnes sme si tie dva body naozaj zaslúžili," uviedol gólman víťazov Anders Nilsson, ktorý predviedol 23 úspešných zákrokov.

Na obrate sa výrazne podieľal aj Jaroš, ktorý najprv v úvodnej časti asistoval pri vyrovnávajúcom góle Rudolfsa Balcersa na 2:2. Dvadsaťdvaročný obranca tak ukončil 16 zápasov trvajúcu sériu bez bodu. Naposledy asistoval 21. decembra v súboji s New Jersey Devils.

V záverečnej časti poslal Senators do vedenia Matt Duchene, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu. Tyler Myers neskôr opäť vyrovnal a išlo sa do predĺženia.

To však trvalo len necelé štyri minúty, pretože Ryan Dzingel aj s pomocou ďalšej asistencie Jaroša bekhendovou strelou zariadil Senators druhý bod.

Winnipeg utrpel druhú porážku v rade a piatu z posledných siedmich duelov. Aj tak však ostáva na čele Centrálnej divízie s trojbodovým náskokom pred Nashville Predators.

Jets sa podarilo streliť dva góly v oslabení za čas 2:27, čo je najrýchlejší výkon v histórii Jets aj ich predchodcov Atlanta Trashers.

Bruins znova víťazne. Aj vďaka Cehlárikovi

Tretí duel bez Davida Pastrňáka, tretí triumf. Hráčov Bostonu absencia elitného strelca vôbec nepoznamenala a v rámci sobotného programu vyhrali na ľade Los Angeles 4:2.

Jednou asistenciou sa na výhre podieľal aj Cehlárik. David Krejčí rozbehol akciu, puk sa po krížnej prihrávke slovenského útočníka dostal až k Jakeovi DeBruskovi, ktorý v čase 5:31 otvoril skóre.

Hostia dokázali odpovedať v polovici duelu, keď Ilya Kovalchuk zužitkoval početnú výhodu. Kings zareagovali aj na druhý gól Brada Marchanda, tentoraz vyrovnal stav Alex Iafallo.

Ale záverečná časť už patrila Bruins. Víťazný gól strelil Charlie McAvoy a 37 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času potom Patrice Bergeron zavŕšil výsledok.

Vasilevskiyho ďalšie čisté konto

Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu celej ligy, keď na svojom ľade zložila Montreal 3:0 a odškrtla si už piaty triumf v rade.

Hlavnou hviezdou duelu bol gólman Andrei Vasilevskiy, ktorý pochytal všetkých 20 striel súpera a pridal 18. čisté konto v NHL. Ruský brankár tak prekonal doterajšie klubové maximum Bena Bishopa.

"Je to príjemné," uznal po dueli. "Bishop je skvelý brankár, takže som hrdý, že sa mi ho podarilo prekonať. Ale musím poďakovať spoluhráčom, hrali naozaj skvelo."

Nikita Kucherov skóroval už štvrtýkrát v rade. Na jeho sobotný gól prihral Ondřej Palát, ktorý mal prsty aj v zásahu Tylera Johnsona.

Zápas bol dlho vyrovnaný, Lightning si všetky zásahy odložili na tretiu tretinu. Okrem Kucherova a Johnsona trafil aj Yanni Gourde. Floridský tím má na čele ligy obrovský náskok 15 bodov pred Calgary.

Mrázek vynuloval Dallas

Carolina vybojoval štvrtú výhru z posledných piatich duelov, keď na svojom ľade pretlačila Dallas 3:0 a poskočila na ôsmu priečku v tabuľke Východnej konferencie.

Hlavnú zásluhu na tom mal český gólman Petr Mrázek, ktorý pochytal všetkých 33 streleckých pokusov súpera a pripojil tretie čisté konto v sezóne.

"Tento zápas som si naozaj užil, bola to zábava," pochvaľoval si Mrázek. "V tejto fáze sezóny ide v každom dueli o veľa. Už neostáva veľa zápasov a je samozrejmé, že chceme postúpiť do play off."

Hurricanes k tomu teraz urobili ďalší krôčik. K skvelej práci v defenzíve totiž pridali aj raketový štart. Po deviatich minútach hry viedli 2:0, keď trafili Justin Williams a Brock McGinn.

Stars sa na odpoveď nezmohli a v druhom dueli v rade vyšli strelecky naprázdno. Utrpeli aj štvrtú prehru z posledných piatich zápasov.

"Pritom si myslím, že sme odohrali dobrý zápas, vytvorili sme si množstvo šancí," vyhlásil kouč hostí Jim Montgomery. "Ich gólman bohužiaľ chytal fantasticky."

Konečnú podobu výsledku stanovil v čase 56:08 v početnej výhode Michael Ferland, Carolina pridala v kalendárnom roku 2019 už 16. triumf.

"Z tejto výhry musíme byť nadšení. Súper nás v niektorých fázach herne prekonával, vytvoril si veľa šancí. Ale Mrázek chytal skvelo, vždy bol o krok vpred."

Flyers zvládli prestrelku

Súboj Philadelphie s Detroitom sa zmenil na poriadnu drámu. Z triumfu 6:5 po predĺžení sa nakoniec mohli radovať domáci hráči.

Tí si však duel poriadne skomplikovali. Ešte v úvode záverečnej časti totiž Flyers viedli 5:1 a zdalo sa, že sa neohrozene blížia k pohodovému triumfu.

Ale Red Wings odmietli rezignovať, štyrmi gólmi v rozmedzí 18 minút sa vrátili do zápasu a nakoniec si vynútili predĺženie. To v čase 61:27 rozsekol domáci Travis Konecny.

"Som rád, že sa mi podarilo rozhodnúť. Keby sme tento zápas stratili, veľmi by nás to mrzelo," uznal Konecny. "Musím oceniť súpera, ktorý ukázal charakter."

V drese Flyers sa dvakrát strelecky presadili Konecny a Shayne Gostisbehere. Jeden gól pridali Nolan Patrick, Scott Laughton a Jakub Voráček, ktorý dal 15. gól v ročníku. Nolan k zásahu pridal aj dve asistencie.

Za hostí zažiaril dvoma gólmi Anthony Mantha, Flyers vďaka triumfu strácajú už len sedem bodov na ôsmu priečku Východnej konferencie. Navyše ich v porovnaní s Carolinou čaká o jeden zápas viac.

Ostatné zápasy: Blues naďalej víťazia, Nashville vyfasoval debakel

Hráči St. Louis pokračujú v spanilej jazde, tentoraz vyhrali na ľade Colorada 3:0 a skompletizovali deviaty triumf v rade. Brankár Jake Allen sa na tom podieľal 32 úspešnými zákrokmi, útočník Vladimir Tarasenko pridal gól a asistenciu.

Arizona vybojovala cenný skalp, keď vo svojej aréne zdolala Toronto 2:0. Gólman Darcy Kuemper sa blysol 22 zákrokmi, góly Coyotes doručili Alex Galchenyuk a Josh Archibald.

Hráči Calgary nechali za sebou sériu štyroch prehier v rade, uspeli na ľade Pittsburghu 5:4 a udržali sa na čele Západnej konferencie. Na triumfe kanadského tímu sa jedným gólom podieľal aj český útočník Michael Frolík, ktorý skóroval.

New York Islanders poskočili na druhé miesto Východnej konferencie, keď doma porazili utrápený Edmonton 5:2. Josh Bailey a obranca Devon Toews si pripísali dve asistencie.

Chicago nevyužilo výhodu domáceho prostredia a podľahlo Columbusu 2:5. Obranca Ryan Murray a útočník Artemi Panarin si pripísali tri body. Patrick Kane na strane porazených skóroval a bodoval už v 17. dueli v rade.

Nashville schytal tvrdý direkt, keď na ľade Vegas utrpel debakel 1:5. Domáci sa mohli oprieť o dva góly veterána Maxa Paciorettyho, Predators stratili štvrtý z posledných piatich zápasov.

San Jose splnilo úlohu favorita keď pred svojimi fanúšikmi zdolalo Vancouver 3:2. Zápas bol dlho vyrovnaný, o radosti Sharks rozhodol v čase 53:06 kapitán Joe Pavelski.