Bemström v predĺžení zariadil Columbusu triumf

Hokejisti Columbusu konečne prelomili sériu neúspechov. V jednom pondelkovom zápase NHL vyhrali nad Ottawou 4:3 po predĺžení a radovali sa po ôsmich porážkach v rade. Počas tejto série päťkrát hrali predĺženie a ani raz v ňom neuspeli. Tentoraz tím z Ohia vďaka gólu švédskeho útočníka Emila Bemströma v čase 64:35 získal dva body a vo Východnej konferencii sa posunul na pozíciu druhej divokej karty. V drese porazených si pripísal jednu asistenciu slovenský obranca Christian Jaros.

Dvadsaťročný nováčik Bemström strelil vo svojom 50. dueli v NHL siedmy gól, ale v predĺžení sa presadil prvýkrát. "Som šťastný. Čakal som na túto chvíľu," radoval sa Bemström.
Blue Jackets síce viedli od piatej minúty po góle kapitána Nicka Foligna z pozície medzi kruhmi, ale potom museli dvakrát doháňať stratu. V polovici úvodného dejstva zblízka vyrovnal Connor Brown, ktorému asistoval aj Jaroš.

Foligno druhýkrát trafil proti Ottawe

Slovenský obranca odohral druhý duel po tom, ako ho Senators povolali do prvého tímu z farmy v Belleville. Nastúpil už v sobotnom súboji s Montrealom (3:0 pre Canadiens). Dvadsaťtriročný Košičan predtým na prelome rokov naskočil do štyroch duelov, v ktorých zaznamenal dve prihrávky.
V 30. minúte otočil stav opäť Brown, ktorý počas vylúčenia Foligna vystrelil za pravým kruhom a prekonal Elvisa Merzlikinsa cez cloniaceho Nicka Paula. V čase 31:16 sa pre Merzlikinsa zápas skončil, pretože doňho pri úniku vrazil Anthony Duclair a otrasený lotyšský gólman musel prenechať miesto Joonasovi Korpisalovi.
Fínsky brankár sa vrátil do bránkoviska Blue Jackets prvýkrát od 29. decembra, keď si v dueli proti Chicago Blackhawks zranil koleno. "Je smutné vidieť, že sa Elvisovi niečo stalo. Úplne presne som to nevidel, ale nie je to žiadna maličkosť," vyhlásil Korpisalo, ktorý si svoj comeback asi predstavoval trochu inak.
Už po 76 sekundách svojho pobytu na ľade sa Korpisalo so spoluhráčmi radoval. Foligno usmernil za Marcusa Högberga prihrávku Boonea Jennera a rovnako ako Brown sa druhýkrát v zápase zapísal medzi strelcov.
V 50. minúte Senators opäť viedli vďaka dorážke Colina Whitea. Po 29 sekundách však Stefan Matteau odpovedal tečom strely Scotta Harringtona. Columbus priviedol duel do predĺženia už tretíkrát za sebou, ale ďalšiu prehru už nepripustil. Po strele Zacha Werenskiho sa o to z dorážky postaral Bemström.
Senators chýbala trojica doterajsích útočných opôr, ktoré pred uzávierkou prestupov zmenili dres. Jean-Gabriel Pageau zamieril do New York Islanders, Vladislav Namestnikov do Colorado Avalanche a Tyler Ennis do Edmonton Oilers.
"Tento tím celú sezónu úžasne pracuje a chlapci bojujú. Chýbali nám hráči, ktorí mali doteraz dôležité úlohy a hrali veľa minút. Až do záverečnej sirény sme však bojovali o výsledok," vyhlásil tréner Ottawy D.J. Smith.
Columbus vo vzájomných súbojoch bodoval siedmykrát v rade a naposledy vyšiel naprázdno 29. decembra 2017, keď podľahol na ľade Senators 4:5. Odvtedy po sérii šiestich výhier neuspel len v poslednom meraní síl 13. februára, keď v Ottawe prehral 3:4 po predĺžení.