Ani osem striel na bránku v stredu nestačilo Alexandrovi Ovečkinovi na to, aby na ľade Edmonton Oilers strelil gól a dostal sa tak pred Jaromíra Jágra, ktorý je so 766 gólmi európskym rekordérom a celkovo tretím najlepším strelcom všetkých čias v NHL. Legendárneho českého útočníka to inšpirovalo k pichľavému odkazu, ktorý poslal kapitánovi Washington Capitals na Twitteri.

"No tak, Ovi, ja som už odoslal video, kde ti gratulujem, ja potrebujem motiváciu k návratu ," napísal Jágr. "Verím, že každý rekord má svoju vlastnú auru, vlastnú ochranu. Môže niekto nájsť, koľko striel na bránku potreboval Wayne Gretzky, aby prekonal rekord Gordieho Howea? (z 801 na 802) To by bolo zaujímavé."

Dobre, pozrime sa na to.
Gretzky je s 894 gólmi historickým rekordérom NHL, Howe je s číslom 801 druhý. Jeho rekord padol 23. marca 1994, keď Gretzky ako útočník Los Angeles Kings pri porážke 3:6 s Vancouver Canucks skóroval po prihrávke Martyho McSorleyho v čase 14:47 druhej tretiny. Legendárny center mal v danom dueli tri strely na bránku - jeden zápas pred tým pritom vyrovnal Howea dvomi gólmi z troch pokusov proti San Jose Sharks.
Ovečkin dal v utorok na ľade Calgary Flames tiež dva góly a dotiahol sa tak na Jágra. V Edmontone však neskóroval a Capitals tam prehrali 3:4 po predĺžení.