Jágr dostihol Francisa, v historickom bodovaní je štvrtý

Keď sa Jaromír Jágr v NHL menil začiatkom 90. rokov v klube Pittsburgh Penguins z nováčika na hviezdu, mal po boku famózneho nahrávača Rona Francisa. Vo štvrtok stál proti jeho tímu ako súper. Nahrávkou a gólom do bránky Antona Khudobina pomohol k výhre Florida Panthers 4:2 a dotiahol sa na Francisa v historickom bodovaní NHL.

Terajší generálny manažér Carolina Hurricanes nazbieral v kariére 1798 bodov. To isté sa teraz podarilo Jágrovi, ktorý sa tak v 43 rokoch dostal na štvrté miesto dejín NHL.

Člen Siene slávy Francis dal v 1731 zápasoch kariéry 549 gólov a nazbieral 1249 asistencií. Českému veteránovi stačilo na rovnaký bodový zisk 1546 zápasov, v ktorých nastrieľal 721 gólov a pripísal si 1077 asistencií.

Vo štvrtkovom dueli bodoval Jágr hneď dvakrát. V čase 5:01 druhej tretiny prihral na gól Brandona Pirriho, presne o osem minút neskôr sám skóroval po prihrávke Aleksandera Barkova. Svoju bilanciu v tejto sezóne upravil na 16 gólov a 27 asistencií v 73 zápasoch za New Jersey Devils a Panthers.

Obe legendy spolu hrali v Pittsburghu od roku 1991 do Francisovho odchodu do Caroliny v roku 1998.

Pred Jágrom už v historickej tabuľke produktivity zostávajú iba Gordie Howe s 1850 bodmi, Mark Messier (1887) a nedostihnuteľný Wayne Gretzky (2857).