isles recap

Úradujúci šampióni ešte nemajú hotovo a budú musieť ísť znova do práce, aby si vybojovali návrat do finálovej série o Stanley Cup. Hokejisti tímu Tampa Bay Lightning svoj prvý mečbal nevyužili. Napriek tomu, že mali zápas výborne rozohraný a v priebehu šiesteho duelu na ľade New York Islanders viedli už 2:0. O víťazstve 3:2 pre domácich rozhodol v predĺžení v čase 61:08 Anthony Beauvillier. Séria je tak vyrovnaná 3:3 na zápasy. Slovenský obranca Erik Cernak pre zranenie opäť nenastúpil.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 3:2 po predl. (stav série: 3:3)
Hosťom zariadili náskok Brayden Point a Anthony Cirelli, ktorý si v zápase pripísal gól a asistenciu. Po 106 sekundách od druhého inkasovaného gólu však dostal v druhej tretine domácich späť do hry Jordan Eberle.
Scott Mayfield zariadil v polovici tretej časti hry vyrovnanie na 2:2, keď na oba góly prihral Mathew Barzal. Hrdinom sa potom stal Anthony Beauvillier. Semyon Varlamov mal na konte 22 úspešných zákrokov, Andrei Vasilevskiy v bránkovisku porazených 25.
Z pohľadu hostí nezačal zápas vôbec dobre, pretože už v čase 2:22 opustil scénu útočník Nikita Kucherov. Suverénne najproduktívnejší hráč play off skončil hneď po prvom striedaní, ktoré trvalo 46 sekúnd. Najprv ho krosčekom zozadu atakoval Mayfield, potom absolvoval súboj s Barzalom a zdalo sa, že má problémy s pravou rukou.
Kouč Jon Cooper po zápase nemal bližšie informácie o stave jedného zo svojich kľúčových útočníkov, ktorý sa zotavoval po operácii bedrového kĺbu, ktorú absolvoval 29. decembra, vynechal celú základnú časť, ale vo vyraďovacích bojoch sa mu doteraz darilo. Pripísal si 27 bodov v 17 zápasoch za päť gólov a 22 asistencií.
Úvodný gól si Lightning doslova vydreli svojim dôrazom okolo bránky Islanders. Na začiatku 17. minúty sa bekhendom zblízka presadil Point a predĺžil svoju parádnu gólovú sériu už na deväť zápasov.
V polovici zápasu zvýšil Cirelli, keď ho Palát našiel výbornou prihrávkou. Z ľavého krídla sa pretlačil až do stredu pred Varlamova, ktorého prestrelil rýchlou ranou medzi betóny.
Odpoveď na seba nenechala dlho čakať, keď Barzalovu akciu dokončil bekhendom z priestoru medzi kruhmi Eberle. Vyrovnanie bolo blízko, keď Andy Greene nahadzoval a Matt Martin puk tečoval. Na druhej strane mal veľkú šancu Yanni Gourde, lenže Varlamov sa nenechal prekvapiť.
Mayfield rozjasal divákov v čase 51:16, keď z uhla trafil snáď jedinú medzierku, ktorú Vasilevskij nedokázal utesniť. Mayfieldova presná rana si našla cestu do siete s pomocou hornej tyčky.
Zápas skončil už po 68 sekundách predĺženia, keď Beauvillier vystihol rozohrávku Blakea Colemana, okamžite zamieril z kruhu na bránku a vzápätí mohol oslavovať nielen cenné víťazstvo, ale aj svoj prvý gól v 11 zápasoch.
"Úprimne hovorím, že to mám trochu zahmlené," priznal Beauvillier. "Myslím, že tam stratili puk a akonáhle som videl, že puk prešiel do bránky, trochu sa mi zatemnilo pred očami. Bol som veľmi šťastný, kričal som a všetci na mňa naskákali. Bol to samozrejme úžasný pocit, nemohol som byť šťastnejší."
"Túto partiu naozaj milujem, hlavne jej charakter," ocenil domáci tréner Barry Trotz svojich hráčov.
"Od začiatku sme hrali bez dôležitého hráča, ale tvrdo sme bojovali, získali sme vedenie 2:0 a hrali sme naozaj dobre," povedal kapitán porazených Steven Stamkos. "Vedeli sme, že budú chcieť dosiahnuť obrat. V najlepšej fáze roka na seba narazili dva dobré tímy vo forme. Pre dnešok je po všetkom, tak sa jednoducho musíme vrátiť domov a svoju prácu dokončiť tam."
"Aj keď sme prehrávali 0:2, v prvej aj v druhej tretine bola naša hra väčšinou dobrá," povedal Eberle. "Len sa nám nedarilo dať gól. Nakoniec sme sa konečne dočkali a preniesli sme si to aj do tretej tretiny. Potom prišiel Scotty s tou úžasnou strelou."
Rozhodujúci zápas číslo 7 sa bude hrať z piatka na sobotu v Tampe.
Ďalší program:
Piatok 25. júna:
2:00 Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens (6. zápas; Nova Sport 1 a NHL.tv)