Eberle a Lehner priviedli Islanders k ďalšej výhre

New York Islanders si po dvojročnej absencii návrat do play off zatiaľ naozaj užívajú, pod taktovkou trénera minuloročných šampiónov Washington Capitals Barryho Trotza po úvodných dvoch domácich dueloch vedú nad Pittsburghom 2:0 na zápasy. Na stredajšie víťazstvo 4:3 po predĺžení nadviazali piatkovou výhrou po obrate 3:1.

Jordan Eberle k tomu prispel víťazným gólom a asistenciou, Mathew Barzal si pripísal dve prihrávky.

Eberleho víťazný gól proti Penguins

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:1 (stav série: 2:0)
V Nassau Coliseum sa fanúšikovia dočkali prvého gólu až v čase, keď sa duel prehupol do druhej polovice. Hráči Penguins sa v čase 30:36 prvýkrát radovali z vedenia v sérii, pretože Erik Gubranson strelou od modrej čiary trafil o pravú tyčku.
Pred bránkoviskom odviedol dôležitú prácu Patric Hornqvist, ktorý clonil brankárovi Robinovi Lehnerovi a od Nicka Leddyho navyše inkasoval krosček do tváre.
"Myslím si, že sme v zápase odviedli dobrú prácu, vytvárali sme si šance a výbornou hrou v oslabení sme sa držali v zápase. Mali sme príležitosti, podobne ako v minulom dueli, ale góly dali oni a vyhrali. Musíme sa zlepšiť," povedal kapitán Penguins Sidney Crosby, ktorý v sérii ešte nebodoval.
Po necelých troch minútach zavelil k obratu vývoja Anthony Beauvillier. Barzal síce po jeho prihrávke síce stroskotal na Mattovi Murraym, ale potom sa dostal k dorážke pred prázdnou bránkou a upravil na 1:1.
Eberle v čase 47:54 predviedol krásnu akciu. Po Barzalovej prihrávke na pravom kruhu si pripravil streleckú pozíciu a cez padajúceho obrancu Justina Schultza z bekhendu prekonal Murrayho.
"Je skvelé, s akou energiou sme hrali. V celom zápase sme predviedli výborný výkon. Je to jediná cesta, pretože každý zápas je stále dôležitejší. Odviedli sme skvelú prácu, využili sme domáce prostredie a teraz sa musíme pripraviť na nedeľu," povedal Eberle.
V 52. minúte Josh Bailey v presilovej hre poistil výsledok z dorážky. Lehner prispel k úspechu 32 zákrokmi a Islanders vedú v sérii 2:0 prvýkrát od roku 1983, keď takto zahájili finále Stanley Cupu proti Edmontonu a nakoniec triumfovali 4:0.
[Kompletné pokrytie série New Yorku s Pittsburghom]
Štvornásobného šampióna z rokov 1979 až 1983 teraz ťahá formácia Anders Lee, Barzal a Eberle, ktorá v sérii zaznamenala už deväť bodov za dva góly a sedem asistencií. "Hrajú veľmi dobre. Napádajú, výborne korčuľujú a navzájom si vyhovujú. Eberleho gól bol fantastický a nesmerne dôležitý," pochvaľoval si Trotz.
Ďalší zápas: Nedeľa 14. apríla 18:00 SELČ v PPG Paints Arene v Pittsburghu.