Hossa sa presadil štyrmi bodmi. Odľahlo mi, hovorí

Autor Michael Langr / NHL.com

Keď sa už zdalo, že padá na strelecké dno, dokázal sa Marián Hossa odraziť k parádnemu zvratu. Potom, keď v 19 zápasoch strelil slovenský útočník len dva góly a zažíval tak najhorší vstup do sezóny NHL v kariére, prišiel sobotný zápas na ľade Edmonton Oilers. A v ňom prispel k vysokej výhre Chicago Blackhawks 7:1 gólom a tromi asistenciami.

"Som rád, že som konečne dal gól. Odľahlo mi," pripustil tridsaťpäťročný veterán.

Chicago ovládlo duel s Edmontonom, ktorý prehral šiesty krát za sebou, už v prvej tretine. V nej aj vďaka dvom Hossovým asistenciám vyhral 3:0. "Začiatok bol pre nás vydarený, v ofenzíve nám všetko vyšlo a podali sme výborný výkon," uviedol Hossa.

Ten potom v 2. minúte prostrednej časti pridal ďalšiu prihrávku a o minútu a pol neskôr sám skóroval. V 4. minúte druhej tretiny viedli Blackhawks už 6:0.

Hossa prelomil čakanie na gól, ktoré trvalo deväť zápasov. "Vždy je fajn skórovať po takom dlhom čase. Ale tou bilanciou som sa príliš netrápil, pretože som hral svoju hru a na ľade som sa presadzoval," tvrdil agentúre Canadian Press.

Vďaka bodovej explózii sa v klubovej produktivite posunul na tretie miesto. Hossa nazbieral v 20 zápasoch 15 bodov za tri góly a 12 asistencií. O tri body pred ním sú najväčší hviezdy Chicaga Jonathan Toews a Patrick Kane.