hossa

Marián Hossa sa gólom a asistenciou podpísal pod víťazstvo Chicago Blackhaws proti Los Angeles Kings 3:0. Slovenský forvard si po dosiahnutí míľnika 500 gólov v NHL pred zápasom prebral pamätnú hokejku a plaketu a osobne mu zablahoželal výkonný riaditeľ klubu John McDonough.

Hossu, ktorý za svojím krajanom Petrom Bondrom zaostáva už len o jednu presnú strelu, po víťaznom dueli vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Do bránky porazených sa opäť postavil Peter Budaj, ktorý kryl 26 z 28 striel súpera.
Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 3:4
Radko Gudas v 28. minúte získal Flyers vedenie 2:1 strelou od modrej čiary a využil, že mal gólman Cam Ward zakrytý výhľad. Po dvoch asistenciách zo sobotného duelu s celkom Pittsburgh Penguins pri porážke 4:5 prvýkrát v sezóne aj skóroval.
Dvadsaťšesťročný Gudas tak po odpykaní si šesťzápasového trestu za faul na útočníka Austina Czarnika z Boston Bruins z prípravy nazbieral v štyroch zápasoch tri kanadské body a ešte nemá na konte ani jednu trestnú minútu.
Druhýkrát v sezóne vychytal výhru Neuvirth, ktorý dostal prednosť pred Steveom Masonom štvrtýkrát od začiatku sezóny. Proti Hurricanes si pripísal 26 úspešných zákrokov.
"Bol som istejší, keď som nastúpil od začiatku. Chcel som nadviazať na svoj výkon z minulého dňa. Nebolo ľahké dostať tri góly, ale bojoval som. Je to pre mňa veľké víťazstvo, budem sa cítiť lepšie," povedal Neuvirth, ktorý v sobotu nahradil Masona od druhej tretiny za stavu 2:3.
Duel plný obratov rozhodol v čase 48:00 vo vlastnom oslabení obranca Brandon Manning. Najproduktívnejší český hráč tohto ročníka Jakub Voráček vyšiel v drese Philadelphie bodovo naprázdno.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 2:5
Petr Mrázek inkasoval z desiatich striel štyrikrát a v 26. minúte po zásahu Vincenta Trochecka za stavu 1:4 ho vystriedal Jimmy Howard. "Musí byť lepší, samozrejme. Nešlo na mňa veľa striel, ale nehrali sme tak, ako sme chceli. Niekoľkokrát sme stratili puk a oni z toho dali góly," podotkol Mrázek.
Panthers zabrali po troch prehrách za sebou a štyrmi bodmi sa o to postaral Colton Sceviour, ktorý si prvýkrát v kariére pripísal hetrik. Bol to prvý trojgólový zápas pre hráča Floridy od 26. februára 2013, kedy sa to podarilo slovenskému útočníkovi Tomášovi Kopeckému.
"Je to úžasný pocit. Nepamätám si, kedy som dal naposledy hetrik," vyhlásil dvadsaťsedemročný Sceviour, ktorý sa dočkal v 179. zápase v NHL. Veľký podiel pripisoval spoluhráčom. "Všetky tri góly som dal z bránkoviska."
Štyridsaťštyriročný Jaromír Jágr v drese víťazov nebodoval a naprázdno vyšiel v piatom z deviatich duelov v sezóne. Na konte má dokopy štyri body za gól a tri asistencie.
Nebodoval ani Tomáš Tatar v drese Red Wings, ktorý na ľade strávil takmer dvadsať minút a stále tak čaká na svoj druhý gól v sezóne.

hossa

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 3:0
Tridsaťsedemročný Hossa najskôr v 34. minúte prihral na gól Artemovi Anisimovovi, ktorý zvýšil na 2:0. Výsledok zavŕšil 70 sekúnd pred koncom v presilovej hre pri power play Kings svojím tretím zásahom v sezóne. Dorážal do odkrytej bránky potom, čo sa k nemu puk odrazil po strele Jonathana Toewsa do tyče a ešte od korčule rozhodcu.
Hossa bol pred zápasom ocenený za nedávny 500. gól v NHL a pri ceremoniáli pobavila divákov v United Center jeho malá dcérka Zoja, ktorú držal v náručí. Hrala sa s otcovým nosom a po ohlase z publika ešte fanúšikom zamávala. "Nevedel som, že nás zaberá kamera. Deti robia srandovné veci," smial sa Hossa, ktorý si už polepšil na 502 gólov z 1244 duelov.
Prvou nulou v sezóne pomohol Blackhawks gólman Corey Crawford, ktorý pochytal 32 striel súpera a celkovo si pripísal 20. čisté konto v NHL. Za Kings chytal pri zraneniach Jonathana Quicka a Jeffa Zatkoffa šiestykrát za sebou Slovák Peter Budaj a pripísal si 26 úspešných zákrokov.
Calgary Flames - Washington Capitals 1:3
Asistenciu pri jedinom góle Flames, ktorou znížil v 14. minúte Mikael Backlund na 1:2, si pripísal útočník Michael Frolík. Vylepšil si tak bilanciu v 10 dueloch sezóny na šesť bodov za štyri zásahy a dve prihrávky.
Dvoma gólmi zaistil výhru Capitals Marcus Johansson, ktorý v ôsmej minúte zariadil vedenie 2:0 a 25 sekúnd pred koncom pri power play do prázdnej bránky uzavrel skóre.

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 5:1
Na výhre Islanders, ktorí sa tešili po dvoch porážkach za sebou, sa podieľali zhodne gólom a asistenciou Shane Prince a Brock Nelson a 33 zákrokov si pripísal Thomas Greiss. Nemecký gólman vo štvrtom vystúpení v ročníku vychytal druhé víťazstvo. Rovnaký počet má z piatich duelov slovenský gólman Jaroslav Halák.
"Brankár musí v zápase urobiť rozdiel a pomôcť tímu, ak chce byť jednotkou. Musí ukázať, že dokáže mužstvu vychytať víťazstvo," povedal Greiss.
New York Rangers - Tampa Bay Lightning 6:1
Svojím tretím hetrikom v NHL sa podpísal pod výhru Rangers rakúsky forvard Michael Grabner. Trojgólového predstavenia sa dočkal prvýkrát od 11. februára 2011 a pochvaľoval si spoluprácu v útoku s J.T. Millerom a Kevinom Hayesom.
"Sú to skvelí hráči a veľmi šikovní. Ja sa im snažím otvoriť priestor. Využil som svoju rýchlosť a fungovalo to. Myslím, že naša lajna mala veľa šancí a mohli sme dať viac gólov," vyhlásil Grabner, ktorý bol na ľade pri štyroch strelených góloch.

Edmonton Oilers - Ottawa Senators 0:2
Sériu piatich výhier Oilers za sebou zastavila Ottawa vďaka výkonu brankára Craiga Andersona, ktorý pochytal všetkých 37 striel. Bol to preňho emotívny návrat do bránky potom, čo vo štvrtok opustil mužstvo, aby bol v ťažkých chvíľach nablízku svojej žene Nicholle, ktorej bola diagnostikovaná rakovina.
Ottawa viedla od 33. minúty po trefe Mikea Hoffmana a Anderson bol nepriestrelný. V tretej tretine pochytal 18 pokusov a pripísal si 35. nulu v NHL. Päť z nich vychytal v 17 štartoch proti Edmontonu. Výsledok poistil pri power play Bobby Ryan.
Winnipeg Jets - Buffalo Sabres 1:3
Sabres po sérii štyroch porážok zvíťazili druhýkrát za sebou, čo sa im podarilo prvýkrát v sezóne. Dvoma gólmi k tomu prispel útočník Kyle Okposo a brankár Robin Lehner k tomu pomohol 37 úspešnými zákrokmi.
1. Emotívny návrat Andersona
Gólman Ottawy Craig Anderson vychytal druhú nulu za sebou, ale medzi svojimi predstaveniami v utorok na ľade celku Vancouver Canucks (2:0) a v nedeľu v Edmontone (2:0) prežíval ťažké chvíle. Vo štvrtok opustil tím potom, čo jeho žene Nicholle lekári zistili rakovinu. Pri návrate do bránky napriek tomu Anderson opäť žiaril.
2. Oslávenec Hossa opäť skóroval
Marián Hossa si pri slávnostnom ceremoniáli prevzal pamätnú hokejku, ktorá mu bude pripomínať nedávny 500. gól v NHL. Slovenský kanonier po čakaní na jubilejný gól našiel mušku a v posledných dvoch dueloch dal ďalšie dva góly.
3. Séria Edmontonu sa skončila
Oilers po piatich výhrach za sebou našli premožiteľa a podľahli doma Ottawe 0:2. Pre Edmonton to bola v deviatom dueli sezóny ešte len druhá prehra a prvýkrát vyšiel strelecky naprázdno.
1. Colton Sceviour (CAL): 4 body, 3 góly, 3 plusové body
2. Craig Anderson (OTT): 37 úspešných zákrokov, 2. nula v sezóne
3. Michael Grabner (NYR): 3 body, 3 góly, 4 plusové body
Na čo sa tešiť:
V pondelok, kedy sa oslavuje Halloween, sa nehrá žiadny zápas. V utorok je na programe 12 duelov. V kalifornskom derby sa stretnú Los Angeles Kings s tímom Anaheim Ducks.