EDM1

Tréner Ken Hitchcock oslávil víťaznú premiéru na lavičke Edmontonu, jeho zverenci totiž v jedinom dueli utorkového programu zvíťazili na ľade San Jose 4:3 po predĺžení.

Skúsený tréner prevzal trápiacich sa Oilers len niekoľko hodín pred zápasom, ale efekt zmeny sa v prípade kanadského mužstva dostavil okamžite. Edmonton uspel po dvoch prehrách, v samotnom súboji pritom musel neustále doťahovať.
"Tréner nám povedal, že musíme tvrdo bojovať v každej fáze duelu, že si nemôžeme dovoliť nič vypustiť," prezradil kapitán Edmontonu Connor McDavid. "Verím, že sme jeho pokyny splnili."

McDavid strelil svoj 100. gól v NHL

Lepší vstup do zápasu totiž malo domáce San Jose, do ktorého zostavy sa po dvojzápasovej absencii vrátil uzdravený útočník Tomáš Hertl.
Už po 45 sekundách sa presadil Joonas Donskoi a poslal svoj tím do vedenia. O necelých osem minút neskôr síce líder hostí McDavid vyrovnal, keď strelil svoj jubilejný 100. gól v NHL, ale do šatne išli v lepšej nálade domáci. Marcus Sorensen sa o to postaral svojím štvrtým gólom v ročníku.
Aj na tento zásah Edmonton našiel odpoveď. Prihrávku Kylea Brodziaka zužitkoval Ryan Nugent-Hopkins a druhýkrát v zápase vyrovnal účty.
V úplnom závere druhej časti opäť udreli Sharks. Hertl kolmou prihrávkou cez stredné pásmo vyslal do úniku naprieč Logana Coutureho, ktorý zamieril presne. Český útočník pridal dvanástu prihrávku v ročníku.
Oilers však nezložili zbrane a znova sa vrátili do duelu. Produktívny McDavid v úvode tretej časti prihral zásah Drakea Caggiulu a opäť bolo vyrovnané.

Couture gólovo zakončil krásnu individuálnu akciu

Dramatický duel dospel až do predĺženia, ktoré trvalo len 51 sekúnd. McDavidova spätná prihrávka sa odrazila od korčule Leona Draisaitla priamo do bránky a zaistila Oilers zisk jedného bodu navyše.
Tréner Hitchcock si tak môže odškrtnúť víťaznú premiéru v novom pôsobisku, Edmonton poskočil na priebežnú deviatu priečku v tabuľke Západnej konferencie. San Jose ostáva štvrté.
"Toto je pre nás šanca, aby sme konečne vyrazili správnym smerom. Zmena trénera je vždy tá posledná možnosť, teraz je na nás, aby sme odvádzali svoju prácu," zdôraznil McDavid.