Hertl-Connauton

V popise práce má hlavne strieľanie gólov. Tentoraz sa ale útočník Tomáš Hertl zmenil na nahrávača. V zápase na ľade tímu Arizona Coyotes mal prsty v oboch góloch svojho celku San Jose Sharks, porážku ale mladý útočník odvrátiť nedokázal. Richard Pánik prispel asistenciu k výhre tímu Chicago Blackhawks 5:1 nad Calgary Flames, prvý bod si pripísal veterán Michal Rozsíval. Jediný gól kanadského celku strelil Michael Frolík.

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 3:2
Cenné víťazstvo si pripísali hráči tímu Arizona Coyotes, ktorí na svojom ľade zdolali mužstvo San Jose Sharks 3:2.
Jednou z hlavných hviezd zápasu sa stal český útočník Tomáš Hertl, ktorý asistoval na oba góly Sharks. Najprv v 15. minúte prispel k zásahu Patricka Marleaua, v závere tretej časti sa potom podieľal na góle Mikkela Boedkera.
"Skvelo nám vyšiel začiatok zápasu, z neho som bol nadšený," uviedol tréner San Jose Peter DeBoer. "Musíme ale zapracovať na tom, ako naložiť s vedením v zápasoch."
Na úvodný gól Marleaua totiž Coyotes v druhej tretine drvivo odpovedali. Súperovi v rozmedzí ôsmich minút nastrieľali tri góly a strhli zápas na svoju stranu. Sharks už v samotnom závere len korigovali.
Arizona aj napriek výhre zostáva na dne tabuľky Západnej konferencie, jej strata na deviatu priečku ale činí len dva body.

New York Rangers - St. Louis Blues 5:0
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil súboj celkov New York Rangers a St. Louis Blues. Domáci duel opanovali suverénne 5:0 a pripísali si štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Hlavnou hviezdou stretnutia sa stal gólman Henrik Lundqvist, ktorý pochytal všetkých 35 streleckých pokusov súpera a oslávil jubilejné 60. čisté konto v NHL. V útoku potom žiaril mladík Jimmy Vesey, ktorý ku gólu pridal aj dve prihrávky.

Florida Panthers - Boston Bruins 1:2
V nevýrazných výkonoch pokračujú hráči tímu Florida Panthers, ktorí na svojom ľade podľahli celku Boston Bruins 1:2 a utrpeli už štvrtú prehru z posledných piatich duelov.
Hostia išli do trháku už v štvrtej minúte, kedy zužitkoval trestné strieľanie útočník Brad Marchand. V 27. minúte pridal pri vlastnom oslabení druhý gól Bostonu Dominic Moore. Za domácich už len korigoval Denis Malgin.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1:6
Veľmi rýchlo sa otriasli z porážky 1:6 na ľade New York Rangers hráči Tampa Bay Lightning. O deň neskôr zvíťazili rovnakým rozdielom na ihrisku New York Islanders.
Hlavnou ofenzívnou hviezdou duelu sa stal útočník Nikita Kucherov, ktorý k dvom streleným gólom pripojil aj dve asistencie. Slovenský gólman Islanders Jaroslav Halák začal ako náhradník, už v 14. minúte ale striedal kolegu Thomasa Greissa, ktorý inkasoval tri rýchle góly.

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 5:1
Tretiu výhru v rade vybojovali hráči Chicago Blackhawks, ktorí zvíťazili nad celkom Calgary Flames suverénne 5:1. Prvým bodom v sezóne sa na triumfe podieľal český obranca Michael Rozsíval, ktorý v 19. minúte pripravil úvodný gól zápasu pre Patricka Kanea.
Na druhej strane síce v 28. minúte pri vlastnom oslabení vyrovnal Michael Frolík, to ale bolo zo strany hostí všetko. Domáci naopak v tretej tretine udreli štyrikrát. Asistenciu si pripísal aj slovenský útočník Richard Páník.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 0:4
Kalifornské derby ovládli hráči Anaheim Ducks, ktorí zvíťazili na ľade tímu Los Angeles Kings jednoznačne 4:0 a uspeli v treťom z posledných piatich duelov.
Ducks odohrali skvelo najmä druhú tretinu, v ktorej svojmu súperovi nastrieľali tri góly. Gólman John Gibson zažiaril tridsiatimi úspešnými zákrokmi.

quotes_mediawall_110116atLA

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 3:2 po predl.
Veľkú drámu prinieslo kanadské derby medzi celkami Toronto Maple Leafs a Edmonton Oilers. O výhre Toronta rozhodol až v predĺžení útočník Nazem Kadri. Ten istý hráč poslal Maple Leafs už v druhej minúte do vedenia, druhú asistenciu si pri úvodnom góle domácich pripísal český obranca Roman Polák.
Krátko pred úvodnou sirénou ale vyrovnal Anton Lander, na ďalší zásah Bena Smitha potom odpovedal hosťujúci Darnell Nurse. Rozhodnutie prinieslo až predĺženie, ktoré po dvanástich sekundách ukončil piatym gólom v sezóne Kadri.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 1:5
Zo série troch porážok v rade sa otriasli hráči Nashville Predators, ktorí zvíťazili na pôde celku Colorado Avalanche vysoko 5:1.
Predators svoje góly rozmiestnili do všetkých troch tretín, dvoma zásahmi určil dej zápasu útočník Craig Smith. Jediný gól domácich zaobstaral veterán Jarome Iginla, ktorý trafil druhýkrát v sezóne.

Ďalšie utorkové zápasy:
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:2 po predl.
Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 2:1 po predl.
Minnesota Wild - Buffalo Sabres 1:2
Winnipeg Jets - Washington Capitals 2:3
1. Lundqvistovo obrodenie
V úvode sezóny nepôsobil dominantne, v dueli proti St. Louis Blues ale gólman Henrik Lundqvist svoj výkon výrazne povýšil. Pripísal si 35 zákrokov a oslávil 60. čisté konto v kariére.
2. Buffalo dvíha hlavu
Sezónu zahájili mizerne, teraz sa ale hráči Buffalo Sabres šplhajú nahor. Na ľade tímu Minnesota Wild si Sabres pripísali tretiu výhru v rade a už sú desiati v tabuľke Východnej konferencie.
3. Stars nežiaria
Mučí ho obrovská maródka, na výsledkoch Dallasu je to zatiaľ veľmi cítiť. Jeden z veľkých favoritov na zisk Stanley Cupu prehral na pôde Columbusu tretí zápas v rade a figuruje až na 10. priečke Západnej konferencie.
1. Nikita Kucherov (TBL): 2 góly, 2 asistencie, 5 striel
2. Henrik Lundqvist (NYR): 0 inkasovaných gólov, 35 zákrokov
3. John Gibson (ANA): 0 inkasovaných gólov, 30 zákrokov