Hanzal

Český útočník Martin Hanzal sa víťazným gólom podieľal na úspechu Arizony, ktorá oslavovala na ľade Calgary po jednoznačnom výsledku 5:0. Presadil sa v siedmej minúte tečom po strele Radima Vrbatu a najlepší strelec Coyotes tak zaznamenal už tretí gól v posledných dvoch zápasoch. Šiestu výhru za sebou oslávili New York Rangers, ktorí zvíťazili v Columbuse 3:2. Pondelkový program v NHL bol bez slovenskej účasti.

Calgary Flames - Arizona Coyotes 0:5
Hanzal opäť ťažil zo svojej práce pred bránkoviskom, kde tienil Chadovi Johnsonovi. Zmenil smer Vrbatovej strely z medzikružia mimo dosahu gólmana Flames a radoval sa zo svojho 13. gólu v sezóne. Dvakrát sa 197 centimetrov vysoký a 103 kilogramov vážiaci center presadil v podobnej situácii aj v sobotnom dueli pri výhre nad Pittsburghom 4:3 po predĺžení, keď dvakrát skóroval z dorážok.

Hviezdou zápasu bol brankár Mike Smith, ktorý vychytal vďaka 36 úspešným zákrokom druhé čisté konto v sezóne. Bola to jeho 21. nula v drese Coyotes a vyrovnal tak klubový rekord, o ktorý sa doteraz delili len Nikolai Khabibulin a Ilya Bryzgalov.
"Pre sebavedomie našich mladých hráčov aj celého tímu je dobré, keď vidíme, že môžeme uspieť, keď robíme správne veci a bojujeme. Výhry sú nákazlivé. Chceme, aby sme si mohli ten víťazný pocit vychutnávať častejšie," uviedol Smith, pre ktorého to bolo 32. čisté konto v NHL.
Tri body za dva góly a jednu asistenciu si pripísal Christian Dvorak a tiež výrazne prispel k tomu, že Coyotes štvrtýkrát za sebou bodovali a vyhrali šiesty z posledných deviatich duelov. "V poslednom čas sa dal tím dokopy a hráme dobre. Dúfajme, že v tom budeme pokračovať," podotkol dvadsaťjedenročný nováčik Dvorak po svojom bodovo najvydarenejšom zápase v NHL.
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 2:3
V čase 53:28 rozhodol Jimmy Vesey, ktorý po prieniku po pravom krídle prekonal gólmana Sergeia Bobrovskyho z ťažkého uhla strelou na bližšiu tyčku. Bol to ešte len jeho druhý zásah za posledných 17 zápasov a oba dal proti Blue Jackets.
V bránke víťazov si pripísal 30 úspešných zákrokov Antti Raanta, ktorý absolvoval celý zápas prvýkrát od 29. decembra. Vtedy vychytal výhru na ľade Arizony 6:2. "Nechcete byť tým, kto pokazí víťaznú sériu. Snažil som sa pomôcť tímu. Chytal som po dlhom čase a chcel som z toho mať opäť dobrý pocit," povedal Raanta, ktorý v závere pri power play odolal náporu Columbusu.

Od začiatku nastúpil aj 14. januára na ľade Montreal Canadiens (4:5), v ktorom síce v prvej tretine neinkasoval, ale potom musel kvôli zraneniu prenechať svoje miesto Henrikovi Lundqvistovi. Potom už chytal len 31. januára pri domácom dueli s Blue Jackets (4:6), v ktorom v 24. minúte za stavu 0:3 nahradil Lundqvista.
Aj tentoraz Columbus viedol, keď v deviatej minúte trafil Brandon Dubinsky. Po 12 sekundách druhého dejstva ale vyrovnal vo vlastnom oslabení Dan Girardi a v 45. minúte otočil stav Kevin Hayes. Nick Foligno síce vyrovnal, ale vďaka Veseymu sa nakoniec radovali Rangers.
1. Rozbehnutí Rangers
Šiestu výhru za sebou si pripísali New York Rangers, ktorí zvíťazili v Columbuse 3:2 a v Metropolitnej divízii sa so 75 bodmi dotiahli na druhých Pittsburgh Penguins a tretích Blue Jackets. V 54. minúte rozhodol Jimmy Vesey.
2. Coyotes vo forme
Arizona vďaka vysokej výhre v Calgary 5:0 bodovala v siedmom z posledných deviatich stretnutí a z toho šiestykrát vyhrala. Coyotes ale so 45 bodmi z 54 zápasov stále s odstupom zostávajú druhým najhorším tímom NHL.
3. Smith vyrovnal rekord
Gólman Mike Smith vychytal 21. čisté konto v drese Coyotes a vyrovnal klubové maximum, o ktoré sa delí s Nikolaiom Khabibulinom a Ilyou Bryzgalovom. Na ľade Calgary si pripísal 36 úspešných zákrokov.
1. Mike Smith (ARI): 36 úspešných zákrokov, 2. nula v sezóne
2. Christian Dvorak (ARI): 2 góly, 1 asistencia, 3 plusové body
3. Jimmy Vesey (NYR): 1 gól, 1 plusový bod, 2 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je sedem zápasov. Pittsburgh Penguins privítajú celok Vancouver Canucks a ich kapitán Sidney Crosby bude mať ďalší pokus dosiahnuť hranicu 1000 bodov v NHL. Chýbajú mu dva.