Súhrn: Výborný Halák na výhru v Nashville nestačil

Slovenský gólman pochytal 39 striel, ale Boston prehral 0:1. Toronto zmietlo Pittburgh a Buffalo dalo deväť gólov

NHL.com @NHLdotcom

NHL aj v sobotu pripravila výdatnú porciu dvanástich zápasov. Jaroslav Halák sa znova objavil v bránke Bostonu, ale ani jeho výborný výkon nezabránil prehre 0:1 na ľade Nashvillu. Christián Jaroš bol pri vysokej prehre Ottawy, ktorá dostala deväť gólov od Buffala. Montreal s Tomášom Tatarom zase nestačil na Tampu v pomere 1:4.

Halák nezachránil Bruins

Nashvillu stačil jediný gól na to, aby pred zrakmi svojich fanúšikov skolil Boston. Predators na vlastnom ľade dokázali ubrániť elitnú formáciu Bruins a nedovolili im dať ani jeden gól.

Haláka síce prekonal len obranca Roman Josi v čase 14:49, ale domáci oslavovali napriek tomu, že rodák z Bratislavy pochytal v bránke hostí 39 striel. V siedmom štarte od začiatku sezóny tak piatu výhru nepridal a má celkovú úspešnosť zákrokov 95,2%.

"V prvej tretine sme nehrali našu hru. Do druhej sme chceli vstúpiť inak a dúfam, že sa nám to podarilo. Toto bol jeden z tých zápasov, v ktorých gólman súpera chytal naozaj dobre," hodnotil po zápase Halák.

Pekka Rinne si totiž v domácej bránke pripísal prvé čisté konto v sezóne a vychytal prvé víťazstvo potom, ako v sobotu podpísal novú zmluvu na 10 miliónov dolárov do sezóny 2020-21. Následne 26 zákrokmi zariadil Predators tretiu výhru v rade jeho tím je s 22 bodmi na čele celej ligy.

"Dnes je naozaj skvelý deň. Ráno som prišiel a podpísal som zmluvu na dva roky. Predĺženie zmluvy, narodeniny a navyše veľké víťazstvo," radoval sa po zápase Pekka Rinne, ktorý v sobotu dovŕšil 36 rokov. "Veľmi sa teším, že môžem ostať v klube, ktorý mi pred dlhými rokmi dal šancu a stále tu môžem ísť za svojím snom. Mám naozaj veľké šťastie."

Neujali sa ani štyri strelecké pokusy kapitána Bruins Zdena Cháru, ktorý odohral takmer 23 minút.

Dallas má ďalší cenný skalp

Dallas potvrdil solídnu aktuálnu formu, keď zvládol ťažký duel na ľade Washingtonu a zvíťazil 4:3 po predĺžení.

O výhre Stars rozhodol útočník zo štvrtej formácie Jason Dickinson, ktorý v čase 63:17 dokázal využiť chybu v rozohrávke domáceho mužstva.

"Najskôr som chcel strieľať nad lapačku, ale puk sa mi zošmykol a vystrelil som medzi betóny. Som nadšený, že z toho nakoniec bol víťazný gól," tešil sa Jason Dickinson.

Skvelý duel odohral veterán Jason Spezza, ktorý k úspechu prispel gólom a asistenciou, na druhej strane dodal rovnaký príspevok aj center Nicklas Backstrom. Dmitrij Jaškin si v drese Capitals pripísal jednu asistenciu.

Dallas výhrou potvrdil, že sa mu proti Capitals dlhodobo darí. Od sezóny 1996-1997 majú Stars v súbojoch s Washingtonom veľmi pozitívnu bilanciu 23-2-6.

Voráčkov gól stačil len na bod

Hráči Philadelphie zakončili trip po západnom pobreží porážkou, na ľade Sharks San Jose prehrali 3:4 po predĺžení a tretí triumf za sebou tak už nepridali.

Flyers pritom nebolo ďaleko od víťazstva. V čase 39:30 sa totiž presadil český útočník Jakub Voráček a poslal svoj tím do náskoku 3:2.

Ten si hostia dlho udržiavali, veterán Joe Thornton však necelých päť minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal. Dramatický duel dospel až do predĺženia, ktoré domáci Timo Meier ukončil už po trinástich sekundách.

Pod úspech Sharks sa jednou asistenciou podpísal útočník Tomáš Hertl, ktorý tak potvrdil skvelú výkonnosť. Český reprezentant má v sezóne na konte už päť zásahov a deväť prihrávok.

Toronto zmietlo Pittsburgh

Hráči Toronta predviedli jeden z najdominantnejších výkonov v sezóne, keď presvedčivo vyhrali na ľade Pittsburghu 5:0 a tešili sa z prvého triumfu bez Austona Matthewsa.

Maple Leafs úvodné dva duely po zranení svojej ofenzívnej hviezdy nezvládli, na ľade Penguins však od prvých sekúnd absolútne kraľovali.

"Hrať v Pittsburghu nikdy nie je jednoduché, ale my sme boli skvelo pripravení," upozornil brankár Toronta Frederik Andersen. "Na tomto výkone musíme stavať aj do ďalších zápasov a byť schopní ho zopakovať."

Skúsený gólman kanadského tímu pochytal všetkých 31 striel súpera a pridal 16. čisté konto v NHL. Obranca Morgan Reilly pomohol k výhre hostí dvoma gólmi.

"Neukázali sme to, čoho sme schopní," povzdychol si domáci brankár Matt Murray. "Ale určite sa z toho poučíme. Nabudúce musíme byť sústredenejší."

Pittsburgh prehral už tretí zápas za sebou, počas tejto série inkasoval dokopy 14 gólov.

Martin Marinčin bol opäť medzi zdravými náhradníkmi Toronta.

Frolík vystrelil výhru Calgary

Hokejistom Calgary sa podaril skvelý obrat, keď doma proti Chicagu dlho prehrávali, ale nakoniec sa tešili z víťazstva 5:3.

Veľkú zásluhu na ňom mal útočník Michael Frolík, ktorý v čase 55:05 nahadzoval puk pred bránku súpera a ten po odraze od jedného z obrancov skončil v sieti.

Český útočník tak len potvrdil úžasný vstup do sezóny, v štrnástich dueloch nastrieľal už sedem gólov a patrí medzi ofenzívne opory Flames.

Do bránky Calgary sa postavil gólman David Rittich, ktorý si pripísal 12 úspešných zákrokov. V drese hostí strelil svoj prvý gól v sezóne obranca Jan Rutta.

Flames zvládli už štvrtý duel za sebou a vyšvihli sa na druhú priečku tabuľky Západnej konferencie. Lepšie je na tom len suverénny Nashville.

Ostatné zápasy: Buffalo nastrieľalo deväť gólov, Islanders potvrdili formu

Hráči Buffala predviedli strelecký koncert, keď doma rozložili Ottawu 9:2. Sabres nastrieľali najviac gólov od januára 2009, keď deklasovali Edmonton 10:2. Členovia elitnej formácie Jason Pominville, Jack Eichel a Jeff Skinner mali všetci na konte tri body.

Minnesota predviedla dominantný triumf, keď vyhrala na ľade St. Louis 5:1. Wild svojho súpera prestrieľali 45:16, Nick Seeler sa blysol tromi bodmi.

Hráči Detroitu nepridali štvrtú výhru v rade, domácemu Edmontonu podľahli 3:4. O výhre hostí rozhodol dvoma gólmi Kyle Brodziak, Connor McDavid dvakrát prihral. Martin Frk si v drese Red Wings pripísal jednu asistenciu a bodoval tak v druhom zápase v rade.

Hráči New York Islanders potvrdili skvelú formu, porazili New Jersey Devils 3:0 a odškrtli si piaty triumf v rade. Gólman Thomas Greiss sa na tom podieľal čistým kontom a 35 zákrokmi.

Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu Východnej konferencie, keď vyhrala na ľade Montrealu 4:1. Kapitán Lightning Steven Stamkos zažiaril dvoma gólmi, obranca Anton Stralman pridal tri asistencie. Tomáš Tatar za domácich nepremenil tri strelecké pokusy a odohral takmer 17 minút.

Vegas zužitkovalo výhodu domáceho prostredia a porazilo Carolinu 3:0. Jednou asistenciou sa na úspechu najmladšieho tímu NHL podieľal aj český útočník Tomáš Hyka.

Los Angeles sa radovalo z druhej výhry z posledných troch duelov, tentoraz v domovskom Staples Center porazilo Columbus 4:1. Skúsený útočník Dustin Brown sa blysol gólom a dvoma asistenciami.