hal

Výhodu domáceho prostredia zužitkovali hráči celku New York Islanders, ktorí porazili tím Buffalo Sabres 3:1. Veľký podiel na triumfe mal slovenský gólman Jaroslav Halák, ktorý predviedol 20 úspešných zákrokov. Prekonať ho dokázal len Sam Reinhart.
V drese domácich sa blysol gólom a asistenciou útočník Anders Lee, dvadsaťročný talent Mathew Barzal potom pripojil tri prihrávky. Trafila aj letná posila Islanders z Edmontonu Jordan Eberle.

"Cítim, že sa každým zápasom zlepšujeme," vyhlásil Jordan Eberle. "V prípravnom kempe je vždy najdôležitejšie nájsť chémiu so spoluhráčmi. Myslím, že sa nám to začína dariť."

Solídnu výkonnosť ukázal aj tím Toronto Maple Leafs, ktorý zvíťazil na ľade Detroit Red Wings 4:2. Víťazný gól zaistil v čase 59:23 hviezdny útočník Auston Matthews.
V drese Red Wings naskočil do duelu Tomáš Tatar, ktorý však vyšiel bodovo naprázdno. Odohral viac ako šestnásť minút, počas ktorých raz vystrelil na bránku a odovzdal jeden hit. Český útočník Martin Frk strávil na ľade necelých pätnásť minút. Do štatistík si zapísal záporný bod v hodnotení účasti na ľade, štyri strely na bránku a dva hity.

Prvú výhru v prípravnom období oslávili hráči tímu Montreal Canadiens, ktorí pred svojimi fanúšikmi zdolali celok Florida Panthers 3:1. Domáci rozložili svoje góly do všetkých troch tretín, dvoma zásahmi zažiaril útočník Paul Byron.
Tretí zásah Canadiens pripojil Andrew Shaw, za hostí len skorigoval Evgenii Dadonov. V drese domácich sa objavili českí zástupcovia Tomáš Plekanec s Jakubom Jeřábkom, rovnako ako hosťujúci Radim Vrbata však nebodovali.
Hráči Carolina Hurricanes porazili jeden z elitných tímov NHL, keď zvíťazili na ľade Washington Capitals 3:1. Skvelým výkonom sa blysol predovšetkým gólman Scott Darling, ktorý zaznamenal 18 úspešných zákrokov.
Do duelu naskočili aj talentovaní českí útočníci Jakub Vrána s Martinom Nečasom, bodovo sa však nepresadili. Na ľade obaja strávili trinásť minút.