Súhrn: Halák zaskočil za Greissa, Islanders však prehrali

Piatkové zápasy: Grabner si pripísal tri góly, Rangers jasne vyhrali. Kings s Gáboríkom sa tešili zo štvrtého víťazstva v rade

Autor NHL.com/sk

NHL v piatok pokračovala ôsmimi duelmi. Hlavnou hviezdou večera sa stal útočník Michael Grabner, ktorý hetrikom zariadil triumf New York Rangers nad Carolina Hurricanes. Jaroslav Halák vystriedal Thomasa Greissa v bránke New York Islanders, prehru 5:6 s Ottawa Senators už ale neodvrátil. Marián Gáborík sa nepresadil v dueli na ľade St. Louis Blues, ktorý Los Angeles Kings vyhrali 4:1.

New York Islanders - Ottawa Senators 5:6

Hráči Senators dokázali ukončiť sériu siedmich porážok v rade, keď zvíťazili v divokej prestrelke na ľade New York Islanders 6:5. Kanadský celok sa dočkal prvej výhry od 11. novembra, keď v rámci Global Series vo Švédsku pretlačil Colorado Avalanche.

"Samozrejme je to pre nás veľká úľava," uznal tréner Ottawy Guy Boucher. "Môžeme byť spokojní s tým, akí odolní sme boli v tomto zložitom období."

V duelu padlo dokopy 11 gólov, oba celky si niekoľkokrát vymenili vedenie. O triumfe hostí rozhodol v čase 41:38 Ryan Dzingel, ktorý zužitkoval presilovú hru.

Ani jeden z brankárov neodchytal celých 60 minút, Thomas Greiss aj Craig Anderson boli vystriedaní v priebehu druhej tretiny. Jaroslav Halák v drese Islanders inkasoval jeden gól a pripísal si štrnásť úspešných zákrokov.

New York Rangers - Carolina Hurricanes 5:1

Súboj medzi Rangers a Hurricanes sa zmenil na jednoznačnú záležitosť, tím z Manhattanu v domácom prostredí presvedčivo zvíťazil 5:1.

Hlavnou hviezdou duelu sa stal rakúsky útočník Michael Grabner, ktorý zažiaril hetrikom. Skúsený strelec sa v sezóne dostal už na métu 13 gólov. Rangers sa navyše znovu mohli oprieť o spoľahlivý výkon gólmana Henrika Lundqvista. Švédsky reprezentant naskočil do štrnásteho zápasu v rade a blysol sa 32 úspešnými zákrokmi.

"Teraz máme oveľa väčšie sebavedomie," vyhlásil Henrik Lundqvist po triumfe. "Aj ja sám sa cítim lepšie. Ako mužstvu sa nám darí výrazne viac, môžeme byť spokojní."

Jediný gól Caroliny zaobstaral útočník Justin Williams, ktorý odohral jubilejný 700. duel v NHL. Vysokú porážku svojho celku však neodvrátil.

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 7:4

Hráči Winnipegu predviedli ďalšiu ofenzívnu smršť, keď v domácom prostredí rozstrieľali nováčika z Vegas 7:4 a vyhupli sa na čelo tabuľky Západnej konferencie.

Jets nastrieľali sedem gólov už na konci novembra tímu Minnesota Wild a teraz sa to kanadskému tímu podarilo znovu. Hlavnú zásluhu na presvedčivom triumfe mal útočník Patrik Laine, ktorý pridal k jednému zásahu aj dve prihrávky.

Domácim sa skvele vydarila najmä záverečná časť, v ktorej súperovi nastrieľali hneď päť gólov. Jets trikrát udreli v presilových hrách, útočník Kyle Connor sa na triumfe podieľal dvoma gólmi.

St. Louis Blues - Los Angeles Kings 1:4

Súboj dvoch špičkových tímov Západnej konferencie vyznel pre Los Angeles, ktoré zvíťazilo na ľade St. Louis 4:1 a pripísalo si druhý úspech v priebehu dvoch dní.

Vo štvrtok totiž Kings dokázali zvládnuť aj súboj na ľade Washington Capitals, ktorý dvoma gólmi riadil slovenský útočník Marián Gáborík. Ten na predchádzajúci duel bodovo nenadviazal, za necelých 16 minút na ľade stihol tri strely na bránku a pozitívny bod v hodnotení plus/mínus.

V ofenzíve sa Kings tentoraz mohli spoľahnúť na príspevok Tylera Toffoliho, autora dvoch gólov. Jediný gól domácich strelil v čase 35:17 Patrik Berglund, ktorý zužitkoval presilovú hru. Gólman víťazov Darcy Kuemper sa blysol parádnym výkonom, keď zastavil 39 streleckých pokusov súpera.

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks 4:2

Columbus splnil úlohu favorita, keď na domácom ľade porazil Anaheim 4:2 a tešil sa z ôsmeho víťazstva z posledných deviatich duelov.

Za Anaheim už nastúpili útočníci Adam Henrique a Joseph Blandisi, ktorých klub získal výmenou z New Jersey Devils.

Blue Jackets rozhodli o svojom triumfe dvoma gólmi v záverečnej tretine. Skvelý duel odohral najmä útočník Artemi Panarin, ktorý k strelenému gólu pripojil aj dve asistencie.

V zostave Ducks sa prvýkrát od 7. novembra objavil český útočník Ondrej Kaše, ktorý musel vynechať 10 zápasov kvôli otrasu mozgu.

Ďalšie piatkové výsledky:

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 0:4

Florida Panthers - San Jose Sharks 1:2

Colorado Avalanche - New Jersey Devils 1:2

Penguins splnili úlohu favorita, keď jednoznačne vyhrali v Buffale 4:0 a tešili sa z tretieho triumfu v rade. Kapitán Sidney Crosby si pripísal gól a prihrávku.

New Jersey vyhralo 2:1 na ľade Colorada, k úspechu prispel aj obranca Sami Vatanen, ktorého klub získal z Anaheimu. Fínsky bek strávil na ľade cez 23 minút a zaznamenal jednu strelu na bránku.

Hráči San Jose demonštrovali dobrú formu, keď zvíťazili na Floride 2:1 a pripísali si štvrtý triumf z posledných piatich stretnutí. Panthers ostávajú predposlední vo Východnej konferencii.