vgk bos 22019

NHL vo štvrtok pokračovala štyrmi duelmi. Brankár Jaroslav Halák vychytal Bostonu víťazstvo 3:2 po nájazdoch nad Vegas a Bruins aj vďaka nemu zvládli už siedmy zápas po sebe. Hlavnou postavou hracieho dňa bol Patrick Kane, ktorý dvoma gólmi pomohol k úspechu Chicaga v Detroite a predĺžil svoju bodovú sériu už na 19 duelov.

Halák hviezdou vo Vegas
Súboj Vegas a Bostonu sa zmenil na obrovskú drámu. Za stavu 2:2 dospel až do nájazdov, v ktorých šiestej sérii rozhodol o úspechu Bruins veterán David Backes.
Veľkú zásluhu na triumfe hostí mal aj Halák, ktorý bol na záver vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Dokopy pochytal 31 streleckých pokusov Golden Knights a v posledných troch dueloch inkasoval len rovnaký počet gólov.
Bruins aj vďaka nemu uspeli už siedmykrát v rade, čo je ich najdlhšia víťazná séria v aktuálnej sezóne. Minimálne jeden bod získali dokonca už v 12 dueloch po sebe.
Hostia v priebehu zápasu dvakrát viedli. Skóre otvoril Jake DeBrusk, ktorému asistoval David Krejčí, ale na druhej strane krátko pred prvou sirénou odpovedal Riley Smith.
V tretej tretine sa situácia opakovala. Hostia odskočili zásluhou Brada Marchanda, ale už o 27 sekúnd neskôr boli účty opäť vyrovnané, keď sa o druhý gól domácich postaral Nate Schmidt.
Vyrovnaný stret tak dospel až do penaltového rozstrelu, v ktorom dlho kraľovali obaja brankári. Jeden bod navyše pre Boston nakoniec až v šiestej sérii zariadil Backes.

Halák úžasne udržal bezgólový stav

Kane natiahol bodovú šnúru
Vzostup Chicaga pokračuje, Blackhawks zvíťazili na ľade Detroitu 5:4 po predĺžení a poskočili už na deviatu priečku tabuľky Západnej konferencie.
Vo fantastických výkonoch pokračuje Patrick Kane, ktorý zažiaril dvoma gólmi vrátane víťazného v predĺžení a predĺžil svoju bodovú sériu na neuveriteľných 19 duelov.
"Patrick je v tejto chvíli možno najlepší hráč na svete," upozornil tréner Detroitu Jeff Blashill. "Je nesmierne rýchly, niekoľkokrát v zápase dokáže dostať akúkoľvek obranu do problémov, teda aj tú našu."
Hviezdny útočník síce prišiel o sériu 17 duelov, v ktorých zaznamenal aspoň jednu asistenciu, ale bodová šnúra stále trvá. Už teraz je najdlhšia v celej sezóne a Chicagu prináša množstvo bodov.
Kane má navyše dva rekordy medzi Američanmi. Okrem aktuálnej série má na konte aj jazdu z ročníka 2015-2016, keď bodoval v 26 dueloch za sebou.
Na ľade Red Wings sa Kane najprv presadil v čase 21:17, keď zužitkoval prihrávku Erika Gustafssona a v predĺžení potom rozhodol o triumfe svojho tímu.
"Sme na priečkach, ktoré zaručujú postup do play off, to je fantastické. Ani na sekundu však nesmieme ubrať, ešte nás čaká veľa zápasov," upozornil Kane.
Red Wings nezachytili úvod duelu, po prvej časti prehrávali 1:3 a zdalo sa, že zisk bodov je ďaleko. Aj napriek tomu, že Dylan Larkin skóroval a prihrávkou mu pomohol Filip Hronek.
V záverečnej časti však Detroit ukázal charakter, vymazal trojgólové manko a vynútil si predĺženie. Hlavnú zásluhu na stíhacej jazde mal útočník Anthony Mantha, ktorý nazbieral štyri asistencie.
Larkin pridal dva góly a prihrávku, rovnako dva zásahy si pripísal aj Andreas Athanasiou. Detroitu to však nakoniec stačilo len na bod.
"V prvých dvoch tretinách sme to súperovi výrazne uľahčili," upozornil Larkin. "Ale môžeme sa odraziť od výkonu v tretej časti, ktorý bol výborný."

Kane v predĺžení rozhodol o výhre Chicaga

Avalanche zničili Jets
Súboj Colorada s Winnipegom sa zmenil na úplne jednoznačnú záležitosť. Avalanche vo svojej aréne rozmontovali súpera 7:1 a pripísali si tretí triumf z posledných štyroch zápasov.
V prvej tretine ešte hostia dokázali so súperom udržať krok, po úvodnej časti sa išlo do kabín za stavu 0:0. Od tej druhej si však Colorado začalo budovať náskok. Carl Soderberg otvoril skóre a po ňom sa presadil aj Mikko Rantanen.
"Sme nesmierne sklamaní, očakával som oveľa lepší výkon. Vlastne stále neviem, čo na to povedať," ťažko hľadal slová tréner hostí Paul Maurice.
Jeho družina sa totiž v záverečných dvadsiatich minútach totálne zosypala, inkasovala spolu päť gólov a pridala tretí neúspech v rade.
Soderberg a Tyson Jost zažiarili v drese Colorada troma bodmi, s dvoma zápismi skončili Sven Andrighetto, Matt Nieto a Gabriel Landeskog. Kapitán Avalanche sa stal druhým hráčom draftu z roku 2011, ktorý sa dostal na métu 400 bodov. Pred ním to zvládol len Nikita Kucherov z Tampy Bay.

MacKinnon bez prípravy trafil v presilovke

Flames si poradili s Islanders
Calgary potvrdilo pozíciu aktuálne najlepšieho tímu Západnej konferencie, keď pred svojimi fanúšikmi zdolalo New York Islanders 4:2 a na čele tabuľky si vytvorilo trojbodový náskok.
"Teraz máme veľké sebavedomie. Keď hráme proti silným tímom, dokážeme zo seba dostať to najlepšie. A podarilo sa nám to aj teraz," vyhlásil po dueli obranca Flames Travis Hamonic.
Mikael Backlund otvoril skóre v čase 5:00, ktorému ideálne prihral Michael Frolík. Hamonic neskôr na úvodný gól nadviazal a zaistil svojmu tímu komfortný náskok. Ten však hostia dokázali vymazať. Najprv v polovici duelu znížil Casey Cizikas a Anders Lee neskôr vyrovnal.
Flames však zvládli odpovedať. V čase 46:10 strelil víťazný gól Austin Czarnik a poistku neskôr pridal Johnny Gaudreau, pre ktorého to bol jubilejný 30. zásah v ročníku.
"Samozrejme, že sa z toho teším. Dobre sme odohrali presilovku a ja som z toho mohol ťažiť," pochvaľoval si Gaudreau, ktorý sa dosiahol túto métu druhýkrát v kariére. Premiérovo sa mu to podarilo v ročníku 2015-2016.