Halak

NHL v pondelok pokračovala šiestimi duelmi. Jaroslav Halák predviedol v bránke New York Islanders 27 úspešných zákrokov, ale päťkrát inkasoval a jeho tím doma podľahol Minnesota Wild 3:5. Boston Bruins so Zdenom Chárom porazili Calgary Flames po predĺžení a vyhrali 12. duel z posledných 15 stretnutí. Pri prehre bol naopak Marián Gáborík, jeho Ottawa Senators nestačili na Nashville Predators v pomere 2:5.

New York Islanders - Minnesota Wild 3:5
Minnesota dokázala zlepšenú výkonnosť na klziskách súperov, keď prestrieľala New York Islanders a dosiahla tretí triumf vonku z posledných štyroch zápasov.
Útočník Jason Zucker sa na ňom podieľal dvoma gólmi, Matt Cullen, Matt Dumba a Ryan Sutter pridali po dvoch bodoch.
"Nastúpili sme proti naozaj dobrému súperovi," uznal Jason Zucker. "Vedeli sme, že musíme byť dôrazní a veľa napádať. To bola cesta k úspechu."
Halákovi sa duel v bránke Islanders veľmi nevydaril. Rodák z Bratislavy si pripísal 27 zákrokov a päťkrát inkasoval. Nenadviazal tak na svoje fantastické predstavenie zo štvrtkového derby proti New York Rangers, keď čelil 50 strelám a napriek tomu sa blysol prvým čistým kontom v sezóne.
Porážku domácich neodvrátil ani útočník Anders Lee, ktorý dvakrát skóroval a dostal sa na métu 30 zásahov v ročníku. Islanders v zápase zároveň prišli o sériu viac ako 140 minút bez inkasovaného gólu. Deň po Halákovom fantastickom výkone v derby proti Rangers ho totiž napodobnil aj Thomas Greiss, ktorý v piatok vynuloval Carolinu.
Striedaní v bránke Islanders však teraz bude pravdepodobne menej, Islanders totiž v pondelok zapísali Greissa na zoznam zranených hráčov kvôli problémom v dolnej časti tela. Podľa trénera Douga Weighta by sa nemalo jednať o nič dlhodobé, Halákovi bude zatiaľ kryť chrbát Christopher Gibson povolaný z farmy v Bridgeporte.

Calgary Flames - Boston Bruins 1:2 po predl.
Hráči Bostonu potvrdili dobrú formu, keď uspeli na ľade Calgary 2:1 po predĺžení a pripísali si už tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.
Víťazný zásah zaobstaral v čase 63:36 útočník Brad Marchand, ktorý zužitkoval prihrávku Rileyho Nasha a strelil už svoj deviaty gól v predĺžení v kariére.
"Riley to zahral fantasticky," ocenil Marchand. "Najskôr som chcel rovno strieľať, ale potom som sa rozhodol pre kľučku."
V bránke Flames nastúpil gólman David Rittich, ktorý sa blysol 30 úspešnými zákrokmi, ale k triumfu Flames nepriviedol. V čase 05:59 ho totiž prekonal aj krajan David Pastrňák.
Pre mladého útočníka to bol už 22. gól v sezóne, jediný gól domácich zaistil v početnej výhode Mathew Tkachuk.
Zdeno Chára odohral v drese víťazov necelých 27 minút, pripísal jednu strelu na bránku a tri hity.
Boston si vďaka triumfu udržal postavenie na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Buffalo Sabres - Washington Capitals 2:3
Washington naplnil papierové predpoklady, keď zvíťazil na pôde húževnatého Buffala 3:2 a poskočil na štvrté miesto priebežnej tabuľky Východnej konferencie.
"Teraz prežívame dobré obdobie," tešil sa obranca John Carlson po druhej výhre z troch duelov. "Zjednodušili sme hru a vedie to k úspechu."
V drese Capitals znovu pálil kapitán Alex Ovechkin, ktorý v čase 21:18 otvoril skóre a strelil už 35. gól v sezóne. Ruský kanonier sa stal 12. hráčom v histórii NHL, ktorý dokázal v desiatich a viacerých sezónach nastrieľať minimálne 35 gólov.
"Posledný zápas sa mi nevydaril, chcel som to napraviť," vysvetlil Ovechkin. "To sa podarilo. Máme dva body, čo je hlavné."
Na triumfe celku z hlavného mesta Spojených štátov sa jednou asistenciou podieľal aj útočník Jakub Vrána. Mladý Čech má v sezóne na konte 19 bodov.
Sabres síce v záverečnej časti dvakrát udreli zásluhou Kylea Okposa a Evandera Kanea, na výhru to však nestačilo. Evgeny Kuznetsov ju z pohľadu hostí zaistil gólom do prázdnej bránky.

Nashville Predators - Ottawa Senators 5:2
Hráči Nashvillu sa dokázali zdvihnúť po dvoch porážkach a doma prestrieľali Ottawu 5:2. Vďaka tomu sa vrátili na druhé miesto tabuľky Západnej konferencie.
Útočník Viktor Arvidsson zažiaril v drese domácich dvoma gólmi. Strelecky sa presadil v prvom aj druhom dejstve.
"Myslím si, že sme hrali skvele," vyhlásil švédsky reprezentant. "Hrali sme veľmi ofenzívne, bolo to z našej strany výborných 60 minút."
Predators sa navyše mohli znovu oprieť o brankára Pekku Rinneho. Vysoký Fín pochytal 36 striel súpera a pripísal si už jedenástu výhru z posledných trinástich duelov.
Nová posila Senators Marián Gáborík nebodoval, ani raz nevystrelil na bránku a zaznamenal dva mínusové body.

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 1:3
Chicago nezužitkovalo výhodu domáceho prostredia, keď podľahlo Los Angeles 1:3 a po nedeľnom suverénnom triumfe nad Washingtonom sa znovu vrátilo do biedy.
Kings vykročili za výhrou už v prvej tretine, keď trafili Torrey Mitchell a Andy Andreoff. V úvode druhej časti potom Dion Phaneuf využil presilovú hru a prakticky rozhodol o výhre Kings.
Domáci sa zmohli len na skorigovanie, ktorý útočník Patrick Sharp zaistil v čase 41:42. Jeho spoluhráč Patrick Kane odohral jubilejný 800. zápas v NHL, ale nebude naňho spomínať v dobrom.

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 0:2
Hráči Anaheimu vybojovali cennú výhru, uspeli na ľade Vegas 2:0 a po tretej výhre v rade poskočili už na ôsme miesto tabuľky Západnej konferencie.
Na výhre hostí mali obrovskú zásluhu obaja brankári. John Gibson odchytal dve tretiny, potom sa však zranil a v úvode tretej časti ho nahradil Ryan Miller. Gólmani Ducks dokopy pokryli všetkých 33 striel súpera.
Skóre zápasu otvoril v čase 13:12 Jakob Silfverberg, obranca Josh Manson v tretej tretine určil definitívnu podobu výsledku.
Domácim nepomohol uspieť ani útočník Tomáš Hyka, ktorého klub krátko pred duelom povolal zo záložného tímu. Hyka odohral necelých dvanásť minút a predviedol dve strely na bránku.
1. Jason Zucker (MIN): 2 góly, 3 strely, 4 zblokované strely
2. Viktor Arvidsson (NSH): 2 góly, 9 striel, 2 získané puky
3. Pekka Rinne (NSH): 2 inkasované góly, 36 úspešných zákrokov