hala

Brankár Jaroslav Halák v noci na štvrtok nezabránil štvrtej porážke New York Islanders v rade, víťazstvo 3:1 vybojoval jeho bývalý tím Montreal Canadiens. New York Rangers ukončili sériu siedmich prehier, keď porazili Vancouver Canucks po predĺžení. Gólman Henrik Lundqvist predviedol 50 úspešných zákrokov, čo je jeho rekord v sezóne. Útočník Michael Frolík skóroval za Calgary Flames na ľade Colorado Avalanche, domáci však rozhodli o triumfe 5:2 štyrmi gólmi v priebehu druhej tretiny.

Montreal Canadiens - New York Islanders 3:1
Islanders prehrali štvrtý zápas po sebe a vo Východnej konferencii o štyri body zaostávajú za Columbus Blue Jackets, ktorým aktuálne patrí druhá divoká karta. Slovenský brankár Jaroslav Halák neodvrátil porážku 23 úspešnými zákrokmi. Rodák z Bratislavy tak utrpel prehru na ľade tímu, ktorý ho v roku 2003 draftoval do NHL a v ktorého farbách pôsobil medzi rokmi 2006 a 2010.

"V súčasnej dobe sa nám nedarí premieňať šance. Je to frustrujúce. Príležitosti sme mali. Tento zápas sa dal vyhrať," povedal útočník Islanders Mathew Barzal, ktorého tím získal z posledných štyroch vystúpení jediný bod.
Islanders práve vďaka Barzalovmu gólu zo štvrtej minúty viedli, ale bol to jediný gól, ktorý gólman Antti Niemi inkasoval z 28 striel. Ešte v prvej tretine vyrovnal Paul Byron a v druhej časti rozhodli Jonathan Drouin, ktorý premenil presilovku, a Nikita Scherbak.
Colorado Avalanche - Calgary Flames 5:2
Flames sa dostali do vedenia v 15. minúte v oslabení vďaka gólu Mikaela Backlunda, ktorý bol aj pri druhom góle. Pred bránkou našiel Matthewa Tkachuka, ktorý ešte prihral lepšie postavenému Frolíkovi a ten bekhendom prekonal Semyona Varlamova.
Lenže Avalanche medzi 29. a 39. minútou štyrmi góly rozhodli o svojom víťazstve. Najskôr sa presadil Nathan MacKinnon, ktorý zobral čistý štít Davidovi Rittichovi. Český gólman sa vrátil do bránky Flames po troch zápasoch namiesto Jona Gilliesa.

Potom sa presadili aj Nikita Zadorov, Tyson Barrie a Matt Nieto. Duncan Siemens spečatil výsledok 17 sekúnd pred koncom pri hre Calgary bez brankára.
Colorado sa vo vyrovnanej tabuľke Západnej konferencie dostalo práve pred Calgary, ktoré má na konte rovnako 73 bodov. Obidva tímy o bod zaostávajú za Anaheim Ducks, ktorí držia druhú divokú kartu postupu do play off, aj za St. Louis Blues.
St. Louis Blues - Detroit Red Wings 2:1
Blues ukončili sériu siedmich porážok a brankár Carter Hutton sa na tom podieľal 35 úspešnými zákrokmi. Inkasoval až 105 sekúnd pred koncom, keď Andreas Athanasiou skorigoval výsledok. Scottie Upshall a Alex Pietrangelo predtým svojimi gólmi zariadili prvú výhru St. Louis od 9. februára.
K výhre pomohla Blues výrazne zlepšená defenzíva, pretože v minulých troch zápasoch inkasovali celkovo 16 gólov. "Všetci chlapci do toho dnes dali veľa, predovšetkým v obrannej fáze. Celkovo do bol z našej strany dobrý zápas," pochvaľoval si Pietrangelo.

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 1:2 po predl.
Štvorzápasovú víťaznú sériu lídra NHL ukončil útočník Jason Pominville, ktorý rozhodol gólom v presilovej hre v čase 61:26. Ligtning viedli od konca prvej tretiny vďaka gólu Coryho Conachera a Evan Rodrigues v 52. minúte vynútil nadstavenie.
"Myslím, že moja prvá strela bola lepšia, ale Vasilevskiy to pekne chytil. Dostal som sa ešte k ďalšej a nejako sa to tam dostalo. Pravdepodobne nevidel. Je príjemné získať ďalší bod navyše," vyhlásil Pominville.
Vancouver Canucks - New York Rangers 5:6 po predl.
Rangers sa dočkali víťaznej radosti po siedmich prehrách za sebou. Na ľade Canucks síce stratili vedenie 3:0, 4:3 aj 5:4, ale nakoniec sa tešili z úspechu vďaka gólu Johna Gilmoura v čase 61:22. Gólman Henrik Lundqvist k tomu pomohol 50 zákrokmi, čo preňho bolo najviac v sezóne.
Kevin Hayes pomohol k výhre Rangers dvoma gólmi a ďalší útočník Ryan Spooner si pripísal tri asistencie. Ten prišiel v nedeľu v rámci výmeny za Ricka Nasha z Boston Bruins a za dva duely v novom pôsobisku stihol päť bodov za päť prihrávok. Za Vancouver dvakrát trafil Brock Boeser.

1. Carter Hutton (STL): 35 zákrokov, 1 inkasovaný gól
2. Brock Boeser (VAN): 2 góly, 2 plusové body, 6 striel
3. Nathan MacKinnon (COL): 1 gól, 1 asistencia, 8 striel