Súhrn: Halák pomohol k bodu a Chára dosiahol métu

Slovenský gólman nezabránil porážke 2:3 na ľade Edmontonu, Chára odohral 900. zápas za Boston

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Ani Jaroslav Halák v bránke nezabránil porážke Bostonu na ľade Edmontonu 2:3 po predĺžení. Zápas bol jubilejný pre jeho spoluhráča Zdena Cháru, ktorý odohral 900. duel v drese Bostonu. Okrem nich sa zo Slovákov vo štvrtok predstavil už len Richard Pánik. Útočník nebodoval, ale mohol sa tešiť z víťazstva Arizona Coyotes nad svojím bývalým tímom Chicago Blackhawks 4:1.

Halák pomohol Bruins k bodu

Skóre otvoril v 32. minúte David Krejčí, ktorý strelil prvý gól v sezóne. Krížnou prihrávkou ho a pravom kruhu perfektne našiel obranca Matt Grzelcyk a český center zamieril do odkrytej bránky. Krejčí tak v siedmom dueli v sezóne pridal k piatim asistenciám aj prvý gólový zápis.

Haláka prvýkrát prekonal o dve minúty neskôr Kailer Yamamoto. Vo svojom 14. dueli v NHL sa tak dočkal premiérového gólu. V 48. minúte otočil stav v prospech domácich v presilovej hre Ryan Nugent-Hopkins.

Slovenský gólman hostí zastavil 19 striel súpera a odškrtol si tretí štart v bránke Bruins. Celkovo zatiaľ zasiahol do štyroch duelov v ročníku, v ktorých má úspešnosť 93,9 percent.

[Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez @NHLsvk]

V čase 51:26 opäť ukázal formu David Pastrňák, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Brad Marchand mu nabil na pravý kruh a najproduktívnejší český hráč v súťaži presnou strelou do ľavého horného rohu bránky Cama Talbota zaznamenal svoj ôsmy gól v sezóne.

Pastrňák sa tak osamostatnil na druhom mieste poradia kanonierov a stráca dva góly na prvého Austona Matthewsa z Toronta. Celkovo má na konte 12 bodov zo siedmich duelov.

Z výhry sa však radovali Oilers. Po 37 sekundách predĺženia rozhodol Leon Draisaitl a druhou asistenciou v dueli sa na tom podieľal kapitán Edmontonu Connor McDavid.

Kapitán hostí Chára vo svojom jubilejnom zápase odohral čas 24:21 a bol najvyťaženejším hráčom tímu. Stal sa ešte len šiestym hokejistom v histórii Bruins, ktorý v ich drese dosiahol míľnik 900 odohraných duelov.

Štyridsaťjedenročný víťaz Stanley Cupu sa pridal k pätici Wayne Cashman, Ray Bourque, Patrice Bergeron, Johnny Bucyk a Don Sweeney.

Devils prišli o neporaziteľnosť

New Jersey utrpelo v piatom zápase v ročníku prvú stratu, keď doma podľahlo Coloradu 3:5. Svojím tretím hetrikom v kariére v NHL k tomu pomohol švédsky útočník Gabriel Landeskog. Šesťzápasová strelecká séria kanoniera Avalanche Nathana MacKinnona sa skončila, ale na výhre sa podieľal troma asistenciami. Mikko Rantanen si pripísal štyri body za gól a tri prihrávky.

Kapitán Colorada Landeskog bol v dueli plnom obratov pri všetkých kľúčových góloch. Najskôr v čase 27:08 v presilovej hre otočil stav na 2:1 pre Avalanche a gólmi v 47. a 57. minúte sa postaral o vedenie 4:3. "Hráme sebavedomo proti každému, ale toto bol veľmi ťažký súper. Boli jediní neporazení v lige, majú veľmi dobrú defenzívu a my sme im dokázali dať päť gólov," pochvaľoval si Landeskog.

Marko Daňo, ktorého si Avalanche v pondelok vybrali z listiny nechránených hráčov, má svoj debut v novom drese aj v sezóne stále pred sebou.

Penguins vynulovali Maple Leafs

Pittsburgh prerušil sériu piatich výhier Toronta a vyhral na jeho ľade v Scotiabank Arene 3:0. Prvýkrát po úvodných siedmich zápasoch v sezóne tak vyšiel naprázdno aj líder produktivity Matthews, ktorý si v každom doterajšom vystúpení zatiaľ pripísal minimálne dva body.

Gólman Matt Murray ozdobil svoju siedmou nulou v kariére v základnej časti NHL svoj prvý štart od 8. októbra, keď na tréningu utrpel otras mozgu. Vďaka 38 úspešným zákrokom si vyslúžil ocenenie pre prvú hviezdu zápasu. Prekonal Evgeniho Malkina, ktorý zažiaril troma bodmi za dva góly a jednu asistenciu. Bek Kris Letang strelil jubilejný 100. gól v NHL.

"To ako sme hrali, je pre nás povzbudením. Bol to veľmi solídny výkon. Stál proti nám tím s veľkou palebnou silou a dokázali sme ich veľmi dobre ustrážiť. Vypovedá to o tom, ako výborne sme hrali ako tím," povedal Murray po ešte len druhej výhre Penguins z posledných piatich duelov.

Ďalšia porážka Detroitu

Detroit sa nedočkal víťazstva ani na siedmy pokus, tentoraz podľahol Tampe Bay 1:3. Na úvodný gól víťazov asistoval aj český útočník Ondřej Palát, po ktorého kombinácii s Yannim Gourdem v ôsmej minúte Brayden Point otvoril skóre.

Red Wings síce v 27. minúte vyrovnali vďaka gólu Lukea Glendeninga, ale v čase 35:19 sa kapitán Steven Stamkos svojím prvým zásahom v sezóne postaral o víťazný gól. Alex Killorn potom 67 sekúnd pred koncom pri hre Red Wings bez brankára spečatil výsledok. Detroit tak má na konte stále len dva body.

Ďalšie zápasy: Pánik pri výhre proti Chicagu

Richard Pánik sa mohol radovať z víťazstva Arizona Coyotes nad svojimi bývalými spoluhráčmi z Chicago Blackhawks. Slovenský forvard nebodoval, nepremenil tri strelecké pokusy. V šiestich zápasoch od začiatku sezóny zatiaľ neskóroval a má na konte len jednu asistenciu.

Súboj s bývalými spoluhráčmi si však nesmierne užil útočník Vinnie Hinostroza, ktorý sa o víťazstvo Arizony postaral dvoma gólmi. Pokazil tak návrat do zostavy brankárovi Coreymu Crawfordovi, ktorý bol od 23. decembra minulého roka mimo hry s otrasom mozgu.

Výhru Winnipegu nad Vancouverom 4:1 zariadil obranca Dustin Byfuglien. Pri svojom návrate po dvojzápasovej absencii spôsobenej zranením v hornej časti tela zaznamenal tri body za gól a dve asistencie.

Útočník Jakub Voráček z Philadelphie sa pri svojom návrate na ľad Columbusu, kde začínal svoju kariéru v NHL, nepresadil. Domáci sa tešili z výhry 6:3 a Voráček od svojho päťbodového predstavenia z duelu na klzisku Ottawa Senators (7:4) vyšiel tretíkrát za sebou naprázdno.

Po dvoch prehrách zabralo San Jose a víťazstvo nad Buffalom 5:1 zaistil hetrikom Logan Couture. Zavŕšil ho v čase 58:13 do prázdnej bránky pri hre Sabres bez brankára vďaka prihrávke Tomáša Hertla.

Rovnako po dvoch prehrách dosiahli úspech aj New York Islanders, ktorí vyhrali v Los Angeles vysoko 7:2. Tromi bodmi za dva góly a jednu asistenciu zažiaril Valtteri Filppula.