Sharks vedie univerzálny vojak

Postup cez Vegas a Colorado režíroval bradatý obranca Brent Burns, ktorý žiari pred obidvoma bránkami

Autor Michael Langr @NHLsvk / NHL.com/sk

Keby sa niekedy nakrúcal hokejový remake slávneho akčného filmu Univerzálny vojak, hlavnú úlohu by nemohol hrať nikto iný. Musel by to byť Brent Burns! Bradatý obranca San Jose Sharks v play off naplno ukazuje, že je výnimočným zjavom nielen čo sa týka vizáže, ale aj hokejových schopností.

Nabudúce sa dostaneme ďalej, znie z vyradeného Colorada

Avalanche veria, že skúsenosti z tohto roka im v budúcej sezóne môžu pomôcť pokojne aj k Stanley Cupu

Takže nakoniec tú svoju nálepku nestratili ani tento rok. O tíme Colorado Avalanche sa bude aj naďalej hovoriť, že je mužstvo budúcnosti. Aj keď boli len krôčik od postupu do finále Západnej konferencie, nakoniec ich San Jose v siedmom zápase 2. kola predsa len zdolali.

Pavelski dvomi bodmi pomohol Sharks k postupu

Kapitán San Jose sa vrátil po zranení, gólom a prihrávkou sa podieľal na výhre 3:2 nad Coloradom a na postupe do finále Západnej konferencie

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: COL 2, SJS 3

Pavelski gólom a prihrávkou pomohol Sharks k postupu

Joe Pavelski zaznamenal pri návrate po zranení dva body, pomohol Sharks k výhre 3:2 nad Avalanche a k postupu do finále Západnej konferencie

• 05:06 •

San Jose sa po troch rokoch opäť raduje z postupu do finále Západnej konferencie. Sharks sa môžu tešiť na bitku o finále Stanley Cupu so St. Louis Blues, ktorú odštartujú v sobotu na domácom ľade.

Sharks by mohol pozdvihnúť návrat Pavelskiho

Kapitán San Jose v šiestich zápasoch proti Coloradu nenastúpil, ale v tom siedmom by už tím mohol posilniť

Práve v momentoch, keď sa výsledok zápasu zúži na jednu strelu v predĺžení, sa to ukazuje najvýraznejšie. Tímu San Jose Sharks chýba kapitán a elitný strelec Joe Pavelski.

Tým nechceme povedať, že keby ho mali, určite by šiesty zápas série proti Colorado Avalanche vyhrali. Ale určite by mali väčšiu šancu. Veď ofenzívny ťahúň kalifornského mužstva dal v NHL už 355 gólov, z toho 60 víťazných, a v play off pridal ďalších 46 (12 víťazných). Vo všetkých týchto štatistikách je zo súčasného kádra Sharks jasne najlepší.

Landeskog v predĺžení vystrelil výhru

Colorado zdolalo San Jose 4:3 po predĺžení a vynútilo si siedmy duel, víťazný gól strelil kapitán Landeskog

Súhrn: SJS 3, COL 4 po predĺ.

Landeskog v predĺžení vystrelil Avalanche výhru

Gabriel Landeskog trafil v 3. minúte predĺženia, Avalanche sa výhrou 4:3 vyhli vyradeniu a sériu proti Sharks rozhodne siedmy duel

• 05:26 •

Hokejisti Colorada odmietli koniec sezóny, v šiestom zápase série 2. kola play off Západnej konferencie na svojom ľade zdolali San Jose 4:3 po predĺžení a vynútili si rozhodujúci siedmy duel.

Skrotený MacKinnon. Sharks zistili, ako naňho

Hlavná hviezda Colorada zvädla, rovnako ako Rantanen a Landeskog musí hrať v šiestom zápase lepšie

Autor Josef Cafourek @NHLsvk / NHL.com/sk

Zase je to na ňom. Colorado Avalanche sa po sobotnej porážke 1:2 ocitli na hrane vyradenia, San Jose Sharks stačí na postup cez 2. kolo už len jedna výhra. Pozornosť všetkých sa teraz upiera na hlavnú denverskú hviezdu Nathana MacKinnona. Ak sa nezlepší, s Coloradom je amen.

Hertl dvomi gólmi priblížil Sharks k postupu

Český kanonier dvakrát skóroval, zariadil výhru San Jose nad Coloradom 2:1 a vedenie 3:2 na zápasy

Súhrn: COL 1, SJS 2

Hertl dal dva góly, Sharks porazili Avalanche 2:1

Tomáš Hertl dal dva góly, na ktoré Avalanche nedokázali odpovedať a Sharks po výhre 2:1 v piatom zápase vedú v sérii 3:2

• 04:41 •

Útočník Tomáš Hertl zo San Jose zažil v piatom zápase 2. kola play off proti Coloradu dokonalé strelecké prebudenie. Dvomi gólmi otočil duel doma v SAP Center na 2:1 a Sharks sú za stavu 3:2 na zápasy len jednu výhru od finále Západnej konferencie.

Jedna z desiatich. Sharks musia napraviť presilovku

Pavelski chýba, ale San Jose má aj tak dosť kvalitných zbraní. V početných výhodách proti Coloradu sa však trápi

Na modrej čiare Erik Karlsson a Brent Burns, pred bránkou Tomáš Hertl, na krídle Logan Couture... Ťažko si predstaviť lepšiu presilovkovú formáciu ako tú, ktorú majú k dispozícii San Jose Sharks. Ani nehovoriac o tej záložnej s Joe Thorntonom a spol.

Napriek tomu sa tento tím v početnej prevahe zasekol.

Colorado vyrovnalo sériu so San Jose

Avalanche zvíťazili nad Sharks 3:0 a dotiahli stav série 2. kola na 2:2, Philipp Grubauer zastavil všetkých 32 striel

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Súhrn: SJS 0, COL 3

Grubauer vychytal nulu a Avalanche vyrovnali sériu

Philipp Grubauer vďaka 32 zákrokom udržal svoju prvú nulu v play off, Colorado vyhralo nad San Jose 3:0 a vyrovnalo stav série na 2:2 na zápasy

• 04:40 •

Colorado aj druhýkrát v sérii dokázalo zareagovať na nepriaznivý vývoj a vďaka domácemu víťazstvu nad San Jose 3:0 vyrovnalo súboj v semifinále Západnej konferencie na 2:2 na zápasy.

Hviezdy nad Coloradom sa musia opäť rozžiariť

Ak chce Colorado otočiť sériu, potrebuje, aby najväčšie hviezdy zabrali a napodobnili super výkon Couturea

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

Počasie nad Coloradom je v týchto dňoch trochu bláznivé. V nedeľu bolo v Denveri 27 stupňov Celzia, v pondelok ráno teplota spadla na dva stupne pod nulou. Podobné je to aj s najväčšími hviezdami Colorado Avalanche, ktoré v druhom zápase zažiarili, ale v tom treťom zhasli.