Vegas rozobralo San Jose 7:0, Marc-Andre Fleury udržal nulu

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zostrih: VGK 7, SJS 0

Vegas na úvod nastrieľalo San Jose sedem gólov

Marc-Andre Fleury zažiaril 33 zákrokmi, v drese Golden Knights trafilo sedem rôznych strelcov a Vegas deklasovalo San Jose 7:0

• 06:02 •

Prvý zápas série 2. kola play off medzi Golden Knights a San Jose Sharks sa zmenil na úplne jasnú záležitosť. Nováčik NHL svojho soka doma zdemoloval 7:0 a vykročil za postupom.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 7:0 (stav série 1:0)

Stačila jedna tretina a o víťazovi bolo rozhodnuté. Golden Knights v priebehu úvodných 20 minút pred svojimi fanúšikmi nastrieľali Sharks štyri góly a položili základný stavebný kameň svojho triumfu.

"Vôbec sme nehrali dobre, súper uspel zaslúžene," uznal tréner Peter DeBoer. "Strácali sme veľa pukov a domáci to dokázali využiť."

V rozmedzí len 91 sekúnd postupne udreli Cody Eakin, Erik Haula a Jonathan Marchessault. Do prvej sirény trafil ešte Alex Tuch, ktorý využil presilovú hru a zrazil sebavedomie Sharks na bod mrazu.

Sharks síce svojho soka v prvej tretine prestrieľali 17:9, ale na výsledkovej tabuli sa táto prevaha absolútne neprejavila.

Výborne hrajúce Vegas nepoľavilo ani v ďalšom priebehu duelu. Ďalší zásah pripojil v čase 23:28 Shea Theodore a Colin Miller a James Neal potom v záverečnej časti v početných výhodách určili konečnú podobu výsledku.

"Boli sme schopní rýchlo zareagovať na to, ako súper hral," vyhlásil Alex Tuch. "Navyše sa nám darili presilové hry, boli sme v nich veľmi nebezpeční."

Audy-Marchessault zakončil zápas s bilanciou gólu a dvoch asistencií, Reilly Smith a William Karlsson pripojili po troch prihrávkach.

Ani domáci gólman Marc-Andre Fleury však nezostal pozadu. Skúsený brankár pochytal všetkých 33 streleckých pokusov súpera a radoval sa už z 67. triumfu v play off v kariére. Tým sa posunul na desiatu priečku v historických tabuľkách pred Andyho Hogga. Navyše si odškrtol aj 13. nulu vo vyraďovacích bojoch.

Za víťazov opäť nenastúpil Tomáš Tatar, ktorý sa ocitol mimo zostavy už v posledných dvoch dueloch série proti Los Angeles Kings.

Hráči San Jose skončili duel veľmi frustrovaní, od rozhodcov spolu inkasovali 31 trestných minút.

"Dobre, že za prehru o sedem gólov nie sú nejaké extra body," mrzuto povedal útočník Sharks Joe Pavelski.

Ďalší zápas: Sobota 28. apríla v 20:00 (Nedeľa 29. apríla v 2:00 SELČ) v T-Mobile Arene v Las Vegas.