Vegas môže naďalej patriť medzi silné kluby Západu

Väčšina tímu, ktorý tento rok vypadol v 1. kole, je na dlhý čas pod zmluvou. Ale v nasledujúcich rokoch sa bude riešiť brankár

Autor Michael Langr @NHLsvk / NHL.com/sk

Kto hrá pravidelne poker, blackjack alebo napríklad mariáš, ten to veľmi dobre pozná. Dobrá karta často ide vo viacerých hrách za sebou. Ale nemôže ísť donekonečna.

V noci to zistili aj hokejisti z mesta, kde sa tých kariet každých večer rozdajú státisíce. Vegas Golden Knights počas päťminútovej presilovky San Jose Sharks stratili výborne rozohraný siedmy zápas aj celú sériu 1. kola play off. Mali rozdané výborne, viedli 3:0. Lenže súper zrazu dostal do ruky niekoľko žolíkov, ktoré prebili všetky ich esá.

Fantastický comeback ukázal vnútornú silu Sharks

Odpisovali nás, ale my sme verili, povedal kouč DeBoer. San Jose bude po veľkom obrate pokračovať sebavedomé

Autor Michael Langr @nhlsvk / NHL.com/sk

Nestáva sa často, aby bol jeden faul kľúčovým momentom zápasu, v ktorom padne deväť gólov. Rovnako ako sa nestáva často, aby zlomová chvíľa prišla už v situácii, keď 11 minút pred koncom tretej tretiny jeden z tímov prehráva 0:3.

Goodrow v predĺžení vystrelil postup Sharks

San Jose po úchvatnom obrate v siedmom zápase zdolalo Vegas po predĺžení, rozhodol útočník Goodrow

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: VGK 4, SJS 5 po predĺ.

Sharks po úžasnom obrate vyradili Vegas

Sharks prehrávali s Vegas už 0:3, ale dokázali stav otočiť, Barclay Goodrow rozhodol v predĺžení a San Jose postúpilo do druhého kola

• 05:15 •

V Západnej konferencii sú už známi všetci účastníci druhého kola play off. Posledným tímom, ktorý si zaistil postup, sú San Jose Sharks, ktorí v siedmom dueli série porazili Vegas Golden Knights 5:4 po predĺžení.

Z Hertla sa stal muž. Dodržal sľub a rozhodol

Pred zápasom garantoval výhru, potom sa o ňu postaral víťazným zásahom. Nielen preto je český center veľkým mužom Sharks

Hovorí sa, že slovo robí muža. Z toho pohľadu sa tento rok z Tomáša Hertla stal poriadny chlap.

Hertl rozhodol v oslabení v druhom predĺžení

Český útočník gólom v čase 91:17 vynútil pre San Jose rozhodujúci siedmy duel

Súhrn: SJS 2, VGK 1 (2OT)

Hertl rozhodol a séria Vegas a San Jose je vyrovnaná

Tomáš Hertl dal v druhom predĺžení víťazný gól v oslabení, Martin Jones predviedol 58 zákrokov, Sharks vyhrali šiesty duel a vyrovnali sériu

• 04:59 •

Hokejistom San Jose Sharks sa v sérii 1. kola play off podarilo dobyť ľad minuloročných finalistov Vegas Golden Knights, dokázali vyrovnať sériu z 1:3 na 3:3 a v domácom prostredí si tak zahrajú siedmy rozhodujúci zápas o postup.

Nezaspať začiatok. To môže byť kľúčom k úspechu

Góly v prvých minútach pribúdajú a ich strelci víťazia. Dobrý štart hrá najväčšiu úlohu v sérii San Jose s Vegas

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

Keď dal Tomáš Hertl gól už po minúte a 16 sekundách štvrtkového duelu, hokejisti San Jose Sharks si mohli vydýchnuť: Konečne!

V predchádzajúcich troch zápasoch prvého kola play off sa totiž bleskovým gólom vždy dostal do vedenia ich súper Vegas Golden Knights, ktorý to využil aj na vybudovanie náskoku a celkovú výhru.

Hertl dvomi gólmi udržal San Jose nažive

Sharks porazili Golden Knights 5:2 a udržali sa v sérii, Tomáš Hertl zažiaril dvomi gólmi

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Recap: VGK 2, SJS 5

Sharks stave off elimination with Game 5 win

Tomas Hertl scored two goals and Martin Jones made 30 saves as the Sharks stayed alive with a 5-2 win against the Golden Knights in Game 5

• 04:07 •

Balansovali nad priepasťou, ale odmietli do nej spadnúť. Hokejisti San Jose na svojom ľade porazili Vegas 5:2 a v sérii prvého kola Západnej konferencie znížili stav na 2:3 na zápasy.

Obrovskú zásluhu na predĺžení série mal útočník Tomáš Hertl, ktorý strelil dva góly a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. V play off má na konte už štyri góly.

Pacioretty zažiaril pri víťaznej jazde Vegas

Útočník Vegas dvomi gólmi a dvomi asistenciami zariadil víťazstvo Golden Knights nad San Jose 5:0 a vedenie v sérii 3:1

Súhrn: SJS 0, VGK 5

Vegas vynulovalo Sharks a v sérii vedie 3:1

Marc-Andre Fleury vychytal čisté konto, Max Pacioretty nazbieral štyri body, Golden Knights porazili Sharks 5:0 a v sérii vedú 3:1

• 03:53 •

Vegas v 1. kole Západnej konferencie aj druhýkrát využilo domáce prostredie a po jednoznačnom víťazstve 5:0 v sérii vedie 3:1 na zápasy. Golden Knights, ktorí sa v minulej sezóne po svojom vstupe do NHL dostali až do finále Stanley Cupu, tak majú na dosah ďalší postup.

Potrestaný Thornton príde o zápas číslo 4

Skúsený útočník San Jose bol dodatočne potrestaný za zásah do hlavy Tomáša Noska

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť v NHL potrestalo Joea Thorntona zo San Jose Sharks stopkou na jeden zápas za nedovolený zásah do hlavy českého útočníka Tomáša Noska z Vegas Golden Knights, ktorého sa skúsený center dopustil v druhej tretine tretieho duelu série. Golden Knights ho doma vyhrali 6:3.

Stone hetrikom priviedol Vegas k triumfu

Mark Stone a Paul Stastny nazbierali päť bodov, Vegas prestrieľalo San Jose 6:3 a prvýkrát v sérii vedie

Súhrn: SJS 3, VGK 6

Stone hetrikom priviedol Vegas k víťazstvu

Mark Stone nastrieľal hetrik a pridal dve asistencie, Paul Stastny tiež nazbieral päť bodov a Vegas porazilo San Jose 6:3

• 05:01 •

Fantastické individuálne výkony útočníkov Marka Stonea a Paula Stastnyho priviedli Vegas k výhre 6:3 nad San Jose. Golden Knights sa tak v sérii ujali vedenia 2:1 na zápasy.