Vegas dvomi gólmi v oslabení zlomilo Sharks

Vegas vďaka dvom gólom v oslabení zdolalo San Jose a vyrovnalo sériu na 1:1, v prvej tretine padlo šesť gólov

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: VGK 5, SJS 3

Vegas vyrovnali sériu vďaka gólom v oslabeniach

Colin Miller a William Karlsson sa presadili v početných nevýhodách, Marc-Andre Fleury zastavil 34 pukov a Vegas vyrovnali sériu proti San Jose

• 04:53 •

Séria medzi San Jose a Vegas je prvá v tohtoročnom play off, v ktorej je po dvoch odohraných dueloch nerozhodný stav 1:1. Golden Knights totiž uspeli v aréne súpera 5:3 a odpovedali tak na neúspech z prvého súboja.

Tím z Nevady si pomohol k výhre dvomi gólmi vo vlastnom oslabení, víťazný gól strelil v druhej časti produktívny útočník Mark Stone.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 3:5 (stav série: 1:1)

Žiadne vyčkávanie, ale obojstranný frontálny útok. V takomto duchu sa niesla prvá tretina. Hostia do nej vstúpili fantasticky, v čase 6:11 viedli už 3:0.

Cody Eakin už po 58 sekundách hry otvoril skóre duelu, po ňom sa vo vlastnom oslabení presadil aj Colin Miller. Fantastickú sekvenciu Golden Knights zavŕšil veterán Max Paciorettyho.

V tej chvíli sa mohlo zdať, že sú Sharks na kolenách. Oni sa však bleskovo dokázali postaviť na nohy, lebo ešte do prvej sirény stihli vyrovnať.

Stíhaciu jazdu odštartoval Logan Couture, po ňom sa šikovným tečom druhýkrát v play off presadil Tomáš Hertl. Následný zásah Joe Thorntona v čase 19:08 už znamenal vyrovnanie. Sharks sa tak stali úplne prvým tímom v histórii NHL, ktorý v play off dokázal v úvodnej tretine vymazať trojgólový náskok.

"Dostali sme sa z naozaj zložitej situácie a napriek tomu sme prehrali," povedal tréner domácich Peter DeBoer. "Je to samozrejme veľké sklamanie."

Po frenetickej prvej časti sa situácia na ľade predsa len trochu upokojila. Ďalšie góly už strieľali len hostia. Víťazný gól dal v úvode druhej časti Mark Stone, ktorý využil prihrávku Paula Stastnyho a svojím tretím zásahom v play off znova poslal Golden Knights do vedenia.

"Vedeli sme, že to bude ťažká a vyrovnaná séria. To sa potvrdzuje, je to naozaj veľká bitka," upozornil tréner hostí Gerard Gallant.

[Kompletné pokrytie série San Jose s Vegas]

V záverečnom dejstve síce Sharks tlačili, ale gólman hostí Marc-Andre Fleury nepovolil. Dokopy si pripísal 34 úspešných zákrokov.

Poistku na triumf tímu z Nevady pridal William Karlsson, ktorý si nakorčuľoval v oslabení na prihrávku Reillyho Smitha a skvelou kľučkou do bekhendu prekonal Aarona Della.

"Naši hráči bojovali, nemôžem im nič vyčítať. Bohužiaľ sme dvakrát inkasovali v presilovke, to by sa nemalo stávať," zhrnul priebeh druhého zápasu série DeBoer.

Ďalší zápas: Nedeľa 14. apríla (pondelok 15. apríla 4:00 SELČ) v T-Mobile Arene vo Vegas.