Georgiev vychytal nulu proti Vegas

V nedeľu sa stal hlavnou hviezdou hracieho dňa brankár Rangers Alexandar Georgijev, ktorý vychytal vysokú výhru 5:0 na ľade Golden Knights. Chicago po nájazdoch stratilo duel s Arizonou, San Jose podľahlo Floride 1:5 a padlo štvrtýkrát v rade. Do piatich nedeľných zápasov nezasiahol ani jeden Slovák.

Rangers jasne uspeli vo Vegas
Alexandar Georgijev predviedol bezchybný výkon medzi tyčami a bol základným stavebným kameňom New York Rangers pri ich veľmi cennom víťazstve na ľade Vegas Golden Knights 5:0. Rangers tak vrátili svojmu súperovi pondelkovú porážku 1:4 z Madison Square Garden.
"Dlhovali sme to sami sebe," pripomenul domácu prehru útočník Mika Zibanejad. "Na základe nedávnej skúsenosti sme veľmi dobre vedeli, ako rýchlo súper hrá. Odísť z ľadu s dvomi bodmi bola skvelá odpoveď."
Pre vývoj duelu bola kľúčová 12. minúta, keď Artemi Panarin otvoril skóre a len o 14 sekúnd neskôr zvýšil Chris Kreider. Ďalšie góly hostí potom dali v presilovke Jacob Trouba, Jesper Fast a Zibanejad, ktorý sa tiež presadil v početnej výhode.
Georgijev potreboval na nulu 38 zákrokov a čisté konto uhájil už minulú sobotu, keď predviedol 33 zákrokov proti New Jersey Devils. Odvtedy má bilanciu 3-1-0 a vynikajúcu úspešnosť zákrokov 97,4 percenta.
"Golden Knights hrajú naozaj veľmi rýchlo. Mali množstvo šancí v prečíslení," pripomenul Georgijev. "Ale hrať v tejto hale je veľká zábava. Veľmi sme chceli odohrať dobrý zápas a vrátiť sa po poslednej porážke (1:2 doma s Montreal Canadiens) na víťaznú vlnu."
Arizona zvládla nájazdy v Chicagu
Chicago Blackhawks začali proti Arizona Coyotes po dvoch predchádzajúcich výhrach výborne. V deviatej minúte viedli po góloch Jonathana Toewsa a Alexa DeBrincata už 2:0. Po nájazdoch sa však z výhry 4:3 v United Center nakoniec radovali hostia.
Presne po 11 odohraných minútach ich do hry vrátil Christian Fischer. Na konci 18. minúty sa presadil český forvard Dominik Kubalik, ktorý presným tečom strely Connora Murphyho od modrej čiary vrátil Blackhawks dvojgólový náskok. Toews tak ku gólu pripojil aj druhú asistenciu večera.
Coyotes však odmietli ukončiť štvorzápasový trip porážkou, namiesto ktorej pridali na tejto ceste už tretí úspech. V druhom dejstve Conor Garland a Carl Soderberg vyrovnali v priebehu dvoch minút a 21 sekúnd.
Od 29. minúty sa potom na ďalšie zásahy čakalo až do nájazdov, aj keď obidva tímy hrali v predĺžení presilovku. Na úvod neuspel Toews, potom sa presadili Nick Schmaltz, Patrick Kane a Garland. Kirby Dach tak musel na úvod tretej série dať, lenže neuspel.
Brankár Darcy Kuemper pomohol k úspechu hostí 26 úspešnými zákrokmi. Robin Lehner ich na opačnej strane zaznamenal dokonca 44.
"Po tých dvoch predchádzajúcich zápasoch je to pre nás samozrejme krok späť," povedal tréner porazených Jeremy Colliton. "Najmä v druhej a tretej tretine sme mali problémy čokoľvek vytvoriť a dostať sa z vlastného pásma. Robin (Lehner) bol dnes excelentný a vybojoval nám bod."

Lehner lapačkou obral o gól Kellera

Štvrtá prehra Sharks
San Jose Sharks prehrali jasne 1:5 na ľade Florida Panthers a museli sa zmieriť so štvrtou porážkou v rade. Počas tejto neúspešnej série nevydolovali ani jeden bod. Minule na ľade Tampa Bay Lightning schytali ešte väčší výprask 1:7.
Keith Yandle využil presilovku a Aleksander Barkov zvýšil na 2:0. Kevin Labanc potom tiež v početnej výhode odčinil svoj predchádzajúci prehrešok proti pravidlám, po ktorom hostia inkasovali, lenže to bolo z ich strany všetko.
Mike Matheson, Brett Connolly v presilovke a Frank Vatrano do prázdnej bránky pri hre hostí bez brankára zavŕšili výsledok. Až päť domácich hráčov si pripísalo dva body: strelci Barkov, Yandle, Vatrano a okrem nich vďaka dvom prihrávkam aj Jonathan Huberdeau a Aaron Ekblad.
"Moje sklamanie je veľmi podobné tomu z predchádzajúceho zápasu," pripustil tréner hostí Peter DeBoer. "Súper skóroval hneď z prvej alebo druhej strely na bránku. Odvtedy sme zápas doháňali. A to je v arénach súperov vždy ťažké. Hoci sme sa nevzdali a bojovali, nestačilo to."

Scheifele zostrelil Ducks
Ťažko vybojovaná výhra Winnipeg Jets 3:2 nad Anaheim Ducks bola zásluhou najmä Marka Scheifeleho. Domáci tak majú päť bodov z posledných troch zápasov, Ducks naopak vyšli druhýkrát za sebou naprázdno a stratili štyri z piatich posledných duelov.
Jets v zápase trikrát viedli. A Scheifele ho gólovo orámoval. Na jeho prvý zásah v prvej tretine už po 32 sekundách odpovedal Jakob Silfverberg. V 39. minúte vrátil domácim vedenie Adam Lowry, ale Devin Shore v tretej časti opäť vyrovnal. V čase 55:38 však Scheifele v početnej výhode rozhodol.
"Bol to veľmi ťažko vybojovaný zápas," uznal brankár víťazov Connor Hellebuyck, ktorému štatistici napočítali 31 zákrokov. "Ale myslím si, že sme boli v jeho priebehu stále lepší. Ukázali sme odvahu, bojovali sme a bolo to skvelé. Navyše to malo perfektný koniec."

Scheifele využil presilovku a rozhodol

Sabres dobyli Edmonton
Kapitán tímu Jack Eichel asistenciou na víťazný gól Colina Millera predĺžil svoju bodovú sériu na 13 zápasov. Miller v čase 61:13 rozhodol o výhre Buffalo Sabres v aréne Edmonton Oilers 3:2.
"Je to skvelý pocit, ale je to len jeden gól. Dúfam, že prídu v oveľa väčšom množstve," želal si Miller, ktorý sa presadil prvýkrát v sezóne. "Teraz som nejaký čas musel na gól čakať, takže dúfam, že teraz prídu ďalšie."
Sabres tak zachránili zápas, v ktorom premárnili dvojgólové vedenie. To mali na konte už v 11. minúte, keď sa presadili Kyle Okposo a Johan Larsson. Riley Sheahan a Joakim Nygard v priebehu druhej tretiny vyrovnali. Domáce ofenzívne hviezdy Connor McDavid a Leon Draisaitl tentoraz vyšli úplne naprázdno.
Eichelova séria je v súčasnosti najdlhšia aktívna v NHL a zároveň aj najdlhšia v jeho kariére. Stihol počas nej nazbierať 23 bodov za 10 gólov a 13 asistencií.