Súhrn: Gáborík skóroval, Ottawa vyhrala po predĺžení

16. marca: Halák inkasoval päť gólov a Islanders opäť prehrali s Capitals. Hviezdou bol štvorgólový Kane

Autor NHL.com/sk

Útočník Marián Gáborík v piatok strelil svoj desiaty gól v sezóne a pomohol tak Ottawa Senators poraziť Dallas Stars 3:2 po predĺžení. Jaroslavovi Halákovi v bránke New York Islanders sa nedarilo, v dueli proti Washington Capitals inkasoval päť gólov a newyorský tím stratil desiaty z posledných jedenástich duelov. Tomáš Tatar bol pri prehre Vegas Golden Knights s Minnesota Wild 2:4.

Hlavnou hviezdou večera sa stal Evander Kane, ktorý nastrieľal štyri góly Calgary Flames a San Jose Sharks sa najmä vďaka nemu tešili z výhry 7:4.

Ottawa Senators - Dallas Stars 3:2 po predl.

Erik Karlsson dvoma prihrávkami nasmeroval Senators k výhre a už v 130. dueli zaznamenal dva a viac bodov. To je od sezóny 2001-02 najviac zo všetkých obrancov.

Medzi strelcov sa zapísal aj slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý v úvode záverečnej časti využil presilovú hru a vyrovnal stav na 1:1. Rodák z Trenčína sa strelecky presadil už v druhom zápase v rade a aktuálne má na konte 19 bodov.

Dallas prehral štvrtý duel po sebe, čo je ich najdlhšia séria neúspechov v sezóne. O triumfe Senators rozhodol Mike Hoffman, ktorý sa presadil jeden a pol minúty pred koncom predĺženia.

Ottawa je 17 bodov za držiteľom druhej divokej karty na Východe, ktorým sú momentálne New Jersey Devils. Dallas sa delí s Colorado Avalanche o prvú divokú kartu v Západnej konferencii.

Washington Capitals - New York Islanders 6:3

Zápas, ktorému predchádzala slávnosť na počesť 600. gólu Alexa Ovechkina, znamenal pre Islanders desiatu prehru z posledných 11 duelov. Capitals ich porazili druhýkrát za dva dni, štvrtkový duel na ľade Islanders sa skončil 7:3 pre hostí.

Jaroslav Halák chytil 25 pokusov Capitals, ale inkasoval päť gólov. Newyorský tím dostal šesť a viac gólov už jedenásty raz v sezóne.

Poriadne o sebe dal vedieť Jakub Vrána, ktorý bodoval druhýkrát za sebou. Na začiatku tretej tretiny sa šikovne prebojoval okolo mantinelu, dostal sa až pred bránku a Alex Chiasson dorazil jeho pokus do siete. V 51. minúte potom sám zvýšil skóre na 5:3.

"Dnes som sa cítil celkom dobre," povedal brankár Braden Holtby, ktorý vyhral prvý zápas od 3. marca. "Nie že by som sa predtým cítil nejako strašne, ale bol som taký svieži. Niečo podobné ako keď prídete z týždennej dovolenky."

Calgary Flames - San Jose Sharks 4:7

Útočník Evander Kane zaznamenal prvý hetrik v NHL a rovno s gólom navyše. Je tak štvrtým hráčom v histórii Sharks, ktorému sa podarilo dať štyri góly v jednom zápase. Jedným z jeho predchodcov je aj Tomáš Hertl, ktorému sa to podarilo v októbri 2013.

Český útočník však významne prispel k dôležitému zisku bodov pre San Jose aj v tomto zápase.

Na konci druhej tretiny bol dôrazný na bránkovisku a zvýšil na 5:3. V závere potom vložil hokejku do rozohrávky Flames a pripravil gól do prázdnej bránky pre Erica Fehra.

"Trvalo to deväť rokov, čo som v NHL, ale stálo za to čakať," radoval sa po zápase Kane. "A hlavne sme si pomohli v tabuľke, kým oni stratili v období, keď je každý bod veľmi dôležitý."

V bránke Calgary sa po šiestom góle objavil David Rittich, do konce zápasu neinkasoval a pripísal si sedem úspešných zákrokov.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 2:4

Predators sú po piatkových zápasoch prvým tímom, ktorý má istú účasť v play off. Aktuálne najlepšie mužstvo v lige uspelo na ľade Avalanche, Nathan MacKinnon bodoval v 11. zápase po sebe.

"Jasne, že sme spokojní, ale čaká nás ešte veľa práce," pokojne vyhlásil obranca Ryan Ellis. "Ale dnes sme v druhom zápase v dvoch dňoch hrali veľmi dobre a to je pre nás podstatné."

Hokejisti Nashvillu navyše bodovali už v 14 dueloch v rade (13-0-1). Filip Forsberg strelil dva a viac gólov v jednom zápase už trinásty raz vo svojej krátkej kariére a v historických tabuľkách klubu je v tomto smere už šiesty.

Ostatné zápasy:

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 4:2

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 2:4

Vegas sa na domácom ľade prestáva dariť, prehrali tam už štvrtýkrát za sebou a to je slušné varovanie pred play off, do ktorého Golden Knights zatiaľ mieria. Tomáš Tatar nebodoval, ale zaznamenal jeden bod do štatistiky plus/mínus. Ducks si proti Red Wings naopak pripísali dôležité dva body v boji o účasť v tohtoročnom Stanley Cupe.