Gáborík prispel gólom k výhre nad Capitals

Los Angeles porazilo Washington 4:2, svojím deviatym gólom v sezóne zažiaril Marián Gáborík. Calgary Flames pridali deviatu výhru v rade

Marián Gáborík v sobotu prispel gólom k výhre Los Angeles Kings nad Washington Capitals 4:2. Tridsaťpäťročný kanonier si na domácom ľade v Staples Center pripísal deviaty zásah v sezóne a rozšíril svoje konto v tomto ročníku na 18 bodov. Capitals ostali porazení už tretíkrát v rade. Fantastickú sériu naopak predĺžili Calgary Flames, ktorí zdolali Winnipeg Jets 3:0 a oslávili už deviaty triumf za sebou.

Winnipeg Jets - Calgary Flames 0:3

Vo vynikajúcich výkonoch pokračujú hráči Calgary, ktorí ovládli kanadské derby a na ľade Winnipegu uspeli 3:0. Flames oslávili už deviate víťazstvo v rade.

Veľký podiel na ňom mal český útočník Michael Frolík. Skúsený strelec zaznamenal gól a asistenciu, v sezóne sa dostal už na métu 41 bodov.

"Máme ďalšie body, podieľalo sa na nich celé mužstvo," pochvaľoval si brankár hostí Brian Elliott. "Darí sa nám dobre plniť zadanú taktiku. Už sa veľmi tešíme na ďalší zápas.

Elliott dokázal zneškodniť všetkých 24 streleckých pokusov súpera a oslávil druhé čisté konto v sezóne. Obranca Flames Dougie Hamilton zažiaril troma asistenciami.

Vďaka ďalšiemu triumfu sa Calgary posunulo už na priebežnú tretiu priečku v tabuľke Západnej konferencie. Winnipegu aktuálne patrí desiata pozícia.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:1

Dobrú formu potvrdili hráči Bostonu, ktorí na svojom ľade zdolali Philadelphiu 2:1 a oslávili tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.

Na triumfe Bruins sa jedným gólom podieľal útočník David Pastrňák, pre ktorého to bol už 28. zásah v sezóne. Skóre bolo dlho nerozhodné, stav 1:1 zrušil až v čase 59:54 útočník Drew Stafford. Ten nahradil v útoku Petra Cehlárika, ktorý sa nezmestil do zostavy už v druhom zápase za sebou. Zdeno Chára sa bodovo nepresadil.

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 3:2

Floridské derby vyznelo pre celok Lightning, ktorý v domácom prostredí zdolal Panthers 3:2 a znovu sa priblížil k priečkam, ktoré vo Východnej konferencii zaisťujú postup do play off.

Na oboch stranách bolo vidieť českých zástupcov. V drese hostí otvoril skóre veterán Jaromír Jágr, za domácich sa potom víťazným gólom blysol Ondřej Palát. Ten v čase 57:37 využil prihrávku Andreja Šustra a zaistil svojmu celku dôležitú výhru.

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 2:3 po predl.

Zlepšenú výkonnosť potvrdilo Toronto, ktoré uspelo na ľade Caroliny 3:2 v predĺžení a pridalo už tretiu výhru v rade. Maple Leafs aktuálne figurujú na ôsmom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Hurricanes v priebehu duelu dvakrát viedli, hostia ale vždy prišli s odpoveďou. Dramatický duel dospel až do predĺženia, v jeho tretej minúte udrel hosťujúci útočník Morgan Rielly. Do zostavy víťazov sa po dlhšom čase vrátil košický rodák Martin Marinčin, ktorý predtým naposledy zasiahol do diania 4. februára pri triumfe nad Bostonom.

St. Louis Blues - New York Islanders 4:3

Štvrtú výhru v rade vybojovali hráči St. Louis, ktorí pred vlastnými fanúšikmi pretlačili celok New York Islanders 4:3 a v Západnej konferencii figurujú na ôsmom mieste.

Blues parádne vyšla najmä druhá tretina, v ktorej súperovi strelili dva góly. Dvoma zásahmi zažiaril kanonier Vladimir Tarasenko, ďalšie góly pridali Alex Steen a Patrick Berglund. Hostia síce v záverečnom dejstve znížili na rozdiel jediného gólu, vyrovnať už ale nedokázali.

Arizona Coyotes - New Jersey Devils 5:4

Po dvoch porážkach zdvihla hlavu Arizona, ktorá v domácom prostredí zdolala New Jersey 5:4. Coyotes napriek tomu zostávajú na predposlednom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Na výhre domácich sa jedným gólom podieľal český útočník Radim Vrbata. Skúsený kanonier sa presadil už po 87 sekundách hry a pripísal si už 16. zásah v ročníku. Coyotes ovládli prvú tretinu 3:0 a po zvyšok stretnutia svoj náskok udržali.

Los Angeles Kings - Washington Capitals 4:2

Dôležitú výhru v boji o play off vybojovali hráči Los Angeles, ktorí na svojom ľade zdolali Washington 4:2. V tabuľke Západnej konferencie Kings aktuálne patrí deviata priečka.

Marián Gáborík v drese domácich v prvej tretine vyrovnal stav na 1:1, o výhre Kings rozhodol v čase 48:46 Adrian Kempe. Za porazených Capitals sa strelecky presadil Jakub Vrána, ktorý dokázal zužitkovať presilovú hru. Pre mladého útočníka to bol tretí zásah v sezóne.

1.Rozbehnuté Calgary
Fantastickú formu si drží Calgary, ktoré zvíťazilo na ľade Winnipegu 3:0 a oslávilo už deviaty triumf v rade. Pre Flames sa jedná o najdlhšiu sériu od presťahovania z Atlanty v sezóne 1980/81.

2. Pastrňák blízko tridsiatky
Skvelý ročník prežíva talentovaný útočník Bostonu David Pastrňák. K výhre Bruins nad Philadelphiou prispel gólom a na dosiahnutie hranice tridsať gólov v sezóne mu chýbajú už len dva zásahy.

3. Devils čakajú ďalej
Hrozivé obdobie prežívajú v NHL hráči New Jersey. Na ľade Arizony podľahli po boji 4:5 a utrpeli už desiatu porážku v rade. Naposledy sa Devils mohli radovať 18. februára.

Hviezdy večera:

1. Brian Elliott (CGY): 24 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov
2. Vladimir Tarasenko (STL): 2 góly, 6 striel
3. Dougie Hamilton (CGY): 3 asistencie, 4 strely

Na čo sa tešiť:

Na programe je dohromady päť zápasov, šlágrom dňa je jednoznačne súboj o čelo Západnej konferencie medzi Chicagom a Minnesotou.