Súhrn: Gáborík skóroval a asistoval pri výhre Ottawy

Utorkové zápasy: Budaj sa prvýkrát v tomto roku objavil v bránke Tampy, Chára nedohral zápas kvôli zraneniu

Autor NHL.com/sk

NHL v stredu pokračovala siedmimi duelmi. Marián Gáborík prispel gólom a asistenciou k cennej výhre Ottawa Senators nad Tampa Bay Lightning 7:4. V bránke porazených sa prvýkrát v tomto roku objavil Peter Budaj, ktorý vystriedal Andreia Vasilevskiyho a zastavil tri zo štyroch striel. Zdeno Chára nedohral duel Boston Bruins proti Carolina Hurricanes, jeho tím sa po perfektnom obrate a hetriku Davida Pastrňáka radoval z výhry 6:4.

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 4:7

Tampa Bay nepotvrdila úlohu jasného favorita, keď pred svojimi fanúšikmi podľahla Ottawe vysoko 4:7. Lightning však napriek tomu ostávajú na čele tabuľky Východnej konferencie, ale ich náskok sa zmenšil na štyri body.

Marián Gáborík pomohol kanadskému tímu k cennému skalpu gólom a asistenciou. Najprv v polovici prvej tretiny pripravil gól pre Ryana Dzingela a neskôr v druhom dejstve v presilovej hre strelil svoj deviaty gól v sezóne.

Senators už v prvej tretine odskočili do vedenia 3:1, ktoré v ďalšom priebehu duelu ešte zvýšili. Obranca Erik Karlsson potvrdil skvelú formu, pripísal si gól a asistenciu a v posledných 14 dueloch stihol už tri góly a 13 prihrávok.

Domácim nepomohol k víťazstvu ani úžasný výkon elitnej formácie. J.T. Miller nastrieľal hetrik a stal sa ešte len druhým Američanom po Ryanovi Maloneovi, ktorému sa to podarilo v drese Lightning. Steven Stamkos s Nikitou Kucherovem pripojili každý tri asistencie.

"Úprimne neviem, čo sa s nami stalo," krútil hlavou tréner Lightning Jon Cooper. "Strácali sme puky, prehrávali súboje, nedarila sa nám hra v oslabení."

Gólman Peter Budaj sa objavil v bránke Tampy prvýkrát od 29. decembra, keď od začiatku tretej tretiny vystriedal Andreia Vasilevskiyho. Zastavil tri zo štyroch pokusov Ottawy.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 4:6

Tomuto zápasu naozaj nič nechýbalo. Obrovské tempo, krásne góly a napätie až do úplného konca. Viac z neho mal Boston, ktorý vyhral na ľade Caroliny 6:4 a upevnil si postavenie na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Hlavnou hviezdou večera sa stal útočník David Pastrňák, ktorý nastrieľal tri góly a tešil sa z prvého hetriku v NHL. Český supertalent navyše pripojil aj jednu asistenciu.

"Bol to veľmi zvláštny duel," usmial sa David Pastrňák. "Dlho sme nemali energiu, ale gól v polovici tretej časti nás veľmi nakopol."

S akciami Bruins to dlho vyzeralo zle, Boston ešte desať minút pred koncom riadneho hracieho času prehrával 1:4. Potom ale predviedol ofenzívnu smršť a piatimi gólmi v rozmedzí necelých deviatich minút úplne otočil skóre.

"Stále sa z toho neviem spamätať," uviedol po zápase skúsený útočník Caroliny Justin Williams. "Päťdesiat minút všetko vyzeralo skvele, ale potom sme z toho úplne vypadli a súper to využil."

Zdeno Chára kvôli zraneniu nedohral svoj 1418. zápas v NHL, vďaka čomu osamostatnil na 33. mieste v histórii ligy. Podrobnosti o jeho zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 3:1

Nashville poskočil na métu 100 bodov v sezóne, keď v súboji špičkových tímov Západnej konferencie doma zdolal Winnipeg 3:1 a bodovo sa dotiahol na Tampu Bay.

Predators v zápase na nič nečakali a od začiatku hrali ofenzívne. Už v čase 8:49 viedli 3:0 a mohli kontrolovať priebeh duelu.

Na úvodný gól Kevina Fialu nadviazali vo vlastnom oslabení Austin Watson a Viktor Arvidsson, ich zásahy delilo len 34 sekúnd.

"V oslabení sme boli skvelí," pochvaľoval si Austin Watson. "V týchto momentoch sme zo seba dostali ešte viac a v zápase sa to prejavilo."

Predators potrebovali na zisk 100 bodov najmenej zápasov v histórii klubu, len 69. Doterajším minimom bolo 73 zápasov z ročníka 2006-07.

Za hostí v tretej tretine aspoň kozmeticky upravil skóre Kyle Connor, ktorému asistoval Patrik Laine. Fínsky mladík tak predĺžil svoju bodovú sériu na trinásť zápasov, v ktorých zaznamenal 16 gólov a sedem prihrávok.

Marko Daňo sa prvýkrát od 9. februára vrátil do zostavy Jets a odohral viac ako 8 minút.

Montreal Canadiens - Dallas Stars 4:2

Hráči Dallasu si výrazne komplikujú cestu do play off, na ľade Montrealu podľahli 2:4 a utrpeli už štvrtú porážku z posledných piatich duelov.

"Dopriali sme súperovi veľa presilových hier. A on to dokázal využiť," hneval sa po zápase kapitán Dallasu Jamie Benn.

Domáci udreli v početných výhodách spolu trikrát. Dvakrát sa presadil Artturi Lehkonen, raz skórovali Brendan Gallagher a Nikita Scherbak.

Stars k bodovému zisku nepomohol ani gól Radka Faksu, ktorý sa presadil v čase 11:48.

Dallas, ktorý sa musí zaobísť bez dlhodobo zraneného centra Martina Hanzala, v tabuľke Západnej konferencie klesol až na siedmu priečku.

Ďalšie utorkové zápasy:

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 1:5

Calgary Flames - Edmonton Oilers 1:0

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 4:3 po náj.

Minnesota utrpela na svojom ľade tvrdú porážku, keď podľahla Coloradu 1:5. Avalanche vyhrali druhýkrát v rade a poskočili už na šieste miesto tabuľky Západnej konferencie. Útočník J.T. Compher sa blysol dvoma gólmi, brankár Semyon Varlamov pridal 33 úspešných zákrokov.

Calgary stačil na triumf nad Edmontonom jediný gól. Bitku o Albertu rozhodol v čase 25:18 hviezdny útočník Johnny Gaudreau. Brankár Flames Mike Smith predviedol 28 úspešných zákrokov a oslávil čisté konto. Útočník hostí Michael Cammalleri odohral jubilejný 900. duel v kariére.

Bitka medzi Arizonou a Los Angeles dospela až do nájazdov. Z triumfu 4:3 sa nakoniec radovali domáci, ktorí si tak odškrtli tretiu výhru z posledných štyroch duelov. Napriek tomu ostávajú na dne konferencie. V drese Coyotes prišiel v nájazdoch na rad aj Richard Pánik, svoj pokus však nepremenil. Hosťom nepomohol uspieť ani skvelý výkon Jeffa Cartera, ktorý strelil dva góly a poskočil na šiestu priečku v historickom rebríčku strelcov Kings v presilovke (45).