Gáborík pomohol k výhre gólom a asistenciou

Slovenský útočník strelil Nashvillu gól, pridal aj asistenciu a prispel tak k úspechu Los Angeles. Chicago ukončilo víťaznú sériu na čísle sedem

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Slovenský kanonier Marián Gáborík sa presadil na domácom ľade v Los Angeles, keď gólom a asistenciou pomohol k víťazstvu tvojho tímu nad Nashville Predators 3:2 po predĺžení. Na čísle sedem sa naopak zastavila víťazná séria Chicago Blackhawks. Tím so slovenskou trojicou Marián Hossa, Richard Pánik, Tomáš Jurčo nestrelil Anaheimu ani jeden gól a prehral pred vlastnými fanúšikmi 0:1.

Los Angeles Kings - Nashville Predators 3:2 po predl.

Marián Gáborík pomohol k víťazstvu gólom a asistenciou. Los Angeles dvakrát dotiahlo stratu a hrdinom zápasu sa stal Jarome Iginla, ktorý v čase 63:34 svojím druhým gólom v dueli rozhodol. Kings dali všetky tri góly v presilových hrách.

V 26. minúte po Gáboríkovej prihrávke vyrovnal na 1:1 svojím prvým gólom v treťom dueli za Kings po príchode z Colorada Iginla. V polovici tretej tretiny Gáborík v presilovej hre vynútil predĺženie dorážkou po strele Aleca Martineza.

Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 0:1

Séria Blackhawks sa zastavila na siedmich výhrach za sebou. Postaral sa o to brankár Jonathan Bernier, ktorý pochytal všetkých 43 pokusov Chicaga. Bola to jeho druhá nula v sezóne a jubilejná 100. výhra v NHL. Čisté konto udržal štrnásty raz v 241 zápasoch.

Jediný gól zápasu strelil v 38. minúte Corey Perry, ktorý ukončil desaťzápasové čakanie na gól. Tomáš Jurčo, ktorého Chicago na konci februára získalo z Detroitu, sa tak nepresadil ani so svojom piatom dueli v drese Blackhawks. Richard Pánik naopak nebodoval len druhýkrát z posledných desiatich duelov. Do zostavy Ducks sa po jednom zápase strávenom na tribúne vrátil český útočník Ondřej Kaše, v obranných radoch Blackhawks chýbali Michal Kempný aj Michal Rozsíval.

Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild 4:1

Andrej Šustr v 25. minúte svojím druhým gólom v sezóne zvýšil náskok Lightning už na 3:0. Po protiútoku mu spätnou prihrávkou za pravý kruh nabil Nikita Kucherov a český obranca strelou zápästím našiel štrbinku medzi betónmi Devana Dubnyka. Celkovo to bol jeho šiesty gól v 257. zápase v NHL.

Kucherov navyše okrem asistencie zariadil výhru Tampy Bay dvoma gólmi. V siedmej minúte otvoril skóre strelou cez ideálnu clonu Tylera Johnsona i Ondřeja Paláta, ktorý si pripísal prihrávku. Palát bol aj pri jeho góle 69 sekúnd pred koncom pri power play do prázdnej bránky. Načal akciu na obrannej modrej čiare úspešným súbojom s Mikaelom Granlundom, ale puku sa pri tom nedotkol, takže asistenciu nemal.

Tampa Bay, ktorá v zápase stratila kvôli zraneniam v dolnej časti tela Johnsona, Vladislava Namestnikova a Cedrica Paquettea, bodovala v piatich z posledných šiestich duelov a z toho štyrikrát vyhrala. Na pozície pre play off vo Východnej konferencii stráca štyri body. Minnesota vyšla dvakrát v rade naprázdno, čo sa jej stalo prvýkrát od 5. novembra.

Calgary Flames - Montreal Canadiens 5:0

Víťazné ťaženie Flames pokračuje a nezastavil ho ani rovnako rozbehnutý Montreal. Calgary oslavovalo ôsmykrát za sebou, kým séria Canadiens sa po debakli zastavila na šiestich výhrach v rade.

Pri prvom aj poslednom góle zápasu bol Michael Frolík. V ôsmej minúte pohotovou rozohrávkou z vlastnej obrannej tretiny založil protiútok, po ktorom Matthew Tkachuk pripravil gól pre Marka Giordana. V závere potom nabil na modrú čiaru Derykovi Engellandovi, po ktorého strele puk úspešne dorazil Johnny Gaudreau. Ten si v stretnutí pripísal celkovo štyri body za gól a tri asistencie.

Flames odpor Montrealu definitívne zlomili v druhej tretine vďaka gólom Michaela Stonea, Seana Monahana a Micheala Ferlanda. Brankár Brian Elliott udržal vďaka 24 zásahom prvýkrát v sezóne čisté konto a celkovo to bola jeho 35. nula v 360. dueli v NHL.

V drese Montrealu chýbal druhýkrát za sebou kvôli zraneniu v hornej časti tela center Tomáš Plekanec.

Arizona Coyotes - Ottawa Senators 2:3 po predl.

Radim Vrbata sa stal desiatym českým hokejistom, ktorý dosiahol hranicu 1000 štartov v NHL, ale jubilejný duel nebol úplne podľa jeho predstáv. Zo štyroch streleckých pokusov na bránku sa kanonier Coyotes nepresadil a pripísal si dva záporné body za účasť na ľade pri inkasovaných góloch.

"Je to veľké číslo a sprevádza ho veľa emócií. Chcem sa sústrediť len na zápas. Strávil som tu polovicu svojej kariéry a som rád, že to vyšlo tak, že môžem tento zápas odohrať pred fanúšikmi Coyotes," povedal ešte pred duelom tridsaťpäťročný Vrbata, ktorý sa stal celkovo 310. hráčom s tisíckou zápasov v NHL. Radosť mohol mať aspoň zo zisku bodu.

Arizona v stretnutí dvakrát viedla, ale obrat Senators zariadil dvoma gólmi obranca Erik Karlsson. V 53. minúte vynútil predĺženie, ktoré potom ukončil po 40 sekundách víťazným gólom.

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 4:2

Jakub Voráček si pripísal asistenciu pri góle obrancu Shaynea Gostisbehereho, ktorý v 58. minúte znížil na 2:3. Flyers ale stratu v dôležitej bitke o play off nedotiahli a vyšli naprázdno prvýkrát po štyroch zápasoch, z ktorých tri vyhrali a raz podľahli v predĺžení. Na druhú divokú kartu vo Východnej konferencii, ktorú si držia New York Islanders, strácajú päť bodov.

V bránke Philadelphie sa prvýkrát od 25. februára, keď Flyers prehrali v Pittsburghu 2:4, objavil Michal Neuvirth. Inkasoval trikrát z 29 striel, presne minútu pred koncom spečatil výhru Maple Leafs Nazem Kadri už pri power play do prázdnej bránky.

Carolina Hurricanes - New York Rangers 4:3

Výhru Hurricanes riadili nováčikovia. Devätnásťročný fínsky útočník Sebastian Aho si pripísal tri body a dvoma gólmi v presilovkách v tretej tretine otočil výsledok z 2:3 na 4:3 a zaokrúhlil svoju bilanciu v sezóne na 20 gólov.

O dva roky starší ruský forvard Valentin Zykov ozdobil svoju premiéru v NHL gólom v 14. minúte, ktorým získal Caroline vedenie 2:1. Presadil sa z dorážky bekhendom po Ahovej strele. "Nebol najkrajší, ale bol to gól," tešil sa z vydarenej premiéry Zykov.

Ďalšie štvrtkové výsledky:

Colorado Avalanche - New Jersey Devils 3:2

Vancouver Canucks - New York Islanders 3:4 po predl.

San Jose Sharks - Washington Capitals 4:2

Momenty večera:

1. Vrbatovo jubileum

Radim Vrbata dosiahol pri porážke Arizony s Ottawou 2:3 po predĺžení ako desiaty český hokejista v histórii hranicu 1000 štartov v NHL. Tridsaťpäťročnému bývalému hráčovi Colorada, Caroliny, Chicaga, Tampy Bay a Vancouveru nevyšiel slávnostný duel podľa predstáv. Nebodoval a pripísal si dva mínusové body.

2. Flames naďalej oslňujú

Calgary potvrdilo formu v šlágri s Montrealom, ktorý deklasovalo 5:0 a oslávilo ôsmu výhru za sebou. Zastavilo tak úspešnú sériu Canadiens na šiestich víťazstvách v rade.

3. Séria Blackhawks sa skončila

Chicago našlo prvýkrát po siedmich zápasoch premožiteľa. Na vlastnom ľade nedokázalo dať gól Anaheimu a prehralo s Ducks 0:1. Gólman Jonathan Bernier sa pod to podpísal 43 úspešnými zákrokmi.

Hviezdy večera:

1. Johnny Gaudreau (CGY): 1 gól, 3 asistencie, 4 plusové body

2. Erik Karlsson (OTT): 2 góly, 1 asistencia, 6 striel

3. Jonathan Bernier (ANA): 43 úspešných zákrokov, 2. nula v sezóne

Na čo sa tešiť:

Hrá sa päť zápasov. Florida Panthers s Jaromírom Jágrom sa po šiestich prehrách z posledných siedmich zápasov pokúsi vrátiť do boja o play off v dueli proti celku Minnesota Wild.