Frolik_1028

Slovenský forvard Marián Hossa zásahom na 2:2 pomohol k obratu a jeho Chicago Blackhawks zvíťazilo na ľade New Jersey Devils 3:2 po predĺžení. Na vyrovnávací gól mu nabil Richard Pánik, ktorý si udržuje skvelú formu a priemer viac ako bod na zápas.

Štvrtýkrát v sezóne sa medzi strelcov zapísal Michael Frolík a poistil výhru Calgary Flames nad celkom Ottawa Senators 5:2. Druhýkrát za sebou bodoval ďalší český útočník Lukáš Sedlák. Nováčik NHL sa asistenciou podieľal na víťazstve Columbus Blue Jackets na ľade tímu Anaheim Ducks 4:0.
Calgary Flames - Ottawa Senators 5:2
Frolík dal v prvých štyroch zápasoch sezóny tri góly, potom nasledoval štvorzápasový pôst a teraz opäť trafil. V 53. minúte mu v prečíslení dvoch na jedného ponúkol puk na pravý kruh Mikael Backlund, dvadsaťosemročný kladenský odchovanec pohotovou strelou prekonal brankára Andrewa Hammonda a dovŕšil výsledok na 5:2.
Hviezdou zápasu sa stal obranca Flames Dougie Hamilton, ktorý si pripísal tri body za dva góly a jednu asistenciu. Svoj druhý zásah večera získal Calgary v 31. minúte vedenie 3:2 a v záverečnom dejstve trafili Sean Monahan a Frolík.

Calgary vyhralo tretíkrát za sebou a 31 úspešnými zákrokmi k tomu pomohol gólman Brian Elliott. "Myslím, že na začiatku sezóny sme nevedeli, aký sme tím a ako hrať efektívne. Teraz chlapci naozaj robia to, čo treba," povedal k úspešnej sérii Elliott.
New Jersey Devils - Chicago Blackhawks 2:3 po predl
Hossa naštartoval svojím druhým gólom v sezóne obrat Blackhawks. Tridsaťsedemročný kanonier 131 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri početnej výhode umocnenej hrou bez brankára vyrovnal na 2:2. V čase 61:15 rozhodol Artem Anisimov.
Hossa premenil dlhú presilovku po vylúčení Vernona Fiddlera na dve plus dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou na Patricka Kanea. Po asistencii Jonathana Toewsa a Richarda Pánika doklepol puk zblízka do odkrytej bránky a vylepšil svoju bilanciu v 1243. zápase NHL na 501 gólov.

Do zostavy Chicaga sa po jednozápasovej absencii vrátil český obranca Michal Kempný a medzi šesticou bekov Blackhawks nechýbal druhýkrát v sezóne ani skúsený Michal Rozsíval.
Anaheim Ducks - Columbus Blue Jackets 0:4
Dvadsaťtriročný Sedlák po čakaní na debut v NHL do tretieho duelu sezóny si pri svojom piatom vystúpení pripísal druhú asistenciu. Pokým vo štvrtok na ľade San Jose jeho premiérový bod za asistenciu neodvrátil prehru na ľade San Jose Sharks 1:3, v Anaheime bol pri víťaznom góle Columbusu.
Spolu so Scottom Hartnellom dostali v 11. minúte do problémov defenzívu Ducks a z dorážky prekonal brankára Dustina Tokarskiho Sam Gagner. Toho vyhnal z bránky hneď o 11 sekúnd Brandon Saad, ktorý v 14. minúte prekonal aj Johna Gibsona a o ďalších 20 sekúnd sa druhýkrát v zápase presadil aj Gagner.

Brankár Blue Jackets Sergei Bobrovsky pochytal všetkých 35 pokusov Ducks, pripísal si druhú nulu v sezóne a celkovo trinástu v NHL.
Carolina Hurricanes - New York Rangers 3:2
Hurricanes sa v siedmom zápase sezóny radovali z výhry ešte len druhýkrát a zaslúžil sa o to tromi bodmi za dva góly a jednu asistenciu útočník Jeff Skinner. Prvej porážke Rangers po troch víťazstvách za sebou nezabránili ani dva góly Matsa Zuccarella.
Skinner zásahmi v 13. a 21. minúte otočil stav v prospech Caroliny a po Zucarrellovom vyrovnaní jeho strela v presilovej hre 0,3 sekundy pred koncom druhej tretiny viedla aj víťaznému gólu. Fanúšikovia v PNC Arene oslavovali hattrick, ale gól bol nakoniec pripísaný tečujúcemu Bryanovi Bickellovi.

Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 0:2
Pod piatu výhru Oilers za sebou sa svojou druhou nulou v sezóne podpísal gólman Cam Talbot, ktorý kryl všetkých 26 striel Vancouveru. Víťazný gól strelil v 32. minúte po rýchlom protiútoku devätnásťročný kapitán Edmontonu Connor McDavid a v závere pridal gól do prázdnej bránky v power play Milan Lucic.

Oilers vyhrali siedmy z ôsmich duelov, so 14 bodmi vedú Západnú konferenciu a prežívajú najlepší štart od sezóny 1985-86.
Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 0:1
Gólman Michael Hutchinson si vďaka 37 úspešným zákrokom pripísal tretíkrát v kariére v NHL čisté konto. Jediný gól duelu strelil v 29. minúte Shawn Matthias.

Tréner Paul Maurice oslávil 100. výhru na lavičke Jets. Winnipeg prevzal 12. januára 2014.
1. Gólová smršť Blue Jackets
Columbus pri výhre 4:0 v Anaheime strelil všetky góly v priebehu 3 minút a 58 sekúnd prvej tretiny. V 11. minúte prekonali Tokarskiho za 11 sekúnd Gagner a Saad, Gibsona medzi 14. a 15 minútu pokorili znovu Saad s Gagnerom počas 20 sekúnd.
2. Oilers idú ako dobre namazaný stroj
Edmonton vyhral na ľade Vancouveru 2:0 a pripísal si piate víťazstvo za sebou. Siedma výhra z ôsmich zápasov znamená pre Oilers najlepší štart od sezóny 1985-86. Na účasť v play off čaká päťnásobný víťaz Stanley Cupu od roku 2006.
3. Skinnerov 'hattrick'
Fanúšikovia Caroliny oslavovali hattrick útočníka Jeffa Skinnera, ktorý sa ale nakoniec nekonal. Hurricanes to ale nijako nemrzelo, pretože ich o víťazný zásah v čase 39:59 pripravil len teč Bryana Bickella.
1. Dougie Hamilton (CAL): 3 body, 2 góly, 3 plusové body
2. Jeff Skinner (CAR): 3 body, 2 góly, 2 strely
3. Michael Hutchinson (WIN): 37 úspešných zákrokov, 3. nula v kariére v NHL
Na čo sa tešiť:
Hrá sa desať duelov a prvý vzájomný súboj v sezóne čaká rivalov z Pensylvánie - Philadelphia Flyers hostia Pittsburgh Penguins. Detroit Red Wings budú útočiť na siedmu výhrou za sebou v zápase s Boston Bruins a Montreal Canadiens rovnako po šiestich víťazstvách za sebou privíta v kanadskom derby Toronto Maple Leafs.