Voracek

NHL vo štvrtok pokračovala jedenástimi zápasmi. Jakub Voráček potvrdil pozíciu najlepšieho nahrávača ligy, keď dvoma asistenciami prispel k triumfu Philadelphia Flyers nad New York Islanders, v ktorých bránke chýbal Jaroslav Halák.

V akcii boli aj dvaja Slováci, Marián Gáborík nepredĺžil svoju bodovú sériu na štyri zápasy pri prehre Los Angeles Kings na ľade Calgary Flames 3:4. Medzi náhradníkmi víťazov bol prvýkrát v sezóne aj Marek Hrivík, ktorého Calgary vo štvrtok povolalo z farmy. Andrej Sekera nebodoval pri víťazstve Edmonton Oilers. Tí doma zdolali Anaheim Ducks 2:1 po nájazdoch a ukončili sériu štyroch porážok po sebe.
Philadelphia Flyers - New York Islanders 6:4
Philadelphia dokonale zužitkovala výhodu domáceho prostredia, keď pred vlastnými fanúšikmi v prestrelke zdolala New York Islanders 6:4.
Jednou z hviezd zápasu sa stal český útočník Jakub Voráček. Elitný krídelník potvrdil úlohu najlepšieho nahrávača ligy, na triumfe svojho tímu sa podieľal dvoma asistenciami a v sezóne ich má na konte už 40.
Voráček najprv v čase 8:38 pripravil gól pre Seana Couturiera v početnej výhode a potom v úplnom závere duelu asistoval na gól Ivana Provorova do odkrytej bránky.
"Posledný zápas s Pittsburghom sa nám vôbec nevydaril," pripomenul útočník Michael Raffl porážku 1:5. "Mali sme o to väčšiu motiváciu, aby sme tento zápas zvládli. Dali sme do toho všetko."
Flyers rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď svojmu súperovi nastrieľali štyri góly. Provorov sa blysol tromi bodmi za dva góly a prihrávku.
V bránke Islanders sa prvýkrát od 19. decembra predstavil Thomas Greiss, zastavil 26 striel a Jaroslav Halák mu kryl chrbát zo striedačky.

St. Louis Blues - Vegas Golden Knights 2:1
Víťazná séria nováčika z Vegas sa zastavila na čísle osem, po vyrovnanej bitke na ľade St. Louis podľahol domácim 1:2.
Blues sa ujali vedenia v čase 9:35, keď udrel veterán Alex Steen. Hostia síce vyrovnali zásluhou Erika Haulu, rozhodnutí však priniesla 46. minúta, v ktorej trafil matador Paul Stastny. Na jeho gól už Golden Knights nenašli odpoveď. Na výhre Blues sa jednou asistenciou podieľal aj Vladimír Sobotka.
"Nezostáva nám nič iné, než rýchlo odštartovať novú sériu," pousmial sa tréner Vegas Gegard Gallant. "Z tohto zápasu sa musíme otriasť, neodohrali sme vyslovene zlý duel."
Vegas aj napriek neúspechu naďalej vedie tabuľku Západnej konferencie, na čele má dvojbodový náskok práve na St. Louis.

Calgary Flames - Los Angeles Kings 4:3
Parádna druhá tretina rozhodla o tom, že Calgary na svojom ľade zdolalo Los Angeles 4:3 a pridalo druhé víťazstvo v rade.
Flames počas druhých dvadsiatich minút nastrieľali súperovi štyri góly a vypracovali si luxusný náskok. Ten sa im počas zvyšku duelu podarilo udržať.
Veterán Jaromír Jágr sledoval duel len z tribúny, podľa informácií zo zámoria však zranený nie je. "K situácii ohľadne Jágra sa vyjadríme v piatok," odkázal ešte pred zápasom hlavný tréner Calgary Glen Gulutzan.
Sean Monahan, Johnny Gaudreau a Michael Ferland si v drese Flames pripísali po dvoch bodoch.
Prvýkrát v sezóne bol medzi náhradníkmi Flames na tribúne aj Marek Hrívik, ktorého Calgary vo štvrtok povolalo do prvého tímu. Rodák z Čadce má v posledných dvoch sezónach za sebou 21 zápasov v drese New York Rangers. Dvadsaťšesťročný útočník, ktorý 1. júla podpísal s Flames ročnú dvojcestnú zmluvu, nazbieral v tíme Stockon Heat v AHL 29 bodov za 10 gólov a 19 asistencií v 28 zápasoch.
Marián Gáborík v drese hostí nebodoval a nevyužil tak možnosť presadiť sa vo štvrtom dueli v rade. Za posledné štyri zápasy dokopy nazbieral päť bodov a za 19 duelov v sezóne má na konte trinásť zápisov (7+6).

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 0:4
Hráči Caroliny sa otriasli z dvoch porážok, keď presvedčivo zvíťazili na ľade Pittsburghu 4:0 a poskočili už na ôsme miesto tabuľky Východnej konferencie.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal mladý útočník Sebastian Aho, ktorý k dvom gólom pripojil aj jednu asistenciu. Hurricanes si pripísali po dvoch góloch v druhej aj v tretej tretine.
Navyše sa mohli oprieť o výkon brankára Cama Warda. Veterán v bránke Caroliny pochytal všetkých 21 striel súpera a dosiahol prvé čisté konto v sezóne.
Penguins majú naopak problémy, prehrali tretíkrát v posledných štyroch duelov a na Východe im patrí až desiata priečka.

Ďalšie štvrtkové zápasy:
Boston Bruins - Florida Panthers odložené pre nepriaznivé počasie
Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 3:2 po náj.
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 2:1 po náj.
Minnesota Wild - Buffalo Sabres 6:2
Arizona Coyotes - Nashville Predators 3:2 po predl.
Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 2:0
Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 2:1 po náj.
Dallas Stars - New Jersey Devils 4:3
Maple Leafs pretlačili Sharks až po samostatných nájazdoch a rozhodujúci gól doručil Tyler Bozak. Martin Marinčin bol opäť medzi náhradníkmi.
Rovnako po nájazdoch sa skončil aj duel Canadiens proti Lightning, v ktorom v súťaži zručností Paul Byron rozhodol o triumfe Montrealu.
Oilers ukončili sériu štyroch prehier, keď si doma poradili s Ducks 2:1. Andrej Sekera strávil na ľade takmer 16 a pol minúty, ale bodovo sa nepresadil.
Minnesota potvrdila výrazne zlepšenú formu, keď doma rozstrieľala Buffalo 6:2. Wild uspeli v štvrtom z posledných piatich duelov, útočník Nino Niederreiter zažiaril hetrikom v prvom zápase po návrate po zranení členka. Švajčiarsky reprezentant na to potreboval necelých trinásť minút na ľade.

Gólman Jonathan Bernier sa blysol čistým kontom a pomohol tak Coloradu k výhre nad Columbusom 2:0. Skúsený brankár Avalanche pochytal všetkých 34 striel súpera.
Arizona vydrela cenný skalp, keď doma zdolala Nashville 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaobstaral v čase 62:19 Christian Fischer.
Hráči Dallasu splnili pred svojimi fanúšikmi úlohu favorita, keď v dramatickej bitke zdolali Devils 4:3 a držia sa na siedmej priečke tabuľky Západnej konferencie.
1. Nino Niederreiter (MIN): 3 góly, 4 strely, čas na ľade 12:03
2. Jonathan Bernier (COL): 34 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov
3. Cam Ward (CAR): 21 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov