Flyers opäť vyhrali. Chára oslavuje jubileum

Philadelphia dobyla Colorado a predĺžila víťaznú sériu. Chára odohral 1300. zápas v NHL

Autor NHL.com / NHL.com

Philadelphia Flyers predĺžili víťaznú sériu na 10 zápasov. Na ľade Colorado Avalanche zvíťazili 4:3, k čomu prispeli jednou asistenciou aj český útočník Jakub Voráček a obranca Radko Gudas. David Krejčí i David Pastrňák strelili po góle v zápase proti Pittsburgh Penguins, svojim Boston Bruins tak zaistili aspoň bod za prehru v predĺžení. Veľké jubileum oslávil slovenský bek Zdeno Chára, ktorý odohral 1300. duel v NHL.

Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers 3:4

Flyers si do Colorada prileteli po desiatou výhru v rade a dorovnali tak šnúru, ktorú sa v histórii klubu podarilo uviazať naposledy medzi 22. decembrom 1992 a 13. januárom 1993. Domácim nepomohli ani dva zásahy Matta Duchenea.

Hostia viedli po góle Michaela DelZotta s asistenciou Jakuba Voráčka, Colorado duel v druhej tretine otočilo trefami Reneho Bourquea a Duchenea. Lenže na gól domácej hviezdy odpovedal po 23 sekundách Wayne Simmonds, ktorému do úniku ideálne prihral Radko Gudas.

V tretej tretine dostali Roman Lyubimov a Brayden Schenn Philadelphiu do vedenia a aj keď Duchene dorážkou v čase 45:15 znížil, vyrovnania sa už Avalanche nedočkali. Steve Mason v bránke hostí chytil 25 ich striel, domáci Calvin Pickard si pripísal 21 zákrokov z 25 pokusov.

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 4:3 po predl.

Na veľkú sériu sa nadýchol aj najväčší rival Philadelphie, hokejisti Pittsburghu. Vyhrali siedmykrát v rade, keď uspeli v predĺžení s Bostonom vďaka gólu Bryana Rusta v čase 61:24.

Domáci viedli 1:0 a neskôr 2:1 potom, čo v druhej tretine trafil český center Krejčí a ukončil tak päťzápasové čakanie na gól. Conor Sheary dostal v polovici tretej tretiny Penguins do vedenia, ale Pastrňák vyrovnal svojím 19. gólom v sezóne necelých sedem minút pred koncom a pomohol tak Bruins vybojovať aspoň bod za remízu v normálnom čase. V priamom súboji najlepších strelcov NHL sa priblížil k pittsburskému kapitánovi Sidneymu Crosbymu, ktorý má o dva góly viac.

Hosťujúci kapitán Chára nastúpil na svoj 1300. zápas v NHL, nakoniec však smútil. Penguins predĺžili víťaznú sériu, počas ktorej nastrieľali 39 gólov, čo je takmer šesť na zápas.

"Našli sme cestu, ako vyhrávať," pochvaľoval si kouč Mike Sullivan. "Nebol to z nášho pohľadu práve najlepší výkon na svete. Zlepšili sme sa až počas zápasu. Ale musím pochváliť aj Boston. Je to tím, proti ktorému sa hrá hrozne ťažko. Veľkí bojovníci."

Ottawa Senators - San Jose Sharks 3:4 po náj.

Nováčik Kevin Labanc namieril medzi betóny Mikea Condona a stal sa jediným úspešným exekútorom penaltového rozstrelu. Vo štvrtej sérii nájazdov tak rozhodol o výhre San Jose v Ottawe.

Sharks zvíťazili tretíkrát za sebou a zlomili prekliatie s názvom Senators - tohto súpera porazili prvýkrát v posledných šiestich vzájomných zápasoch. O ich góly sa postarali Joe Pavelski, Brent Burns a Chris Tierney, Martin Jones si pripísal 28 zákrokov.

Za Senators, ktorí naopak prvýkrát v sezóne prehrali trikrát za sebou, trafili Bobby Ryan, Kyle Turris a Dion Phaneuf. Condon si pripísal 26 zákrokov.

Calgary Flames - Tampa Bay Lightning 3:6

Len 19 zákrokov stačilo Benovi Bishopovi na to, aby s Tampou Bay ukončil šesť zápasov dlhú víťaznú sériu Flames. Hostia nastrieľali v Calgary šesť gólov, k čomu dvoma trefami prispeli Brian Boyle i Alex Killorn a jedným presným pokusom aj český obranca Šustr, ktorý trafil po 32 zápasoch.

Valtteri Filppula si pripísal tri asistencie, to isté sa podarilo aj Victorovi Hedmanovi, ktorý vo svojom 500. štarte v NHL dosiahol zároveň 250. bod. Tampa vyhrala ešte len druhý duel z posledných deviatich, tieňom však je pravdepodobné zranenie Ondřeja Paláta, ktorý zápas nedohral.

Momenty večera:

1. Posledná minúta v Colorade
Avalanche odvolali brankára Calvina Pickarda, v snahe vyrovnať veľmi tlačili, brániaci Wayne Simmonds navyše stratil hokejku. Flyers sa napriek tomu aj vďaka vynikajúcemu Masonovi ubránili a berú 10. výhru v rade.

2. Chárovo jubileum
Veľký Slovák oslávil 1300. zápas v NHL. Na ľade v Pittsburghu strávil 27 minút a sedem sekúnd, pripísal si dva hity a dva bloky. Ale nakoniec aj on smútil po porážke v predĺžení.

3. Hedmanovo dvojité jubileum
Švédsky obranca Tampy Bay oslávil 500. zápas v NHL štýlovo: výhrou 6:3, tromi asistenciami a 250. bodom ligovej kariéry.

Hviezdy večera:

1. Alex Killorn (TBL): 2 góly, 1 asistencia, 6 striel

2. Victor Hedman (TBL): 3 asistencie, 5 blokov, 250. bod v NHL

3. Kevin Labanc (SJS): Víťazný nájazd, +2 body v plus/mínus

Na čo sa tešiť:

Vo štvrtok je na programe osem zápasov. Najväčším ťahákom je súboj Detroit Red Wings s Los Angeles Kings a Dallas Stars s New York Rangers. Hokejisti Florida Panthers sa predstavia na ľade Winnipeg Jets, Bruins pokračujú na tripe cestou k Anaheim Ducks.