CZPrime326

Florida si vďaka vysokej výhre nad Chicagom 7:0 stále udržuje teoretickú nádej na účasť v play off, ale pri kanonáde prišla o Jaromíra Jágra, ktorý na konci druhej tretiny odstúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela. Panthers navyše po výhre Bostonu na ľade New York Islanders 2:1 strácajú vo Východnej konferencii na druhú divokú kartu s ôsmimi zápasmi do konca základnej časti stále sedem bodov.

Ako jediný zo slovenských hokejistov v sobotu bodoval Andrej Sekera. Tridsaťročný obranca asistoval pri dvoch góloch Edmontonu v zápase proti Coloradu, ktorý Oilers doma ovládli 4:1. Sekera tak v posledných dvoch dueloch nazbieral päť bodov za gól a štyri prihrávky. Pri debakli Chicaga nechýbali Marián Hossa a Richard Pánik, Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy.
Florida Panthers - Chicago Blackhawks 7:0
Jágr bol ešte na ľade pri góloch v 31. aj v 32. minúte, vďaka ktorým Panthers zvýšili na 3:0, ale potom sa vrátil už len na jediné striedanie na konci druhej tretiny. Doteraz odohral český veterán v tejto sezóne všetkých 74 zápasov a pripísal si 41 bodov za 14 gólov a 27 asistencií. Túto bilanciu pri kanonáde Panthers nevylepšil.
Po bezgólovej prvej tretine to v BB&T Center na strelecké hody nevyzeralo a skóre otvoril až po 17 sekundách druhého dejstva Aleksander Barkov. Jágr nechýbal v polovici zápasu na svojej pozícii pred bránkou pri presilovke piatich proti trom, pri ktorej zvýšil Jonathan Huberdeau. A rovnako o 79 sekúnd neskôr, keď tesne po skončení početnej výhody trafil hrdina zápasu Jonathan Marchessault.
V tretej tretine Marchessault vďaka gólom v 45. a 48. minúte dovŕšil svoj prvý hetrik v NHL. Výsledok ešte vylepšili Nick Bjugstad a Reilly Smith. Prvé čisté konto v sezóne a celkovo pätnáste v 253 zápasoch v NHL si vďaka 25 úspešným zákrokom pripísal James Reimer.
"Hrali sme dobre. Oni majú dobrý tím, ale chlapci bojovali," pochvaľoval si Reimer výhru nad štvrtým najlepším tímom ligy. "Prvá nula v drese Panthers je pekná. Myslím, že keď chlapci dajú sedem gólov každý zápas, tak ešte máme šancu," dodal Reimer k ťažkej pozícii Panthers v boji o play off.

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 1:0
Michal Neuvirth odchytal prvýkrát od 9. marca za Flyers celý zápas. Hoci inkasoval z 21 striel len raz, Philadelphii to na bodový zisk nestačilo. Jediný gól stretnutia strelil v 34. minúte Alex Wennberg, ktorý pred Neuvirthom tečoval pokus Kylea Quinceyho.
Pokým Flyers sa zvýšila strata na pozície pre play off , Blue Jackets sa na druhom mieste Metropolitnej divízie i celej NHL dotiahli na Pittsburgh Penguins. Na vedúcich Washington Capitals strácajú tri body.
Sergei Bobrovsky si v bránke Columbusu pripísal 36 zákrokov a udržal si siedmykrát v sezóne nulu. Podarilo sa mu už štvrtýkrát z posledných deviatich vystúpení. "Nemyslím na štatistiky. Pre mňa je dôležité každý zápas vyhrať. Sústredím sa len na to," uviedol Bobrovsky, ktorý vládne lige so 40 vychytanými víťazstvami. Na konte má celkovo 19 núl z 325 zápasov v NHL.
Bitkou sa v dueli predviedol obranca Flyers Radko Gudas, ktorý sa v 39. minúte pobil s Booneom Jennerom. Na konci druhej tretiny sa dostal do konfliktu s domácim Davidom Savardom aj forvard Jakub Voráček.
Minnesota Wild - Vancouver Canucks 2:4

Martin Hanzal v 58. minúte asistoval pri góle Ryana Sutera, ktorý znížil na 1:4. Vzápätí trafil za Wild ešte Eric Staal, ale Minnesota stratila duel v druhej tretine, v ktorej štyrikrát inkasovala. Za Canucks dvakrát trafil Reid Boucher, gólom oslávil svoj debut v NHL Brock Boeser a skóroval aj Jake Skille.
Minnesota sa trápi a prehrala deviaty z posledných 11 zápasov. V dueli síce premárnila šancu definitívne si zaistiť ako druhý tím v Západnej konferencii po Chicagu účasť v play off, ale nakoniec im k tomu pomohla porážka
Los Angeles s New York Rangers 0:3.
"Bolo to trápne. Som nahnevaný. Keby som bol fanúšik, tak bučím ešte viac. Platia veľa peňazí za to, aby potom videli takýto výkon...," vyhlásil rozčúlený kouč Wild Bruce Boudreau.
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3:1
Canadiens vďaka víťazstvu zvýšili svoj náskok na čele Atlantickej divízie pred Ottawou na tri body. Vo vzájomnom dueli uspeli už tretíkrát v priebehu ôsmich dní. Hrdinom zápasu bol obranca Andrei Markov, ktorý si pripísal dva góly a asistenciu.
"Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. V posledných dvoch dueloch sme nepredviedli dobrý výkon. Sústredili sme sa na to, aby sme hrali celých šesťdesiat minút a dosiahli sme výhru tímovým výkonom," potešilo Markova, že Montreal napravil domáce prehry s Detroit Red Wings (1:2 po predĺžení) a s Carolinou (1:4).

New York Islanders - Boston Bruins 1:2
Boston v dôležitej bitke o play off uspel, ukončil sériu štyroch porážok za sebou a drží druhú divokú kartu na postup do play off vo Východnej konferencii s náskokom dvoch bodov pred Islanders.
Domáci síce išli vedenia v 11. minúte po góle kapitána Johna Tavaresa, ale dvoma zásahmi zariadil obrat Riley Nash. O vyrovnanie sa postaral hneď o 36 sekúnd neskôr a v 45. minúte strelil aj víťazný gól. Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky, v bránke dostal prednosť Thomas Greiss.

Washington Capitals - Arizona Coyotes 4:1
Capitals vytvorili nový klubový rekord s 31 domácimi výhrami v sezóne. 30 víťazstiev pred vlastným publikom predtým dosiahli v ročníkoch 1985-86 a 2009-10.
Dvoma gólmi k tomu prispel Daniel Winnik. Trafil aj Alex Ovechkin, ktorý ako jediný hráč dokázal dosiahnuť hranicu 30 gólov v každom ročníku od sezóny 2005-06.
Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 4:1
Slovenský obranca Andrej Sekera prispel k víťazstvu Oilers dvoma asistenciami a za posledné dva zápasy tak nazbieral celkovo päť bodov za gól a štyri prihrávky.
Oba body proti Avalanche zaznamenal Sekera v tretej tretine pri presilových hrách. Najskôr v 49. minúte Drake Caggiula zvýšil na 3:1 a štyri a pol minúty pred koncom spečatil výsledok Ryan Nugent-Hopkins.
1. Jágr sa zranil
Jaromír Jágr si kanonádu Floridy proti Chicagu (7:0) neužil do konca. Štyridsaťpäťročný veterán, ktorý v tejto sezóne doteraz odohral všetkých 74 zápasov, na konci druhej tretiny odstúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela.
2. Bruins zabrali
Po štyroch porážkach za sebou sa v pravý čas prebral Boston, ktorý v kľúčovej bitke o play off vyhral na ľade New York Islanders 2:1 a vo Východnej konferencii drží druhú divokú kartu o dva body pred svojím sobotným sokom.
3. Hurricanes ďalej bojujú
Carolina nevzdáva boj o play off a desiatykrát za sebou bodovala. Po výhre na ľade New Jersey 3:1 má s deviatimi zápasmi do konca na Boston manko päť bodov.
Hviezdy večera:
1. Jonathan Marchessault (FLA): 3 góly, 3 plusové body, 4 strely
2. Andrei Markov (MTL): 2 góly, 1 asistencia, 3 strely
3. Jack Eichel (BUF): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je päť zápasov. V súboji rivalov z Pensylvánie privítajú Pittsburgh Penguins celok Philadelphia Flyers.