Fleury umlčal kritiku a vychytal výhru Penguins

Autor Michael Langr / NHL.com

Marc-Andre Fleury na nejaký čas umlčal svojich kritikov. 23 zákrokmi stál za výhrou 3:1 nad Columbus Blue Jackets, ktorou sa jeho Pittsburgh Penguins dostali do vedenia v sérii 3:2. Predchádzajúci duel pritom rozhodla jeho chyba pri krotení puku za bránkou.

"Nemyslím si, že som sa nejako potreboval dostať späť. Ľudia mi fandili, dodali mi sebavedomie. Až som z toho mal zimomriavky. Cítil som sa dobre," rozprával prvý gólman Penguins, ktorý pred rokom v priebehu prvého kola nenaplnil očakávania a prepustil miesto v bránke Tomášovi Vokounovi. Český náhradník zostáva tento rok zatiaľ na striedačke.

Pittsburghu stačí k postupu do druhého kola jediné víťazstvo. Šiesty zápas sa hrá v pondelok v Columbuse.

Colorado - Minnesota 4:3 po predl. (séria 3:2)

Tím Colorado Avalanche pripravuje svojim fanúšikom napínavé okamžiky. Druhý krát z troch prípadov doviedol domáci zápas play off s Minnesota Wild do predĺženia vďaka vyrovnaniu v posledných minútach a druhý krát v ňom vyhral.

Tentoraz vyrovnával minútu a 14 sekúnd pred koncom tretej tretiny PA Parenteau a pri rozhodujúcom momente bol znovu osemnásťročný nováčik Nathan MacKinnon, ktorý strelil v 4. minúte nastavenia víťazný gól na 4:3.

Séria, v ktorej zatiaľ oba celky potvrdzujú domáce prostredie, sa sťahuje na 5 zápas do Minnesoty. Hrať sa bude v pondelok a v zostave Colorada sa možno objaví aj Matt Duchene. Jeden z elitných útočníkov nehral od 29. marca kvôli zranenému kolenu, ale v sobotu už bol na rannom rozkorčuľovaní.