Play off je naozaj iná súťaž. Plná senzácií

Z hry vypadli víťazi oboch konferencií, bývalí šampióni Penguins a už aj minuloroční semifinalisti z Winnipegu

Autor Marek Burkert / NHL.com/sk

Väčšie hokejové klišé asi ani neexistuje, ale aj tak je na mieste ho so všetkou vážnosťou uviesť: Play off je naozaj iná súťaž.

Aspoň v NHL určite. Ako inak si vysvetliť, že boje o Stanley Cup sa ešte len rozbehli - a už je vonku z hry tak veľa velikánov?

Colorado už nie tímom jednej lajny

Avalanche sa dostali cez favorizovaných Flames preto, že namiesto súhry hviezd stavili na tímový prístup

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

Počúvali sme to stále dokola: Colorado Avalanche, to je mužstvo jednej výnimočnej lajny. Po rýchlom vyradení Calgary Flames v 1. kole play off však už nič také v žiadnom prípade nehrozí. Tím spláchol favorita predovšetkým preto, že mal tých zbraní viac. Podstatne viac.

Šikovný Gaudreau zlyhal. Aj preto Calgary končí

Flames sa z ničoho nič úplne rozpadla defenzíva, zradila ich aj biedna forma hlavných hviezd

Autor Michael Langr / NHL.com/sk

Nič nedokáže tak vystihnúť trápenie tímu Calgary Flames v tohtoročnom play off ako príbeh jeho hviezdy Johnnyho Gaudreaua v piatom dueli 1. kola. Práve 'Johnny Hockey' mal po skvelej základnej časti dotiahnuť favorizované mužstvo k vytúženému úspechu. A práve on v sérii proti Colorado Avalanche najviditeľnejšie zlyhal.

Flames majú po sezóne, Avalanche idú ďalej

Calgary po úvodnej výhre štvrtýkrát za sebou podľahlo Coloradu a po prehre 1:5 už má dovolenku

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Súhrn: COL 5, CGY 1

Colorado postúpilo do druhého kola play off

Avalanche vyhrali na ľade Flames 5:1, celú sériu ovládli 4:1 na zápasy a prvýkrát od roku 2008 postúpili do druhého kola play off

• 04:28 •

Pre hokejistov Calgary Flames sa skončila sezóna. Víťaz Západnej konferencie namiesto úspešného ťaženia za Stanley Cupom vyhorel podobne ako víťaz Východu. Tampa Bay Lightning vypadli v 1. kole po štyroch zápasoch s Columbusom, Calgary proti Coloradu jasne ovládlo prvý duel, ale potom už žiadny iný.

Avalanche vďaka Rantanenovi otočili duel proti Flames

Colorado vyhralo 3:2 po predĺžení, keď otočilo zápas z 0:2 a v sérii vedie už 3:1

Súhrn: CGY 2, COL 3 po predĺ.

Rantanen zariadil Avalanche dvojzápasový náskok

Mikko Rantanen najprv vyrovnal stav, potom rozhodol v predĺžení a Avalanche po víťazstve 3:2 vedú v sérii proti Flames už 3:1 na zápasy

• 04:59 •

Ešte jedna porážka a po kráľovi Východnej konferencie, ktorým boli Tampa Bay Lightning, bude vonku z hry aj víťaz Západnej. Calgary Flames druhýkrát v sérii nezvládli predĺženie, padli na ľade Colorado Avalanche 2:3 a v sérii prehrávajú už 1:3 na zápasy.

Pritom sa dlho zdalo, že hostia odčinia debakel 2:6 z minulého súboja. Ešte po odohraní 48 minút totiž viedli o dva góly, ale namiesto vyrovnania série majú Flames nôž na krku.

Avalanche deklasovali Flames a vedú

Colorado výhrou 6:2 otočilo sériu z 0:1 na 2:1, Nathan MacKinnon sa pod debakel podpísal dvomi gólmi

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: CGY 2, COL 6

Avalanche prestrieľali Flames a vedú 2:1

Nathan MacKinnon zužitkoval dve presilovky, Cale Makar trafil vo svojej premiére v NHL a Avalanche uspeli proti Flames 6:2

• 04:32 •

Hokejistom Colorado Avalanche sa výborne vydaril presun do domácej haly Pepsi Center a nadviazali tak na výkon z minulého zápasu, keď v revíri Calgary Flames víťazným gólom v predĺžení vybojovali vyrovnanie série na 1:1.

Flames na úvod jasne porazili Colorado

Brankár Mike Smith sa pod výhru Calgary 4:0 podpísal bezchybným výkonom a Matthew Tkachuk dvomi gólmi

Súhrn: COL 0, CGY 4

Flames na úvod vynulovali Avalanche

Matthew Tkachuk dvakrát skóroval, Mike Smith si pripísal 26 úspešných zákrokov a Flames jasne ovládli úvodné stretnutie série proti Avalanche

• 04:20 •

Hokejistom Calgary Flames sa vydaril vstup do vyraďovacích bojov o Stanley Cup, keď v úvode série 1. kola play off pred svojimi fanúšikmi presvedčivo porazili Colorado Avalanche 4:0.

Titul? Redakcia tipuje Tampu, Hejduk verí Capitals

Pozrite si tipy autorov NHL.com/sk na 1. kolo, na finále konferencií i Stanley Cupu a na držiteľa Conn Smythe Trophy

Bitky o Stanley Cup sú tu a v predvečer úvodných zápasov prvého kola si naša redakcia už tradične zatipovala, ako dopadne play off. Pozrite si odhady jednotlivých redaktorov, editorov aj experta NHL.com/cs Milana Hejduka a porovnajte ich s tými vašimi.

Kto z koho: Preview Západnej konferencie

Vyrovnaný Západ. Prečítajte si rozbor štyroch sérií prvého kola Stanley Cupu v Pacifickej a Centrálnej divízii

Autor Michael Langr @NHLsvk / NHL.com/sk

Najväčší favorit na Stanley Cup prichádza z Východu, sú ním Tampa Bay Lightning. Ale vo finále ho vyzve víťaz Západnej konferencie, ktorá bola vyrovnanejšia a play off tam môže byť ešte zaujímavejšie, pretože je tam veľa vážnych kandidátov.

Pozrite si s nami mapu 1. kola vyraďovacích súbojov v Západnej konferencii, ktoré štartujú v stredu.