Eller

Nemá status superhviezdy. Neočakáva sa, že bude zbierať body po hrstiach, ako je to v prípade Alexa Ovechkina, Evgenyho Kuznetsova či Nicklasa Backstroma.
Lars Eller je napriek tomu pre Washington Capitals nesmierne dôležitý. V druhom zápase finále Stanley Cupu proti tímu Vegas Golden Knights to znovu potvrdil.

Dánsky reprezentant zahájil duel v tretej formácii, ale po zranení Kuznetsova v prvej tretine sa posunul do elitného útoku. A dokopy tromi bodmi priviedol svoj tím k mimoriadne dôležitému triumfu.
"Hneď ako v zápasoch prehrávame alebo prídeme o nejakého spoluhráča, zomkne nás to," vyhlásil Lars Eller. "Nájdu sa iní chlapci, ktorí vystúpia z tieňa. Mne osobne vyhovuje, keď som viac v hre a častejšie sa dostanem k puku."
Viac o téme: [Washington vyhral vo Vegas 3:2 a vyrovnal sériu]
Eller sa prvýkrát presadil v čase 17:27, keď stál na konci nádhernej kombinačnej akcie a zakončoval prakticky do odkrytej bránky. Pre dvadsaťdeväťročného útočníka to bol už šiesty zásah v tohtoročnom play off.
Po boku Ovechkina a Toma Wilsona Eller viditeľne ožil a v dueli patril medzi najlepších hráčov Capitals. A vyjadril to aj bodovo. K strelenému gólu pridal v druhej tretine aj asistencie na góly Ovechkina a obrancu Brooksa Orpika.
"Aby ste boli úspešní v play off, potrebujete príspevok od všetkých hráčov tímu," upozornil Eller. "Som veľmi rád, že sa mi to tentoraz podarilo a pomohol som mužstvu."
V tohtoročnom play off to nebolo prvýkrát, čo sa Eller ukázal ako ideálny záskok za zraneného spoluhráča. Keď v sérii proti tímu Tampa Bay Lightning na niekoľko zápasov vypadol Backstrom, Dán nastúpil na jeho pozíciu a tiež sa mu darilo výborne.

Eller dlhodobo ukazuje, že je veľmi univerzálnym hokejistom. Môže nastupovať v defenzívnej formácii proti najlepším hráčom súpera, je nesmierne cenný v hre v oslabení. Ale hneď ako dostane príležitosť, vie tvoriť hru a zbierať body. Tak, ako to ukázal v poslednom dueli.
"Poučili sme sa z prvého zápasu, boli sme koncentrovanejší v práci s pukom, zbytočne sme ho nestrácali," vyhlásil Eller. "To bol veľký rozdiel oproti prvému duelu. Vedeli sme, že sa v tomto smere musíme zlepšiť a podarilo sa to."
Všetky novinky a správy zo Stanley Cupu na Twitteri [@NHLsvk]
Rodák z Rodovre strávil na ľade takmer 19 minút, čo je najviac za posledných päť zápasov. K trom bodom pripojil šesť hitov a 63 percentuálnu úspešnosť na vhadzovaní.
Zatiaľ nie je isté, aké vážne zranenie Kuznetsov utrpel. Ak by však nebol schopný nastúpiť do tretieho zápasu série, Capitals nemusia vešať hlavy. Vedia, že Eller dokáže ruského mladíka plnohodnotne zastúpiť.

"Uvidíme, ako na tom Kuznetsov bude. Samozrejme, že by bolo skvelé, keby mohol hrať. Ja som však pripravený prevziať akúkoľvek úlohu," zdôraznil Eller.
V play off Eller doteraz nazbieral 17 bodov za šesť gólov a 11 asistencií. A v tichosti sa vypracoval na jedného z kľúčových mužov Capitals.